modne malowanie ścian

5 pomysłów, jak modnie pomalować ściany w mieszkaniu

Dekoracje

Ściany w salonie nie muszą być białe, a modne kolory w sypialni to nie tylko pastele. Zebraliśmy najnowsze trendy w malowaniu i sposoby na proste, ale atrakcyjne dekoracje na ścianę. Pędzle w dłoń – będzie efektownie i kolorowo. Oto 5 pomysłów, jak modnie pomalować ściany w mieszkaniu!


Jak modnie pomalować ściany w mieszkaniu:

1. Modne malowanie – ściana ubrana w ramę 

Tak pomalowana ściana przypomina obraz (ma nawet białe passe-partout) i sama dla obrazu jest idealnym tłem. Wszystko, co na niej ustawimy czy powiesimy, od razu będzie zwracać uwagę, więc kompozycja powinna być niebanalna. Na ciemnym tle pięknie będą wyglądały jasne, stylowe meble w salonie albo efektowne łóżko w sypialni.

Zobacz też: Jak dobrać kolor ścian do podłogi? Te połączenia zawsze się sprawdzą!


 

jak modnie pomalować ścianę ombre
Fot. Dulux

2. Jak modnie pomalować ścianę w salonie i sypialni – ombre na ścianie

Ombre czyli cieniowanie. Kiedyś kojarzyło się z ubraniami, potem było modne na włosach, następnie przebojem weszło prosto do naszych wnętrz. Nic dziwnego, bo wprowadza do nich słoneczny nastrój i lekkość. Jest tak efektowne, że może zdobić główną ścianę w pokoju dziennego albo sypialni. Na zdjęciach w energetycznym kolorze – koralowym.

Sprawdź też, jak wybrać kolor ścian do sypialni

modne malowanie ścian
Fot. KARE Design
modne malowanie ścian
Fot. Dulux


3. Modne malowanie ścian – kilka kolorów na jednej ścianie

Na ścianie kolorów jest kilka, ale salon wygląda spokojnie. To zasługa idealnie dobranych pastelowych tonów – od pudrowego różu przez gołębią szarość po błękit. Ciekawie pomalowano samą ścianę. Kolory użyto naprzmiennie, namalowane łuki przywodzą na myśl popualarny dziś modern classic. Farbami pomalowano też listwy przypodłogowe i framugi, dzięki czemu wnętrze wydaje się wyższe.

Sprawdź też, jak pomalować salon – radzimy, jak wybrać modne kolory ścian do pokoju dziennego

modne malowanie ścian paski
Fot. Ola Dermont/ayuko studio


4. Jak modnie pomalować ścianę – w paski albo ze szlaczkiem w narożniku

Kolorowy pasek, szlaczek lub inny wzór może być tylko akcentem, który i tak zrobi wrażenie. Inny pomysł? Cała ściana pomalowana w modne pasy. Taka dekoracja wprowadzi więcej kolorów do pokoju oraz ciekawe urozmaici wystrój wnętrza. Razem z obrazkami czy dodatkami stworzy oryginalną kompozycję. Radzimy jednak pamiętać o zasadzie, że czasem mniej znaczy więcej!

Zobacz więcej inspiracji: Modna ściana 2023 – jak ją zaaranżować zgodnie z trendami wnętrzarskimi?

Fot. Benjamin Moore


5. Modne malowanie – jak połączyć dwa kolory na jednej ścianie?

Wybierz dwa odcienie tego samego koloru, np. modnej zieleni, na jednej ścianie oddzielisz je np. dekoracyjnym gzymsem. Ciemniejszy kolor na dole tworzy dekorację na wzór lamperii, jaśniejszy, lżejszy, jest na górze. Dzięki takiemu malowaniu ścian pokój wydaje się znacznie większy!

Przeczytaj więcej w artykule: Jak łączyć ze sobą dwa kolory ścian w jednym pokoju? Wystarczy trzymać się tych zasad!

 

Zobacz też inne pomysły na ściany:

Tekst: Redakcja
Zdjęcia: archiwum wydawnictwa, Celestyna Król, Marcin Grabowiecki, Jola Skóra, Aneta Tryczyńska, materiały prasowe