Przystrajasz wnętrze na Boże Narodzenie? W aranżacji nie może zabraknąć dekoracji świątecznych na okno. Zobacz 10 dekoracji świątecznych na okno!

 

Dekoracje z papieru

 

Ekologiczne ozdoby, które nigdy nie wyjdą z mody? To te wycinane z papieru, oczywiście! Przystrajały nimi domy nasze babcie, uczą się nowych wzorków dzieci i wnuki.

Tworzenie papierowych rozwija kreatywność – tak potrzebną przecież też dorosłym. Do ich wykonania nie potrzebujesz drogich bloków – wystarczą zwykłe białe kartki lub kartony i kilka farbek. Przebojem od kilku sezonów są girlandy, dobrze widoczne w oknach z zewnątrz domu.

 

Sztuczny śnieg na oknie

 

Zdobienia szyb sztucznym śniegiem niechaj zostaną na witrynach sklepowych. Takiej dekoracji – no, cóż – ciężko później się pozbyć. Użyjmy jej tylko, gdy mamy przetestowany ekologiczny spray i pewność, że nie będzie chciał zostać z nami do Wielkanocy.

Sztuczny śnieg za to jest wspaniałym wykończeniem wieńców adwentowych i innych stroików świątecznych. Pamiętajmy jednak, że raczej nie pozbędziemy się go już ze sztucznej choinki.

 

Świece na parapecie

 

Z czym się kojarzy adwent? Ze świecami! Możesz zdać się na produkty gotowe lub wykonać własnoręcznie dekorację z wosku. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie słoiczków i kolorowych tasiemek, z których zawiązujemy kokardki na świeczniku.

Do topionego wosku możesz dodać kilka kropel olejku eterycznego, na przykład o relaksującym zapachu cynamonu lub goździków. Dzięki temu uzyskasz domowym sposobem świecę zapachową.
 

reklama

Koronkowe, wyszywane i strugane – dekoracje nietuzinkowe

 

Lubisz szydełkować? Zrób dzianinowe serca, pierniki i aniołki! A może potrafisz rzeźbić w drewnie? Pozwól podziwiać się innym i rozstaw na parapecie okazjonalnych Mikołajów z sosny lub bukowe renifery.


Święta Bożego Narodzenia to dobra okazja, by szukać u siebie talentów! Życzymy powodzenia i zapraszamy do artykułu o… etykiecie dekorowania! Zobacz: Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie – savoir-vivre.


Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Shutterstock