Odcień royal blue wynaleziono specjalnie dla królowej Charlotte w XVIII-wiecznej Anglii. Kobalt przywodzi na myśl porcelanę z carskiej manufaktury Łomonosowa. To zestawienie kolorystyczne doda elegancji każdemu wnętrzu.

Złoto w duecie z granatem prezentuje się bardzo stylowo. To połączenie kolorystyczne zobaczycie nie tylko na wybiegach, ale też we wnętrzach. Granat to mocny trend 2019 roku, ale już teraz spotkacie go na ścianach. Złote i granatowe dodatki nadadzą wnętrzu szczyptę elegancji.

Granatowy kojarzy się ze spokojem i relaksem. Granat w połączeniu ze złotem przywodzi na myśl niebo z gwiazdami, a kto nie kocha tego widoku? Kolor granatowy z perspektywy psychologii koloru kojarzy się z kreatywności, inteligencją i niezależnością. Budzi też zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Pomalowanie wszystkich ścian na granatowo to odważny krok. Trzeba pamiętać, że mocne kolory optycznie pomniejszają wnętrze. Niektórzy boją się także efektu przyciemnienia. Rozwiązaniem w takich przypadkach będzie pomalowanie tylko kilku ścian i zestawienie ich np. z bielą. 

                                                                                             Lampa Oliver, EICHHOLTZ, clue-studio.pl, fotel Dali, Salony Agata, stolik, Palm Tree Table, In Art

 

Granatowe dodatki w postaci sofy, pledu czy poduszek dodadzą wnętrzu eleganckiego charakteru. W połączeniu ze złotymi akcesoriami w postaci lampki czy stolika stworzą modne i przytulne pomieszczenie. Będą to akcenty kolorystyczne, które idealnie sprawdzą się w małej przestrzeni, ale też w bardziej przestronnym wnętrzu.

Fot. Materiały prasowe