najpiękniejsze dekoracje z wrzosów do domu i ogrodu

Najpiękniejsze dekoracje z wrzosów do domu – 7 pomysłów na jesienne dekoracje wnętrz DIY

Dekoracje

Wrzos symbolizuje powodzenie i chroni od złych mocy… Wierzyli w to Szkoci, a także sama królowa Wiktoria. Bujnie i długo kwitnie, a z jego efektownych kwiatów zrobisz piękne ozdoby. Zobacz nasze pomysły na najpiękniejsze dekoracje z wrzosów do domu i ogrodu!

reklama

Najpiękniejsze dekoracje z wrzosów do domu:

1. Doniczki z wrzosami jako dekoracje wnętrz

Wrzosy są najpiękniejszą dekoracją domu na jesień. Pięknie wyglądają w doniczkach, które możesz ustawić na parapecie okna, konsoli w przedpokoju, komodzie lub regale w salonie, ale także na balkonie lub tarasie. Pomysł na jesienną dekorację przed domem? Wrzosy w ozdobnych skrzynkach lub plecionym koszu. Od razu zrobi się nastrojowo!

Wrzosy występują w różnych odmianach kolorystycznych: od delikatnych fioletów, przez odcienie bieli i różów, aż po intensywne czerwienie. Warto łączyć ze sobą różne kolory tworząc wielobarwne kompozycje – wtedy wyglądają najefektowniej.
 

2. Wazony z wrzosami – bukiety z jesiennych kwiatów

Wrzosy będą ładnie wyglądały nawet w najprostszych wazonach. Możesz postawić je na stole, komodzie czy parapecie, aby dodać wnętrzu koloru. Tworząc jesienne kompozycje łącz je z innymi sezonowymi kwiatami, np. astrami, chryzantemami czy daliami. Obsypane drobnymi kwiatkami gałązki wrzosu zagęszczą bukiety niczym przybranie między kwiatami o dużych główkach.

Zobacz też: Jesienne kwiaty w ogrodzie, na balkonie i tarasie – sprawdź, które rośliny kwitną o tej porze roku


3. Dekoracje DIY z gałązek wrzosów – proste pomysły na jesienne ozdoby

Gałązki wrzosu świetnie nadają się do różnych jesiennych dekoracji. Łodyżki rozmaitych odmian wrzosów powieś na ścianie w ramce – będą wyglądały jak żywy zielnik w 3D. Możesz stworzyć też inne dekoracje ścienne z wrzosów, np. układając je w formie serca lub innych kształtów na odpowiednim podłożu, a następnie powiesić na ścianie.

Pojedyncze gałązki wrzosów ze wstążką i lakowaną pieczęcią przepięknie ozdobią zaproszenia na jesienny ślub, listy oraz prezenty. Zobacz na zdjęciach, jak nastrojowo wyglądają takie proste ozdoby!

Inny pomysł na dekoracje z gałązkami wrzosów to nałożenie ich na kulę z gąbki i oplecenie całości delikatną, prawie niewidzialną nitką – z takich wrzosowych kul tworzy się ładne kompozycje w koszach czy na paterach.
 

4. Saszetki zapachowe z wrzosów – zapachowe dekoracje DIY do domu 

Wrzosy mają przyjemny, delikatny zapach. Możesz wykorzystać je do stworzenia dekoracji, takich jak saszetki zapachowe, które umieścisz w szafach, szufladach lub w innych miejscach w domu.

Suszone gałązki wrzosów włóż do przewiewnego woreczka, np. bawełnianego lub lnianego, aby umożliwić zapachowi przeniknięcie na zewnątrz. Zwiąż materiał za pomocą ozdobnej, kolorowej wstążki. Takie saszetki będą tylko pięknie pachnieć i wyglądać.

dekoracje z gałązek wrzosów
dekoracje z wrzosów DIY


5. Świeczniki ozdobione obrączkami z wrzosów – pomysły na jesienne dekoracje DIY

Świeczniki ozdobione wrzosami pomogą stworzyć nastrojową atmosferę podczas wieczornych spotkań, przyjęć lub kolacji w domu. Dekoracja jest bardzo prosta do zrobienia. Wystarczy, że założysz na świeczniki wianki uplecione z wrzosów lub rozłożysz gałązki na blacie wokół świeczników. 

Sprawdź również, jak samodzielnie zrobić świecznik z kieliszków
 

6. Wianki z wrzosów – nastrojowe jesienne dekoracje do domu

Z gałązek wrzosu łatwo można zaplatać ozdobne wianki i wianuszki. Jak zrobić wianek z wrzosu? Wystarczy drucik, zielona lub fioletowa tasiemka florystyczna, nitka, gałązki wrzosów i gotowe!

Wrzosowe wianki możesz zawiesić na drzwiach wejściowych lub wewnątrz domu, aby dodać im jesiennego uroku. Te w mniejszych rozmiarach wyglądają romantycznie na tle bladoróżowych nakryć stołu.

Zobacz też: Jak zrobić nastrojowe, jesienne ozdoby do domu – 10 prostych pomysłów na stroiki i dekoracje z białych dyń


7. Dekoracja stołu z wrzosami – sposób na jesienny nastrój we wnętrzu

Gałązki wrzosu znakomicie sprawdzają się jako dekoracja jesiennego stołu. Możesz zaplatać z nich obrączki do serwetek czy świeczników. Pojedyncze gałązki ułóż jak stroik na talerzyku lub wpleć między sztućce. Takie subtelne akcenty dodadzą uroku nakryciu stołu.

Wrzosy możesz zaaranżować jako dekorację na środek stołu – bukiety w małych wazonach lub doniczkach ustawiaj wzdłuż bieżnika. Dopasuj odcienie wrzosów do kolorów obrusu, serwetek i zastawy stołowej.

Wrzosy pięknie komponują się z innymi jesiennymi dodatkami: dynią, jarzębiną, owocami dzikiej róży, złotymi liśćmi… Twórz z nich efektowne naturalne dekoracje tak, jak podpowiada ci wyobraźnia!
 

Szukasz pomysłów na oryginalne i łatwe do zrobienia dekoracje DIY?

Zobacz nasze inspiracje:

Opracowanie: redakcja
Zdjęcia i stylizacja: Anna Simon, Kinga Błaszczyk-Wójcicka, greenmorning.pl