Gwiazdka po skandynawsku, czyli nowa, świąteczna kolekcja IKEA

Gwiazdka po skandynawsku, czyli nowa, świąteczna kolekcja IKEA

Dekoracje

Świąteczne nowości IKEA sprawdzą się podczas gotowania, serwowania posiłków, dekorowania i pakowania prezentów – aby ten szczególny czas mijał radośnie i sprzyjał spotkaniom w gronie najbliższych.


Święta po skandynawsku, czyli nowa kolekcja IKEA

Styl skandynawski słynie z prostoty oraz pięknych, ludowych wzorów w odcieniach czerwieni, niebieskiego, naturalnych barw z dodatkiem odrobiny złota w dekoracjach. Taka też jest nowa kolekcja IKEA. Pełna radosnych, wyrazistych form inspirowanych skandynawskim designem, powstała z myślą o nowoczesnych sposobach świętowania i celebrowaniu bliskości. Znajdziemy w niej m.in. zastawę stołową Vinterfest, która będzie piękną oprawą dla każdej potrawy. Dzięki ponadczasowym wzorom możemy śmiało połączyć ją z zestawami, które mamy już w domu.

W zimowej serii znajdziemy też dekoracje stołu, takie jak świeczniki, serwetnik, czy obrus z bawełny ze zrównoważonych źródeł. Świąteczna kolekcja to także zabawne dekoracje stworzone z myślą o dzieciach, które gwaratują dobrą zabawę i niezwykłe wspomnienia. Kto wie, może wspólme dekorowanie stanie się nową, rodzinną tradycją?

choinka czerwono-biała
dekoracje świąteczne styl skandynawski
dekoracje świąteczne Ikea

 

Czym byłyby święta bez korzennych aromatów i słodkich smakołyków?

Dla małych, i tych większych, mistrzów kuchni znajdziemy w zimowej kolekcji IKEA gotowy do złożenia domek z piernika, który będzie jadalną, świąteczną dekoracją. Można ozdobić go samodzielnie, według własnego pomysłu, na przykład dodając ulubione słodkości. Natomiast Ci, którzy nie przepadają za długim siedzeniem w kuchni, mogą wybierać wśród gotowych pierniczków, smakołyków i czekolad. Możemy położyć je na świątecznym stole albo podjadać ukradkiem, kiedy nikt nie patrzy...
 

Pomysłowe pakowanie prezentów

IKEA przedstawia też pomysły na kreatywne pakowanie prezentów. Może w tym roku podejdziemy do niej w bardziej zrównoważony sposób, na przykład traktując opakowanie jako część prezentu? Wystarczy położyć pod choinką własnoręcznie upieczone ciasteczka w pięknej puszce.

pomysłowe pakowanie prezentów
jak zapakować prezenty

 

Uzupełnieniem świątecznej serii jest kolekcja VÄRMER. Dwie rodziny projektantów – Sarah i Jens Fager ze Szwecji oraz Naeem Biviji i Bethan Rayner z Kenii, stworzyły osobistą serię mebli, dekoracji i nie tylko. Punktem wyjścia były dla nich ich własne rodziny, poczucie bliskości oraz wszelkiego rodzaju wspólne uroczystości.

Kolekcje świąteczne będą dostępne d początku listopada, z wyjątkiem kolekcji VÄRMER, która trafi do sprzedaży już w październiku. 

Zdjęcia: materiały prasowe IKEA