#zostańwdomu czytaj e-wydanie - tylko 8,99 zł
reklama

Halloween: dekoracje do zrobienia samodzielnie

Dekoracje

Już wkrótce Halloween! Dekoracje do zrobienia samodzielnie z dyni i papieru znajdziesz w naszej galerii zdjęć.

Dekoracje z dyni na Halloween

Dynia z zewnątrz jest bardzo twarda i nie ma zastosowania kulinarnego. Dlatego przygotowanie z niej dekoracji do domu to dobry pomysł. Taka ozdoba jest dość trwała i na pewno – ekologiczna.

Najprostszy patent na dekorację z dyni to wycięcie w (wydrążonym wcześniej) warzywie wzorków ostrym nożem. Efekt widać pięknie wieczorem po zapaleniu świecy. Ciekawą alternatywą są dekoracje jadalne. Idealna przekąska na imprezę halloweenową to krem z dyni, który podajemy… w samej dyni (przykładowe podanie w galerii zdjęć powyżej).

Dekoracje z papieru

W dekoracjach papierowych ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Popularne są girlandy z dyni wieszane pod sufitem, nietoperze, które pstrzą okno i stół, a także białe duszki. Aby aranżacja zachowała spójność stylistyczną, warto trzymać się wybranych kolorów. W przypadku Halloween klasyczny duet to pomarańczowy i czarny.

Wycinanki można połączyć ze znalezionymi na pobliskiej ścieżce liśćmi. Takie dekoracje zawieszone na nitce mogą wisieć w oknie długo przed i po Halloween, gdyż są po prostu ładną ozdobą jesienną.

reklama

Przydatne triki

W tworzeniu „strasznych” deserów przydadzą się pianki marshmallow, które udają oczy, mus z truskawek i jagód, czyli jadalna krew, migdały – paznokcie (brr!) oraz lukrowe pisaki.

W głównym daniu niezastąpione są pomarańczowe papryki, które (po wycięciu oczu, ust i nosa) z powodzeniem udają małe dynie. Wystarczy wypełnić je pysznym farszem z pieczonych warzyw i dipem czosnkowym i mamy gotowe danie.

Strasznego Halloween!

Zobacz również – Biała dynia: dekoracje z białej dyni oraz Dynia na Halloween - jak ją przygotować?

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Shutterstock

reklama
reklama