dekoracje halloween z białą dynią

Dekoracja na Halloween z białą dynią – jak ją przygotować?

Dekoracje

Dynie to piękny zwiastun złotej polskiej jesieni. Jeśli planujesz ubrać dom stosownie do pory roku, sprawdź nasz tutorial DIY. Podpowiadamy, jak przygotować prostą dekorację z białej dyni na Halloween.

Biała dynia na Halloween – co będzie potrzebne do przygotowania dekoracji?

Do przygotowania dekoracji z dyniami ze zdjęcia będziesz potrzebować 5-6 małych białych dyń, wybrany susz do uzupełnienia kompozycji (na przykład popularna „kaszka”), 3-5 świeżych białych kwiatów (krótko przyciętych), fiolki na wodę do świeżych kwiatów, minimum 2 kuli z wikliny, drewnianej skrzynki o wymiarach ok. 40x20 cm. Szczegółową instrukcję krok po kroku zobaczysz w galerii zdjęć.

Jaką dynię wybrać do ozdabiania domu?

Większość domostw u wejścia przystrojonych jest tradycyjnymi dyniami. Jednak we wnętrzu sprawdzą się te o mniejszej objętości, na przykład dynie dekoracyjne o fantazyjnych kształtach. W dekoracji wnętrz szczególnie wdzięczne są ozdobne białe dynie.

Do dekoracji nie nadaje się dynia Hokkaido, gdyż ma zbyt miękką skórkę. Natomiast dynia makaronowa ma trudny kształt do aranżacji (jest podłużna).

Zobacz: Jak przygotować dom na Halloween – pomysły na dekoracje „z dreszczykiem”
 

Dekoracja na Halloween z białą dynią – jak ją przygotować?

Przy klasycznej dekoracji z dyni, czyli wydrążaniu ciekawych wzorów w skórce, pamiętaj, aby gotowe otwory posmarować olejem. Zapewni to świeży wygląd ozdoby przez dłuższy czas.

Warto pobawić się w malowanie dyni – polecamy klasyczny duet czerni i bieli. Taka ozdoba nie wymaga od nas wcześniejsze wydrążania, jednak jest całkowicie niejadalna.

Przebarwiona dynia świetnie prezentuje się w koronkach, ale koniecznie czarnych, nie białych. Przykładowe aranżacje z dynią w koronce znajdziesz tu: biała dama: dekoracje z białej dyni.

Zobacz też: Dekoracje jesienne – piękne i nastrojowe ozdoby do domu 

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Shutterstock