werandacountry.pl werandaweekend.pl

Dynia na Halloween – jak ją przygotować?

Dekoracje

Dynie to piękny zwiastun złotej polskiej jesieni. Jeśli planujesz ubrać dom stosownie do pory roku, sprawdź nasz tutorial DIY. Podpowiadamy, jak przygotować dekoracje z białej dyni.

Do przygotowania dekoracji z dyniami ze zdjęcia będziesz potrzebować 5-6 małych białych dyni, wybrany susz do uzupełnienia kompozycji (na przykład popularna „kaszka”), 3-5 świeżych białych kwiatów (krótko przyciętych), fiolki na wodę do świeżych kwiatów, minimum 2 kuli z wikliny, drewnianej skrzynki o wymiarach ok. 40x20 cm. Szczegółowa instrukcja w galerii zdjęć.

Jakie dynie do dekoracji?

Większość domostw u wejścia przystrojonych jest tradycyjnymi dyniami. Jednak we wnętrzu sprawdzą się te o mniejszej objętości, na przykład dynie dekoracyjne o fantazyjnych kształtach. Szczególnie wdzięczne są te w kolorze białym.

Do dekoracji nie nadaje się dynia Hokkaido, gdyż ma zbyt miękką skórkę. Natomiast dynia makaronowa ma trudny kształt do aranżacji (jest podłużna).

Dynia na Halloween – jak ją przygotować?

Przy klasycznej dekoracji z dyni, czyli wydrążaniu ciekawych wzorów w skórce, pamiętaj, aby gotowe otwory posmarować olejem. Zapewni to świeży wygląd ozdoby przez dłuższy czas.


Warto pobawić się w malowanie dyni – polecamy klasyczny duet czerni i bieli. Taka ozdoba nie wymaga od nas wcześniejsze wydrążania, jednak jest całkowicie niejadalna.

Przebarwiona dynia świetnie prezentuje się w koronkach, ale koniecznie czarnych, nie białych. Przykładowe aranżacje z dynią w koronce znajdziesz tu – „Biała dama: dekoracje z białej dyni”.

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Shutterstock