Jesienny powiew w domu: pomysły na odświeżenie wnętrz jesienią

Dekoracje

Dom, w którym spędzamy mnóstwo czasu i który ma być oazą spokoju, nie może być miejscem przygnębiającym. Kiedy pogoda ze słonecznej zmienia się w deszczową i spędzamy w nim jeszcze więcej czasu, trzeba zadbać, by otoczenie nie potęgowało jesiennej chandry. Poznaj 3 pomysły na to, jak profesjonalnie i niewielkim kosztem odświeżyć na jesień wnętrza domu i mieszkania!

reklama

Jak najwięcej światła

Wiosną i latem czerpiemy radość z długich dni i słońca. Jednocześnie staramy się zasłaniać okna przy pomocy rolet lub zasłon, bo zbyt duża ilość promieni słonecznych utrudnia wykonywanie codziennych czynności i zbytnio nagrzewa wnętrze. Jednak wraz z nadejściem jesieni, kiedy zmniejsza się ilość światła słonecznego, staramy się korzystać z niego przy każdej okazji. Czas więc, by okna zyskały nową oprawę.

Duże przeszklenia ciągnące się od sufitu do podłogi zasługują na stylowe firany z dużą gęstością splotów. Takie rozwiązanie zapewnia prywatność, a jednocześnie wpuszcza do wnętrza mnóstwo światła. W mniejszych oknach lepiej sprawdzają się firanki dekoracyjne, na przykład z motywami roślinnymi – ogromny wybór m.in. tak zdobionych firan znajduje się na Allegro. Co ważne, znajdziemy tam szeroki wybór różnego rodzaju produktów – to daje pewność, że znajdziemy wyposażenie dopasowane do naszych potrzeb. Na platformie znajdziemy również szeroką ofertę zasłon, przy pomocy których niewielkim kosztem można odświeżyć wnętrza. Dzięki odpowiednio dobranej oprawie okien, niezależnie od panującej na dworze aury, zaprosimy do pomieszczenia ulubione kolory jesieni – od beżu, poprzez żółć i czerwieni, po eleganckie miedź i złoto.

Pogoda jesienią jest kapryśna, dlatego jeśli zdarzy się deszcz i brak słońca, z pomocą przyjdą odpowiednio dobrane lampy, które także znajdziemy na Allegro. To element wyposażenia, który daje mnóstwo możliwości: jest praktyczny i potrzebny, szczególnie na długie jesienne wieczory, i może się stać niezwykle ciekawą częścią wnętrza, ponieważ na Allegro są dostępne modele różnego rodzaju – od klasycznych po najbardziej nowoczesne i wymyślne w formie.

Dom bliżej natury

Jesienią siłą rzeczy nieco oddalamy się od przyrody, bo świat powoli szykuje się do zimowego snu, a my więcej czasu spędzamy w mieszkaniu. Jednak natura może towarzyszyć nam w domu w postaci roślin doniczkowych i świeżych kwiatów dostępnych przecież przez cały rok! Stylowe doniczki i wazony sprawią, że przy ich pomocy spotęgujemy oczekiwane wrażenia. Warto postawić na wazony i donice, które znajdziemy na Allegro, dostępne w całej palecie kolorów i wzorów czy ornamentów, dzięki czemu możemy idealnie dopasować ten element wyposażenia do reszty domu czy tarasu lub balkonu. Może warto rozważyć wybór ozdób z motywami wprost zapożyczonymi z natury? 

Wybór wzorów i form jest naprawdę szeroki, a w Strefie projektanta wnętrz Allegro znajdziemy jesienne inspiracje dotyczące wykorzystania tych i wielu innych ozdób, które zostały specjalnie przygotowane przez profesjonalistów.

Sypialnia, czyli nasze królestwo

Dokonując jesiennych zmian w domowych aranżacjach, nie pomijamy sypialni. Miejmy na uwadze fakt, że jesienią pobudki są nieco trudniejsze, a wieczory z książką i gorącą herbatą spędzone w wygodnym łóżku zapewniają relaks. Poza wspomnianymi firanami i zasłonami, warto pomyśleć o wymianie narzuty i pościeli w naszym królestwie. Jesienne barwy będą w tym przypadku nie tylko stylowe, ale bardzo praktyczne. Wieczorami, w połączeniu z ciepłym światłem lampki do czytania, zapewnią odprężenie. O poranku intensywne barwy czerwonych, żółtych i złocistych liści pobudzą nas do działania nie gorzej niż tradycyjna kawa.

Najważniejsze, że jesienna domowa rewolucja nie wymaga wymiany mebli, długich poszukiwań i dużych nakładów finansowych, bo interesujące opcje na każdą kieszeń można z łatwością znaleźć w internecie, korzystając ze Strefy projektanta wnętrz na Allegro. Znajdziemy tam nie tylko mnóstwo profesjonalnych porad i inspiracji dotyczących urządzania wnętrz, lecz także możliwość zrobienia zakupów w korzystnych cenach, m.in. dzięki ratom 0% na wybrane produkty – to idealne rozwiązanie, jeśli wakacje mocno odbiły się na naszym budżecie!

AdvertisementMateriał Partnera