najpiękniejsze świąteczne aranżacje wnętrz

Najpiękniejsze świąteczne aranżacje wnętrz. Wybraliśmy 10 najbardziej inspirujących sesji bożonarodzeniowych Werandy!

Dekoracje

Zebraliśmy najpiękniejsze inspiracje świąteczne z sesji zdjęciowych, które ukazały się w Werandzie. W jednym miejscu zobaczysz najładniejsze aranżacje wnętrz udekorowanych na Boże Narodzenie. Sprawdź nasze pomysły na świąteczny wystrój wnętrz w różnych stylach!


1. Najpiękniejsze świąteczne aranżacje wnętrz – bożonarodzeniowe dekoracje w naturalnych kolorach w domu w stylu farmhouse

Zamiast wystrojonej w kolorowe bombki choinki – nagie jodełki pachnące żywicą. W oknach wieńce z szyszkami, dużo zielonych gałązek w wazonach i wokół kominka. No i wszędzie migoczące światełka, świece i ogień w palenisku. Święta u Julity i Adama może nie są na bogato, bo oboje lubią naturalność i spokojne tony, ale za to Boże Narodzenie jest u nich przytulne i magiczne.

Zobacz całą sesję: Przytulny dom urządzony w spokojnych kolorach – połączono w nim styl farmhouse i skandynawską prostotę

Projekt wnętrza: Agnieszka Graczykowska, troomono. om
Zdjęcia: Dariusz Jarząbek 
Stylizacja: Anna Salak

najpiękniejsze świąteczne aranżacje wnętrz


2. Najpiękniejsze świąteczne wnętrza – mieszkanie z artystyczną duszą, w którym łączą się różne inspiracje

W zmysłowym mieszkaniu architektki Anny Koszeli łączą się wzory, kolory i różnorodne inspiracje. Projektantka z krawiecką precyzją dopasowała je do swojej przestrzeni. Minimalistyczna przestrzeń, pozbawiona kolorów i ozdobników, to nie dla niej. Ona ma duszę artystki i… kolekcjonerki. W jej mieszkaniu każda rzecz ma swoją historię. Na przykład świeczki na choince przywołują wspomnienia Bożego Narodzenia u dziadków. Na choince sięgającej sufitu zawsze paliły się prawdziwe świeczki.

Zobacz całą sesję tego niezwykłego wnętrza w grudniowym wydaniu Werandy

Projekt wnętrza: Anna Koszela
Zdjęcia: Yassen Hristov
Stylizacja: Magdalena Chudkiewicz, Aga Kurdziel

najpiękniejsze świąteczne wnętrza


3. Najpiękniejsze świąteczne wnętrza – przytulny, klasyczny dom udekorowany na Boże Narodzenie

U Doroty i Krzysztofa przytulnie jest przez cały rok, nie tylko w święta. Ale to właśnie w czasie Bożego Narodzenia w całym domu pachnie zupą grzybową, świerkiem i cynamonem. Z głośników lecą kolędy – to taki przedsmak Wigilii, bo podczas świątecznej kolacji na fortepianie pastorałki zagra Krzysztof, a cała rodzina zaśpiewa. Na pięć głosów – Dorota z mężem, dwie córki i syn. Zanim jednak to się zdarzy, ubiorą aż trzy choinki, udekorują lampkami schody, werandę oraz ogrodową pergolę.

Zobacz więcej zdjęć w artykule: Z miłości do rzeczy – przytulne, klasyczne wnętrza w podmiejskiej willi

Zdjęcia: Igor Dziedzicki
Stylizacja: Anna Salak

najpiękniejsze świąteczne wnętrza


4. Pięknie przystrojony świąteczny dom – elegancki dworek pełen dekoracji bożonarodzeniowych w bieli, beżu i złocie

Ewa kocha biel – w tym kolorze ma ubrania i dom. Gdy przychodzi Boże Narodzenie, pojawia się jeszcze złoto. Zielone drzewka dekoruje białymi i złociście świecącymi lampkami oraz podobnymi ozdobami. W pałacowym salonie z kominkiem i kryształowymi żyrandolami stanie duża choinka, a krzesła oraz stoły ozdobią bożonarodzeniowe wianki ze świeżych gałązek.

Zobacz całą sesję: Wigilia Białej Damy – elegancki dworek urządzony w bieli, beżu i złocie

Instagram Ewy: @mimowolne_zauroczenia
Zdjęcia: Igor Dziedzicki 
Stylizacja: Anna Salak

 

pięknie przystrojony świąteczny dom


5. Najpiękniejsze świąteczne wnętrza – mieszkanie w kamienicy udekorowane z amerykańskim rozmachem

Na Boże Narodzenie mieszkanie Joanny i Krzysztofa całe lśni. W salonie połyskują welury, błyszczą się bombki, wypolerowane szkło, świeczniki oraz srebrne dekoracje świąteczne, a w lustrach odbija się światło świec. Gwiazdy betlejemskie równie dobrze wyglądają w donicach, co wstawione do wazonu. Joanna połączyła czerwone kwiaty z zielonymi gałązkami świerkowymi. Takie kompozycje idealnie pasują do czerwonego obrusu na wigilijnym stole.

Zobacz więcej: Świąteczny blask w efektowym stylu. To mieszkanie w kamienicy zostało urządzone z amerykańskim rozmachem

Projekt wnętrza: Joanna Klimkowska, JK Studio Projektowania Wnętrz
Zdjęcia: Michał Skorupski
Stylizacja: Agnieszka Wrodarczyk/ Happy Place 

 

najpiękniejsze świąteczne wnętrza


6. Dekoracje wnętrz na Boże Narodzenie – świąteczna aranżacja domu, w którym łączą się różne style wnętrzarskie

Ten dom to miks stylów i kompromis między Michałem, który uwielbia minimalizm i industrial, a Justyną, amatorką wnętrz amerykańskich i skandynawskich z nutą boho glam. Dekoracje świąteczne idealnie dopasowano do kolorów i materiałów, które są już obecne we wnętrzach. Bożonarodzeniowe ozdoby podkreślają niepowtarzalny charakter wnętrz, które są połączeniem różnych stylów.

Zobacz więcej zdjęć w artykule: Jak łączyć różne style w aranżacji wnętrz? Miks stylów boho glam i industrialnego pod jednym dachem

Projekt wnętrza: Instagram.com/justynakinvar
Zdjęcia: Michał Skorupski 
Stylizacja: Agnieszka Wrodarczyk/Happy Place

dekoracje wnętrz na Boże Narodzenie


7. Dekoracje świąteczne z błyskiem złota w eleganckich wnętrzach starej kamienicy

Marta nie musi na Boże Narodzenie przewracać domu do góry nogami. U niej zawsze jest elegancko. Do błyszczących lamp i zasłon w kolorze starego złota dobrała dyskretne bożonarodzeniowe ozdoby. Na świątecznym stole położyła zielony obrus i serwetki, postawiła złote choinki, misy i miseczki oraz dla kontrastu dodała czerwone akcenty.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Święta w eleganckich wnętrzach w starej kamienicy. Projekt Marty Chrapki zachwyca!

Projekt wnętrza: Marta Chrapka, colombe.pl
Zdjęcia: Yassen Hristov
Stylizacja: Eliza Mrozińska

najpiękniejsze świąteczne aranżacje wnętrz


8. Czerwono-srebrne dekoracje na Boże Narodzenie we wnętrzach urządzonych w stylu nowojorskim

Dorota co roku stara się zaskoczyć bliskich inną świąteczną aranżacją – tym razem były to czerwono-srebrne dekoracje bożonarodzeniowe. Czerwone są bombki na choince, poduszki, świeczki oraz gwiazdy betlejemskie. Srebrne lampiony i szklane choinki błysną na stole oraz konsoli. W wigilijny wieczór Dorota zapali lampki na choince, gwiazdy w oknach, kominek i całe mnóstwo świec – będzie nastrojowo i magicznie.

Więcej zdjęć z sesji obejrzysz w artykule: Czerwono-srebrne dekoracje na Boże Narodzenie we wnętrzach urządzonych w nowojorskim stylu

Zdjęcia: Aneta Tryczyńska
Stylizacja: Katarzyna Sawicka

czerwono srebrne dekoracje wnętrz na Boże Narodzenie


9. Najpiękniejszy wystrój wnętrz na Boże Narodzenie – świąteczne kolory we wnętrzach 

Ten na co dzień stonowany dom w okolicach Gwiazdki stroi się i nabiera kolorów. W eleganckich i klasycznych białych wnętrzach pojawiają się w świąteczne dekoracje i ozdoby: czerwone, złote, zielone... – Teraz, przed świętami, doceniam nawet taki szczegół jak drewniana rama okapu. Mogę na niej powiesić bożonarodzeniowe dekoracje – opowiada Patrycja, właścicielka domu.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Świąteczny dom – klasyczne białe wnętrza udekorowane na Boże Narodzenie w świątecznych kolorach

Projekt wnętrza: Paulina Taff-Piotrowska, Krzysztof Idziorek
Zdjęcia: Aneta Tryczyńska
Stylizacja: Katarzyna Sawicka

 

najpiękniejszy wystrój wnętrz na Boże Narodzenie


10. Aranżacje świątecznych wnętrz – Boże Narodzenie w jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce

Na Boże Narodzenie Katarzyna wybrała świerki – przyznaje, że może są mniej efektowne niż jodły, ale zapach mają wspaniały. W pałacu ustawiła trzy. Dwa, ustrojone tylko w lampki, a jeden - główną choinkę w jadalni - udekorowała w stylu vintage. Powiesiła na niej blaszane wianuszki i serca, zawieszki-żyrandole z malutkimi kryształkami oraz rozety w metalowej oprawie. W dekoracjach świątecznych pojawiły się bombki perłowe, miedziane, różowe i delikatnie zielone. Obok lampek choinkowych o białej, ciepłej barwie w pałacu zobaczymy mnóstwo świec oraz efektownych latarenek.

Zobacz więcej zdjęć w artykule: Święta w górach – Boże Narodzenie w pięknym pałacu

Zdjęcia: Rafał Lipski
Stylizacja: Anna Tyślerowicz


Przeczytaj także: Jak udekorować dom na Boże Narodzenie? 5 pomysłów, jak ozdobić wnętrza w świątecznych kolorach z poradami stylistyki Anny Salak

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Archiwum wydawnictwa 

aranżacje świątecznych wnętrz