Kolekcja Linea Kolor – klasyczne wzory w modnych kolorach

Dekoracje

Linea, jeden z historycznych wzorów Huty Szkła Kryształowego Julia, zyskała modną, kuszącą intensywnymi kolorami wersję. Rubinowe, szmaragdowe i topazowe naczynia to nawiązanie do klasycznych barw kolorowego kryształu.

Klasyczny wzór w nowym wydaniu

Wzory z historią, przedmioty, z których korzystały pokolenia – to przepis na sukces wielu marek. Taką propozycją wśród kolekcji Huty Szkła Kryształowego Julia jest Linea. Swoją nazwę wzięła od charakterystycznych, rytmicznie powtarzających się cięć. Falujące linie tworzą dynamiczną, nowoczesną i ponadczasową dekorację.

Lineę zawdzięczamy Aleksandrowi Puchale i Reginie Włodarczyk-Puchale – małżeństwu projektantów, których artystyczna praca wpłynęła na ofertę Huty Julia w równym stopniu, co projekty państwa Drostów na naczynia z Ząbkowic. Oboje związali z hutą całe swoje zawodowe życie, ponad cztery dekady pracując nad unowocześnieniem form i dekoracji szkła kryształowego, wprowadzając nowoczesne, zgeometryzowane szlify.

{google_adsense}

Najstarsza dokumentacja ze szlifem przypominającym współczesną Lineę znajdująca się w archiwach pochodzi z lat 70. To projekt Aleksandra Puchały. W kolejnych dekadach nieznacznie ją modyfikował – w latach 80. powstał szlif nr 7100, na przełomie 80. i 90. – szlif 7084. Wreszcie w 1995 roku został opracowany i wprowadzony do seryjnej produkcji przez prasowanie szkła szlif 8247. Prasowane talerze i miseczki zaprojektowała Regina Włodarczyk-Puchała.

Linea kolor – najnowsza odsłona kolekcji w modnych barwach

Popularność kolekcji Linea sprawia, że pomimo upływu lat jest stale obecna w ofercie Huty Julia i rozbudowywana o kolejne elementy. W jej skład wchodzą: kieliszki do wina i szampana, karafki, patery, szklanki, owocarki i talerzyki. Uniwersalny charakter kolekcji sprawia, że komponuje się świetnie zarówno ze stylową, jak i bardziej nowoczesną zastawą oraz łączy się z innymi naczyniami kryształowymi o różnych wzorach szlifu.

Najnowsze, tegoroczne wcielenie kolekcji Linea to Linea Kolor – naczynia w głębokich odcieniach rubinu, szmaragdu i topazu. Te modne kolory znakomicie komponują się z prostym wzorem szlifu. Świetnie wpisują się także w klimat świąt Bożego Narodzenia. Kto wie, może kolorowa owocarka lub miseczki okażą się dobrym pomysłem na prezent dla miłośnika polskiego designu i kolekcjonera szklanych naczyń?

Zdjęcia: materiały prasowe