KROSNO D’SIGN: limitowana kolekcja szkła Karima Rashida

Dekoracje

Piękne przedmioty, limitowane edycje, światowej sławy projektanci KROSNO D’SIGN to nowy rozdział w historii polskiego szkła. 

reklama

KROSNO D’SIGN  nowy rozdział w historii polskiego szkła

Na Międzynarodowych Targach Ambiente 2019 we Frankfurcie Krosno zaprezentowało unikalną, limitowaną kolekcję SAKRED, która rozpoczęła nowy rodział w historii polskiej marki. 

Pod szyldem KROSNO D’SIGNwe współpracy z Karimem Rashidem – światowej sławy projektantem znanym z odważnego i eklektycznego stylu, powstała pierwsza autorska edycja szkła. W przyszłości pojawią się kolejne limitowane kolekcje, ekskluzywne produkty oraz szklane dzieła sztuki tworzone przez międzynarodowych designerów. Polska premiera kolekcji SAKRED Karima Rashida dla KROSNO D’SIGN odbyła się podczas targów Warsaw Home w dniach 3-6 października 2019.

KROSNO D’SIGN: kolekcja Karima Rashida

SAKRED to ekskluzywna linia szklanych przedmiotów w intensywnych, przykuwających wzrok odcienach. Charakterystycznymi elemenatami są symetryczne, geometryczne formy, jak cylindry i stożki oraz najprostsze, ponadczasowe kształty. Samą nazwą kolekcji projektant nawiązał do idei „czystej, nieskalanej geometrii”.

Szkło jest surowcem idealnym – organicznym i płynnym, a jednocześnie może być surowe i czyste. Stąd nieskończone możliwości w tworzeniu kreacji i nowych form. Myślę, że razem z Krosnem podzielamy filozofię, która obejmuje płynność ruchów i pęd do przodu, wciąż reinterpretując rzeźbiarskie możliwości szkła – opowiada o współpracy Karim Rashid.

Projektant nadał szklanym naczyniom lekkie, nowoczesne formy, w których zabawił się w szukanie idealnych połączeń i proporcji między elementami statycznymi (walcami) oraz dynamicznymi (stożkami). „Różnorodne połączenia tych kolorowych form dodają codzienności stabilności i… metafizyki” – mówi projektant. Dodatkowo wprowadził do niektórych wzorów charakterystyczny, geometryczny szlif.

Linia SAKRED Karima Rashida

składa się z kilkunastu produktów, w tym szklanek, kieliszków do wina i koktajli, karafki, wazonu, patery, mis oraz świeczników. Karim Rashid, słynący z umiłowania do koloru i jego brawurowego wykorzystywania, wybrał gamę czterech barw: bursztynu, ametystu, zieleni oraz szaroniebieskiego. Zestawienie kolorów z prostymi, geometrycznymi formami, przywodzi na myśl poczucie stabilności i sprawia, że codzienne rytuały są chwilami pełnymi piękna. 

Zobacz więcej produktów z linii SAKRED w galerii zdjęć.

Zdjęcia: Tomek Albin / materiały prasowe
Scenografia: Zuzanna Piętkowska i Agata Kleczkowska