werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

KROSNO D’SIGN: limitowana kolekcja szkła Karima Rashida

Dekoracje

Piękne przedmioty, limitowane edycje, światowej sławy projektanci KROSNO D’SIGN to nowy rozdział w historii polskiego szkła. 

Na Międzynarodowych Targach Ambiente 2019 we Frankfurcie Krosno zaprezentowało unikalną, limitowaną kolekcję Sakred, która rozpoczęła nowy rodział w historii polskiej marki. Pod szyldem KROSNO D’SIGNwe współpracy z Karimem Rashidem – światowej sławy projektantem znanym z odważnego i eklektycznego stylu, powstawła pierwsza autorska edycja szkła. W przyszłości pojawią się kolejne limitowane kolekcje, ekskluzywne produkty oraz szklane dzieła sztuki tworzone przez międzynarodowych designerów.

KROSNO D’SIGN: kolekcja Karima Rashida

Sakred to linia szklanych przedmiotów w intensywnych kolorach. Charakterystycznymi elemenatami są symetryczne, geometryczne formy, jak cylindry i stożki, najprostsze oraz ponadczasowe kształty naczyń. Samą nazwą projektant nawiązuje właśnie do idei „czystej, nieskalanej geometrii”.

Kolekcja Karima Rashida składa się z kilkunastu produktów, w tym szklanek, kieliszków do wina i koktajli, karafki, wazonu, patery, mis oraz świeczników. Ekskluzywne, szklane przedmioty są dostępne w odcieniach: bursztynu, ametystu, zielonym oraz szaroniebieskim. Zestawienie kolorów z prostymi, geometrycznymi formami, przywodzi na myśl poczucie stabilności i sprawia, że codzienne rytuały są chwilami pełnymi piękna. 

Szkło jest surowcem idealnym – organicznym i płynnym, a jednocześnie może być surowe i czyste. Stąd nieskończone możliwości w tworzeniu kreacji i nowych form. Myślę, że razem z Krosnem podzielamy filozofię, która obejmuje płynność ruchów i pęd do przodu, wciąż reinterpretując rzeźbiarskie możliwości szkła – opowiada o współpracy Karim Rashid.

Zdjęcia: Tomek Albin / materiały prasowe

reklama
reklama