Lampy jak dzieła sztuki

Dekoracje

Lampy Brand Van Egmont nie pasują do każdego wnętrza. To prawdziwe świetlne rzeźby wykonywane ręcznie.
 
Firma Brand Van Egmont została założona w Holandii w 1989 roku przez dwoje niezależnych artystów, Williama Branda i Annet van Egmond, którzy do dziś wspólnie prowadzą studio. Od początku przyświecała im wspólna intencja tworzenia sztuki bez ograniczeń.

William Brand (ur. w Alphen w 1963r.) i Annet van Egmont (ur. w Leiden w 1964 r.) spotkali się w Utrecht School of Art w Holandii, gdzie William zrobił dyplom na wydziale architektury, a Annet na wydziale rzeźby.

Autonomia leży u podstaw ich osobistej i artystycznej egzystencji. Mieszanka rzemiosła, miłości do eksperymentowania z nowymi materiałami i technikami oraz szacunek do czasów minionych skutkuje innowacyjnym designem. Każdego roku powstaje nowa niepowtarzalna kolekcja  lamp, z których każda pozostawia niezapomniane świetlne wrażenia.

Pierwsze świetlne rzeźby - gdyż większość projektów artyści wykonują ręcznie -  zostały wyprodukowane w zaimprowizowanym warsztacie w domu rodzinnym Annet. Premierowy projekt, „Chandelier”, stał się natychmiast hitem 1989 roku i wyniósł parę projektantów na scenę światowego designu.

Do dzisiejszego dnia projekty Brand Van Egmont podróżują z siedziby głównej w Holandii do każdego zakątka świata, od Nowego Jorku do Moskwy, od Bejrutu do Tokio. Ich ręcznie robione obiekty docenia szeroka klientela począwszy od rodziny królewskiej na muzykach i autsajderach skończywszy.

Projekty Brand Van Egmont dostępne są w Polsce jedynie w showroomie Luminosfera przy Bakalarskiej 34 w Warszawie.
Tekst i zdjęcia: www.luminosfera.pl

reklama