Podpowiadamy, jak udekorować stół na letnie przyjęcie na tarasie. Wiklinowe fotele, makramowy bieżnik, kolorowe talerze i szklanki – starannie dobrane dekoracje zbudują nastrój podczas letniego przyjęcia w ogrodzie.

Jak udekorować stół na letnie przyjęcie na tarasie?

Dekoracja stołu jak w paryskiej kafejce

Turkusowy żeliwny stolik z krzesełkami w cieniu młodego jesionu. Idealne miejsce, by w upalne południe orzeźwić się miętową lemoniadą. A jeśli przekąski podamy na talerzach w kolorze szmaragdowym jak chłodne morze, orzeźwienie będzie podwójne.

Romantyczne ozdoby na stole

W altanie z wiklinowymi fotelami, poduchami i pledami, na wypadek gdyby załamała się pogoda. Bukiety kwiatów, makramowy bieżnik lub lniany obrus, talerze z koronkowymi wzorami. I akcenty sentymentalnego fioletu.

Dekoracje stołu z nutą orientu

Czyli drewno, miękkie poduchy, wałki i rattan na tarasie. Niski stolik, sofa niczym turecka otomana, dużo złota. Jeśli nie błyszcząca taca czy imbryk na herbatę, to przynajmniej szkło ozdobione złotym palmowym liściem. I obowiązkowo figi w miodzie i z jogurtem.

Morskie akcenty na tarasie

Powiew świeżej bryzy można wyczarować nie tylko w domu nad morzem. Wystarczy na tarasie powiesić tiulowe zasłony, stół zastawić naczyniami ozdobionymi kobaltem i bąbelkowym szkłem. Teraz nie potrzeba już bujnej wyobraźni, by usłyszeć szum fal.

> Zobacz także: Uczta na świeżym powietrzu: aranżacja stołów <