werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Lato na tarasie: dekoracje stołu

Dekoracje

Wiklinowe fotele, makramowy bieżnik, kolorowe talerze i szklanki – starannie dobrane dekoracje zbudują nastrój podczas letniego przyjęcia. 

Jak w paryskiej kafejce: Turkusowy żeliwny stolik z krzesełkami w cieniu młodego jesionu. Idealne miejsce, by w upalne południe orzeźwić się miętową lemoniadą. A jeśli przekąski podamy na talerzach w kolorze szmaragdowym jak chłodne morze, orzeźwienie będzie podwójne.

Romantycznie na stole: w altanie z wiklinowymi fotelami, poduchami i pledami, na wypadek gdyby załamała się pogoda. Bukiety kwiatów, makramowy bieżnik lub lniany obrus, talerze z koronkowymi wzorami. I akcenty sentymentalnego fioletu.

Dekoracje z nutą orientu: czyli drewno, miękkie poduchy i wałki, rattan. Niski stolik, sofa niczym turecka otomana, dużo złota. Jeśli nie błyszcząca taca czy imbryk na herbatę, to przynajmniej szkło ozdobione złotym palmowym liściem. I obowiązkowo figi w miodzie i z jogurtem.

Morskie akcenty: Powiew świeżej bryzy można wyczarować nie tylko w domu nad morzem. Wystarczy na tarasie powiesić tiulowe zasłony, stół zastawić naczyniami ozdobionymi kobaltem i bąbelkowym szkłem. Teraz nie potrzeba już bujnej wyobraźni, by usłyszeć szum fal.

Zobacz także: Uczta na świeżym powietrzu: aranżacja stołów

reklama
reklama