W 2009 roku spotkali się dwaj miłośnicy meblarstwa; projektant Sylvain Caillault i specjalista z zakresu wykończenia mebli Eric Machard. Obaj poznali się na międzynarodowych targach wyposażenia wnętrz w Paryżu. Ich wspólna pasja i umiejętności były motorem do działania i założenia marki Côté Design, która dziś jest częścią firmy Grange.

Côté Design tworzy projekty na podstawie wiedzy z zakresu historii francuskiej sztuki użytkowej oraz znajomości technik rzemieślniczych. Czerpiąc pełnymi garściami z doświadczenia francuskich rzemieślników Sylvain Caillault i Eric Machard w swojej pracy bawią się kolorami, materiałami i formami.

Meble powstają na bazie cennych gatunków drewna pochodzących wyłącznie z drzew występujących na terenie Francji. Głównym materiałem stosowanym przez twórców jest drewno dzikiej wiśni.

W efekcie powstają eleganckie i wielofunkcyjne modele np. stół będący jednocześnie stolikiem kawowym, bufet z ukrytymi po bokach schowkami, rozkładany niczym wachlarz stolik kawowy, czy też inny model przypominający podróżny kufer, który po rozłożeniu dwukrotnie się powiększa. Równie ciekawie prezentują się wykończenia drewnianych powierzchni z fakturą przypominającą metal lub beton.

Meble Côté Design dostępne są w salonie Grange, Warszawa, ul. Duchnicka 3 www.grange.com.pl

reklama