Podczas zakończonych niedawno targów wnętrzarskich Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, firma TON zaprezentowała trzy nowe modele mebli. Stół Stelvio oraz krzesło i hoker z rodziny Merano to projekty młodego Alexa Guflera. Drewniane, nowoczesne meble sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim czy loftowym.

„Chciałem stworzyć modele tak proste i funkcjonalne jak to tylko możliwe. Moim zamierzeniem było, aby z estetycznego punktu widzenia krzesła przypominały rzeźby. Z drugiej strony wiedziałem, że muszą być maksymalnie wygodne i praktyczne” - mówi Alex Gufler o swoich nowych projektach. „Krzesła i hokery Merano to kombinacja podstawy wykonanej z litego drewna i harmonicznych kształtów giętej sklejki na siedzisku i oparciu. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii produkcji, meble są niebywale lekkie i nie zawierają żadnych metalowych łączników. Hokery są dostępne w dwóch wysokościach a krzesła są sztaplowane” – dodaje Gufler.

Klienci mogą wybierać spośród modeli wykonanych z drewna bukowego, dębu lub orzecha amerykańskiego. Dotyczy to także wersji tapicerowanej.

Zarówno krzesła z rodziny Merano, jak i stół Stelvio można już oglądać w showroomie TON w Warszawie. Nowości są dostępne także u dystrybutorów w całej Polsce. Szczegółowe informacje handlowe uzyskać można pisząc na adres mailowy: warszawa@ton.eu.  

Strona firmy: www.ton.eu/pl/

reklama