Perskie arcydzieła do salonu

Dekoracje

Persja, czyli tereny obecnego Iranu, to rejon o niezwykle bogatej kulturze. Szczególnie słynne stały się perskie kobierce i dywany, niosąc ze sobą niepowtarzalny klimat, ducha antyku i Bliskiego Wschodu. Poczuć ten klimat w swoim salonie, dotknąć prawdziwych rękodzieł i obcować ze sztuką na co dzień? To możliwe dzięki kolekcji perskich dywanów Maraa, które przeniosą nas w świat „Księgi tysiąca i jednej nocy”.

Proces przygotowania dywanów Maraa jest niezwykle interesujący. Wszystko rozpoczyna się od wyszukania i zakupu najładniejszych, niepowtarzalnych, cennych kobierców w znanych, antycznych wioskach Persji słynących z produkcji najpiękniejszych wzorów.

W dalszym kroku, pozyskane dzieła sztuki są dokładnie czyszczone i naprawiane. Następnie zostają pozostawiane na słońcu przez długi czas, nawet ma wiele miesięcy tylko po to aby pozbyć się intensywnych, charakterystycznych dla konkretnych wiosek kolorów.

Po zakończeniu czasochłonnej dekoloryzacji, dywany poddawane są procesom kontrolowanego postarzania aby ostatecznie trafić do ponownego barwienia naturalnymi barwnikami. Efekt wszystkich tych procesów niejednokrotnie potrafi zdumieć wybitnych stylistów i designerów – otrzymujemy indywidualne, niepowtarzalne antyczne rękodzieło w nowoczesnym wydaniu.

Dywan do kupienia w sklepie www.carpetsandmore.pl