lamele na ścianę

Pomysł na ścianę: Lamele!

Dekoracje

Każde wnętrze od czasu do czasu wymaga gruntownego odświeżenia, a decyzja o remoncie może być podyktowana zarówno względami praktycznymi, jak i estetycznymi. Niezależnie od efektu, jaki pragniemy uzyskać poprzez modernizację domu czy mieszkania, czasem warto sięgać po nieoczywiste rozwiązania aranżacyjne. Wykończenie ścian w salonie czy sypialni to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli ostateczny wygląd wnętrza ma napawać poczuciem artystycznego spełnienia.

reklama

W polskich domach i mieszkaniach na ścianach dominują tradycyjne pokrycia ścienne w formie farb i lakierów, tapet dekoracyjnych czy paneli imitujących cegłę czy kamień. Jednak to nie jedyne rozwiązania, które mogą nadać wnętrzom określonego charakteru. Lamele na ścianę to doskonała alternatywa dla miłośników nowoczesnego interior designu, dlatego też ich oddanych zwolenników z każdym rokiem przybywa. Zatem dlaczego lamele to świetny pomysł na wykończenie ściany?

Lamele na ścianę – drewno w nowej odsłonie

Drewno jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów wykończeniowych z kilku podstawowych powodów. Po pierwsze, doskonale komponuje się w nowoczesnych aranżacjach przełamując surowość innych faktur powszechnie wykorzystywanych w modern designie pod postacią cegły czy betonu. Po drugie, drewno świetnie współgra również z klasycznym wystrojem pomieszczeń, podkreślając ich unikalny charakter. Tym samym lamele ścienne z drewna stopniowo ugruntowują swoją coraz wyższą pozycję w rankingu na najpopularniejsze wykończenia ścian nie tylko wśród fanów niesztampowego podejścia do aranżacji wnętrz, ale także wśród osób wiernych ponadczasowej elegancji.

Lamele dekoracyjne, czyli sposób na ożywienie wnętrza

Zaprojektowanie nowoczesnego wnętrza przy zachowaniu nienagannej estetyki i najwyższej funkcjonalności niełatwa sztuka, szczególnie gdy od aranżacji wymagamy nieco więcej niż zwykłej funkcji dekoracyjnej. Wielu wnętrzom, choć urządzonym według standardów nowoczesnej stylistyki, często brakuje wyrazistości czy namiastki ekstrawagancji. Lamele drewniane na ścianę to kwintesencja nowatorskiego spojrzenia na interior design, który gwarantuje nieprzeciętne wrażenia estetyczne przez długi czas. Ogromny potencjał dekoracyjny, jaki tkwi w lamelach drewnianych pionowych pozwala ożywić nawet najbardziej schematyczną czy neutralną aranżację i to bez zbędnego wysiłku. Salon czy sypialnia wzbogacone o lamele ścienne nabierają całkiem nowego, niepowtarzalnego wręcz wyrazu. Warto również wspomnieć, że lamele drewniane posiadają cechę, która czyni je nadzwyczajnymi – poprawiają akustykę wnętrz, skutecznie je wytłumiając i wyciszając.

lamele na ścianę
lamele na ścianę
lamele drewniane pionowe

Lamele na ścianie – minimalizm w czystej postaci

Nowoczesne wnętrza wyróżniają się oszczędnością form i materiałów wykończeniowych, co wcale nie wyklucza osiągnięcia niesztampowego charakteru w modernizowanym pomieszczeniu. Śledząc trendy w aranżacji wnętrz na przestrzeni ostatnich lat można łatwo zauważyć, że minimalizm nieustannie zyskuje swoich oddanych zwolenników, którzy coraz częściej decydują się na panele dekoracyjne na ścianę. Tajemnica sukcesu nowoczesnych lameli drewnianych w formie dekoracji ściennej tkwi w ich prostocie, która pozwala zachować elastyczność w wyborze pozostałych elementów wyposażenia mieszkania. Lamele jako pomysł na wykończenie ściany to uniwersalny sposób na urozmaicenie domowej aranżacji, który jednocześnie nie ogranicza pozostałych, równie trafionych opcji wpisujących się w najnowsze trendy home decoru.

Lamele ścienne nie tylko do salonu

Mogłoby się wydawać, że lamele ścienne to doskonałe rozwiązanie do salonu czy sypialni, gdzie na pierwszy rzut oka można pozwolić sobie na większą swobodę w doborze niecodziennych wzorów, deseni czy faktur. Okazuje się jednak, że lamele drewniane pionowe równie dobrze spisują się w pozostałych pomieszczeniach użytkowych w domu czy mieszkaniu, takich jak kuchnia, łazienka, przedpokój, a nawet loggia. Lamele zatem są jednym z dowodów na to, że wysoka estetyka i elegancja mogą iść w parze z funkcjonalnością, która przez wielu inwestorów zajmuje wyższe miejsce w hierarchii niż unikalny design. Decydując się na lamele pionowe na ścianę nie trzeba jednak rezygnować ze swoich priorytetów – wysoka jakość materiałów produkcyjnych pozwala panelom dekoracyjnym zachować nieprzeciętną wszechstronność i odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne, których w łazience czy kuchni nie brakuje.

lamele ścienne
lamele ścienne aranżacje wnętrz

Lamele – długoterminowa inwestycja w nowoczesny design

Nowe trendy w aranżacjach wnętrz pojawiają się równie szybko jak potem zanikają, jednak nie w każdym przypadku. Do nielicznej grupy nowatorskich pomysłów aranżacyjnych, które mają szansę na dłużej zaistnieć w powszechnej świadomości są lamele drewniane. Prosta forma paneli, ich niezobowiązujący charakter i stosunkowo długa żywotność tworzywa uzyskana dzięki najnowszym technologiom produkcyjnym tworzą spójną całość, która wydaje się świetnym materiałem na ponadczasowy wystrój wnętrz.

Co ciekawe, drewniane lamele ścienne niekoniecznie muszą stanowić materiał wykończeniowy ścian. W nowoczesnej architekturze wnętrz niezwykle cenną umiejętnością jest wychodzenie poza ramy powszechnie przyjętych standardów w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań aranżacyjnych. Takim właśnie rozwiązaniem są lamele drewniane na suficie, które nie tylko stanowią wyjątkowe uzupełnienie nowoczesnych projektów w stylu skandynawskim czy rustykalnym, ale przede wszystkim pozwalają uzyskać ciekawą geometrię pomieszczeń.

Lamele na ścianę – dowolność wyboru

Pomysł na ścianę z lameli drewnianych staje się jeszcze bardziej atrakcyjny, gdy spojrzy się na oferty producentów paneli dekoracyjnych działających na polskim rynku. Bogate wzornictwo lameli ściennych oznacza spore możliwość wyboru, zarówno jeśli chodzi o kolorystykę drewnianych listew, jak również sposobu ich montażu. Najwyższej jakości lamele ścienne najczęściej wytwarzane są w oparciu o innowacyjne płyty MDF, a także okleinę drewnianą, która nadaje panelom oczekiwanego szyku i niewymuszonej elegancji. Ogromnym atutem lameli na ścianę jest swoboda w ich kompozycji – plastyczne tworzywo umożliwia szybkie i precyzyjne docinanie listew tak, aby zmodyfikowane elementy składały się na kompozycje harmonijnie współgrające z pozostałą częścią wystroju wnętrza.

Materiał Partnera