Porcelana i kwiaty, na co dzień i od święta

Dekoracje

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas oderwania się od szarej codzienności, pełen ciepła i rodzinnych spotkań. To czas, który podkreślamy wyjątkową oprawą: od niecodziennych potraw, przez odświętną dekorację domu po nastrojowe nakrycie stołu. A nic tak nie odda odświętności chwili jak piękna, delikatna porcelana i bukiety żywych kwiatów.

> Klosz, a pod nim... magia świąt: pomysł na dekorację świąteczną

Choć Boże Narodzenie kojarzy się z zimą, białym puchem i złotą gwiazdką, nie rezygnujmy w świątecznych aranżacjach z motywów kojarzących się z latem. Kwiaty, ptaki, motyle - to wzory, które nie "pogryzą" się z choinką i bombkami.

Porcelana to także wspaniały i niezawodny pomysł na gwiazdkowy prezent. Dlatego jeśli szukacie praktycznego i jednocześnie wyjątkowo ponadczasowego prezentu dla najbliżych - pomyślcie np. o filiżance ze spodkiem, porcelanowym imbryku albo wręcz całej zastawie. Taki prezent nie wyjdzie z mody nawet za kilkanaście lat, a jego wartość może nawet wzrosnąć.

Poza tym zima się skończy, a z przepięknie ukwieconej filiżanki z przyjemnością napijemy się porannej kawy przy pierwszych promieniach wiosennego i letniego słońca.

> Co przyniesie Mikołaj w 2015 roku: pomysły na prezenty

Tekst: AD/red.wer.

Zdjęcia: Materiały prasowe firm; Shutterstock

reklama