stroik wielkanocny z jajkiem

Stroiki wielkanocne – 10 pomysłów, jak samodzielnie przygotować dekoracje z jajkiem

Dekoracje

Jak niebanalnie ułożyć pisanki na wielkanocnym stole? Najlepiej stworzyć pomysłowe stroiki świąteczne z jajkami przy użyciu kwiatów, gałązek, serwetek, a nawet baby i baranka. Zobacz galerię naszych inspiracji!

Prosty i piękny stroik wielkanocny – wazonik z wydmuszki opleciony bukszpanowym wiankiem, zdjęcie: shutterstock


Jak szybko przygotować proste i efektowne świąteczne stroiki z jajkiem, którymi ozdobisz stół wielkanocny? Przydadzą się wiosenne kwiaty, gałązki, piórka, szklanki, kieliszki, stara porcelana oraz... sporo fantazji. Piękne ozdoby wielkanocne w łatwy sposób wyczarujesz z rzeczy, które już masz w domu czy ogrodzie. Zobacz, jak samodzielnie przygotować:

Jeśli szukasz pomysłów na wielkanocne dekoracje, które możesz przygotować samodzielnie, przeczytaj także jak przygotować ozdoby wielkanocne z materiału, papieru i gałązek.
 

 

Stroiki wielkanocne na gałązkach, zdjęcie: aranżacja marki Lights4fun.co.uk


1. Stroiki wielkanocne z jajkami – pisanki zawieszone na gałązkach

Stroiki wielkanocne na gałązkach wyglądają przepięknie. I są bardzo łatwe do zrobienia. Kolorowe wydmuszki powieś na gałązce lub kilku gałązkach nad stołem nakrytym na świąteczne śniadanie. Zamiast wydmuszek możesz wykorzystać też papierowe pisanki. Przymocuj je za pomocą barwnych wstążek. Wycinanki ozdobią nie tylko gałązki, możesz udekorować nimi też wiosenne bukiety.

2. Ozdoby wielkanocne – pisanki w plecionym wianku lub stroiku z gałązek

Wielkanocny stroik łatwo zrobić samemu. Zapleć wianek z gałązek bukszpanu albo ułóż świąteczny stroik z suchych gałązek oplecionych bluszczem. Przymocuj do stroika wydmuszkę z kwitnącymi żonkilami, a górę udekoruj kokardą.

Inny pomysł na ozdoby wielkanocne: elegancki wiszący stroik możesz zrobić samodzielnie ze starej porcelany. Powieś za uszko starą filiżankę włóż do niej suchą trawę, kilka przepiórczych jajeczek i wydmuszkę z cebulką hiacynta.

Samodzielnie zrobione stroiki pasują nawet do najbardziej wytwornej porcelany na wielkanocnym stole, na zdjęciu: porcelana z kolekcji VICTORIA, fyrklovern.pl


3. Stroik wielkanocny z jajkiem – pisanki w ptasim gniazdku

Przyda się kilka wierzbowych gałązek, trochę sianka albo pocięty w paski kolorowy papier. Uwij z nich gniazdka, do których włożysz jajka. Ułóż w miseczkach, a na nich połóż pisanki. Jeśli nie masz piórek pod ręką, na pewno znajdziesz je w pasmanterii. Pisanki możesz dodatkowo przewiązać ozdobnymi tasiemkami.

IInny pomysł na dekorację wielkanocną: w starej srebrnej paterze zrób gniazdko – ułóż jajka, powtykaj pomiędzy nie bukszpan i umość na nich na przykład zajączka albo ptaszka.

4. Ozdoby wielkanocne – pisanki w filiżance wśród bazi i wiosennych kwiatów

Zerwij z ogrodu kilka gałązek puchatych bazi, świeżych pędów bukszpanu i wiosennych kwiatów (żonkili albo bratków) – ułóż je w filiżankach albo koszyczku, a na nich pisanki. Możesz domalować jajeczkom wesołe buźki. Będzie jeszcze milej!

Pomysł na piękny stroik wielkanocny –kolorową pisankę włóż do kieliszka i upleć wokół niej wianuszek, zdjęcie: Aneta Tryczyńska, stylizacja: Katarzyna Sawicka


5. Dekoracje wielkanocne – wazon pełen kolorowych pisanek

Wazon z kolorowymi pisankami to bardzo prosta i zarazem kolorowa oraz efektowna dekoracja stołu wielkanocnego. Barwne jajka włóż do szerokiego szklanego wazonu razem z bukietem kwiatów, na przykład wiosennych tulipanów. Pisanki układaj jedna na drugiej, najlepiej tworząc różnokolorowe warstwy.

6. Elegancki stroik świąteczny na Wielkanoc – pisanka w wianuszku

Kolorową pisankę włóż do kieliszka i upleć wokół niej drobny wianuszek z bukszpanu (jak na zdjęciu obok). Takim małym stroikiem udekorujesz nakrycia dla każdego z gości. Możesz dodać do nich także ozdobne bileciki. Połóż je na talerzu albo przymocuj tasiemką do szklanki lub kieliszka.

7. Pomysły na dekoracje z pisanek na stół – jajka ozdobione kwiatami

Ozdobną wstążką albo kolorową tasiemką przywiąż do jajek drobne kwiaty lub zioła i ułóż pisanki na talerzach. Jedną niech zdobi listek pietruszki, inną szałwii. Zielone listki lub drobne kolorowe kwiaty możesz też przykleić do jajek klejem do decoupage lub przymocować za pomocą sznurka. Zobacz też 10 prostych pomysłów na wyjątkowe ozdoby wielkanocne na stół.

Zrób pisankom królicze uszy z serwetki. To pomysł na prostą i piękną dekorację świątecznego stołu, zdjęcie: shutterstock


8. Stroik świąteczny na stół – wazonik z wydmuszki

Miniwazonik na wielkanocny stół wyczarujesz ze zwykłej wydmuszki. Zrób w niej od góry sporą dziurkę, wlej odrobinę wody i włóż do środka po jednym małym kwiatku. Może to być bratek, przebiśnieg albo mała gałązka forsycji lub wiśni. Taką kompozycję wstaw do słomianego gniazdka albo kilka jajecznych wazoników ustaw na tacy.

9. Dekoracje wielkanocne z jajkiem – pisanki z babą, zajączkiem i barankiem

Pisanki na babkowym tronie? Czemu nie! Tradycyjnie ozdabiamy je bukszpanem, w odważniejszej wersji – kwiatami, piórkami, kolorowymi wstążkami. Świątecznym jajom dodaj do towarzystwa wielkanocnego zajączka, baranka z cukru albo kurczaka.

10. Ozdoby wielkanocne – pisanka w króliczych uszach z serwetki

Jeśli nie wszystkie pisanki zmieściły się do święconki, bardzo prosto zamienisz je w ładną ozdobę na świąteczny stół. Zrób im królicze uszy z serwetki. Zwiń bawełnianą lub lnianą serwetkę w rulonik. Owiń jajko serwetką i przewiąż sznurkiem lub tasiemką tak, żeby krawędzie serwetki ułożyły się w uszy.

Zobacz więcej pomysłów na stroiki wielkanocne w galerii zdjęć

Opracowanie: Agata Baca
Zdjęcia: archiwum wydawnctwa, Shuttestock, materiały prasowe