Stroiki wielkanocne zdobią stół, komody, drzwi i ściany, przypominając ciepło o nadchodzących świętach. W galerii inspiracji prezentujemy stroiki wielkanocne, podpowiadamy, jakie są trendy oraz jak łatwo wykonać dekoracje.

reklama

Dekoracje wielkanocne

Wielki powrót trendu „eko”. Wśród pożądanych materiałów znajdują się sznurki, tkaniny naturalne – na przykład len, a także słoma i drewno. Równolegle na popularności nie traci styl glamour, który ubiera stoły w szlachetne szmaragdy i królewskie szkarłaty, posługując się porcelaną, metalem oraz szkłem.

Ostatnim modnym kierunkiem w tym roku są ponadczasowe pastele. Kolor kanarkowy lub soczysta zieleń od razu przywodzi na myśl wiosnę. Stroiki wielkanocne z radosnymi zajączkami, kurczakami i barankami to już tradycja. Wszystkie trzy trendy są opisane dokładniej w artykule: Dekoracje wielkanocne: podanie jajka w 3 odsłonach.

Dekoracje wielkanocne ręcznie robione

Gotowe stroiki na stół można kupić w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Wśród ozdób znajdują się sezonowe, opływające w czekoladzie, lukrze i cukrze lub cieszące oko wyłącznie przez chwilę ze względu na delikatność papieru. Miłośnicy trwałych rozwiązań wybiorą pisanki porcelanowe, zające z drewna i kury z wełny.

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej oryginalne okażą się dekoracje wielkanocne ręcznie robione. Mogą pojawić się kilka tygodni przed Wielkanocą, wprowadzając wyjątkową atmosferę świąt do domu lub dopiero przy niedzielnym śniadaniu. W inspiracjach w galerii powyżej znajdują się propozycje stroików wykonanych z między innymi ze wstążeczek, mchu, patyczków i aluminiowego złota.

Stroiki wielkanocne na stół

Stylizacja stołu nie musi opierać się na stroiku. Równie dobrze możemy zrezygnować z jednego, głównego elementu dekoracyjnego i oprzeć się na detalach: ozdobnym serwetniku, ubraniu sztućców, świeżych kwiatach przy talerzykach, a nawet samym podaniu potraw. Więcej o dekoracji dań znajduje się w artykule: Zielono na stole.

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Living4media/free, East News, Shutterstock, Huta Szkła Kryształowego Julia, Sylwia Serwin, materiały prasow
e