Błyszczy raz w roku, w okolicach Bożego Narodzenia. Zazwyczaj jest czerwona i rośnie w doniczce. Tymczasem poinsecja może więcej.

Poinsecja nie tylko czerwona! 

Przede wszystkim gwiazda betlejemska zachwyca kolorami, których jest około setki – od kremowego, cytrynowego, przez różne odcienie brzoskwini, łososiowe, pomarańcze, burgundy. Są nawet rośliny dwukolorowe i centkowane.

Gwiazda betlejemska niebanalna dekoracja

Przeważnie stawiamy na stole lub komodzie jeden kwiat. A można je rozmaicie zestawiać, świetnie wyglądają w grupie! Wystarczy kilka różnobarwnych poinsecji wstawić do sporej misy. Dekoracja stołu gotowa! 

{google_adsense}

Gałązki natomiast świetnie wyglądają w szklanych wazonach, szczególnie gdy rośliny są w jednym kolorze. Doniczkę można również powiesić w dekoracyjnej torebce na drzwiach czy oparciu krzesła.

Jak jeszcze wykorzystać gwiazdę betlejemską?

Kolorowymi listkami pięknie ozdobimy prezenty albo... choinkę. W tym celu korzonki miniaturowych roślin owijamy mchem i wieszamy na drzewku jak bombki.

A jeśli chcemy z niej zrobić prawdziwą gwiazdę, gałązkę poinsecji wkładamy do probówki i przyczepiamy na szczycie choinki. 


opr. Beata Woźniak 
fot. materiały prasowe Stars for Europe, Pixabay