Łączy w sobie urok, romantyczną lekkość i sentymentalną elegancję. Wnętrza urządzone w stylu shabby to nostalgiczna podróż w czasie, opowieść o wspomnieniach i smakach z babcinego domu, o podróży do Toskanii czy romantycznym spacerze po osnieżonym paraku. Ten styl oczarowuje i wprowadza do wnętrz spokój i magiczny klimat. Nic więc dziwnego, że sięgamy po niego zwłaszcza w czasie świąt. Za sprawą subtelnych dekoracji w stylu shabby święta są jeszcze bardziej magiczne, a dom staje się przytulny i radosny.

Shabby chic na świątecznym stole

Wykorzystujemy białe naczynia - często łącząc kilka na pozór niepasujących do siebie kolekcji, na stole rozkładamy lniany obrus wykończony "babciną" koronką, między postarzaną porcelaną (często w delikatne kwiatowe wzory) ustawiamy drewniane deski, które zastępują półmiski czy tace, a obok pojawiają się stare kryształowe kieliszki  i różnobarwna ceramika. A wszystko przyprawione luźno rzuconymi na stół szyszkami, orzechami czy gałązkami choinki. Choć wszystko jest z nieco innej bajki - razem tworzy nastrój domowego ciepła, domu, w którym się żyje, rozmawia, wspomina - docenia tradycję i oprawia we współczesne ramy. 

Magiczny nastrój Blanc MariClò

Takie są właśnie święta w Blanc MariClò - niezwykłym sklepie, w którym znajdziemy niepowtarzalne kolekcje tworzone w Toskanii przez siostry Claudię i Mariangelę Federighi. Nostalgiczne dekoracje, romantyczne dodatki i tkaniny, nastrojowe oświetlenie oraz piękne meble łączące prowansalski urok z włoską elegancją. 

W najnowszych kolekcjach znajdziemy zarówno elegackie serwisy obiadowo-kawowe, jak i czarujące sezonowe dekoracje. Wybierać możemy w kilku kolekcjach, dowolnie łącząc ich elementy i kreując swój niepotarzalny nastrój świąt.  

Czerwień, biel i romantyczne różyczki

Ciepły odcień czerwieni to motyw przewodni kolekcji Basic Red, który już na pierwszy rzut oka kojarzy się ze świętami. Znalazły się w niej ceramiczne miseczki, talerze, formy do pieczenia w romantycznym kształcie serca, naczynie do pieczenia baby oraz kubeczki i filiżanki. Dzięki prostej  formie elementy tej kolekcji są uniwersalne i będą pasowały do wnętrz w różnym stylu. Z kolei Dot e Doiles to kolekcja, która idealnie odzwierciedla styl shabby chic, łącząc elementy retro z współczesnymi akcentami. Biała ceramiczna zastawa zdobiona motywem koronki kojarzy się z tradycją i przywołuje na myśl rustykalny klimat domu za miastem. Znajdziemy tu urocze miseczki, filiżanki, dzbanek i sosjerkę o oryginalnych kształtach, a także stylowe półmiski. Świąteczne wypieki będą pięknie prezentowały się na eleganckiej paterze bądź dwupiętrowej etażerce, a zapach korzennych ciasteczek zachowamy na dłużej, przechowując je w pojemnym słoju z przykrywką.

Klasycznie świąteczne połączenie bieli i czerwieni urozmaicić mogą delikatne jasnoczerwone różyczki nawiązujące do stylu retro. Dekoracyjne miseczki, talerze i półmiski czy obiadowa waza w urokliwym stylu to kilka propozycji z kolekcji Floret, która z pewnością piękne przyozdobi świąteczny stół. Czy może być bardziej magiczne? 

Wszystkie wymienione produkty, kolekcje i piękne aranżacje znajdziemy na www.blancmariclo.pl oraz w KATALOGU Blanc MariClò.

Opr. AD/red.wer.

Zdjęcia: materiały prasowe Blanc MariClò

reklama