Za oknem pogoda w kratkę, raczej mało optymistyczna. Ale my, przewrotnie, chcemy Was do kratki przekonać. Dlaczego? Bo to wzór ponadczasowy. Zastosowany we wnętrzu doskonale komponuje się z dodatkami w stylu wiejskim, rustykalnym czy angielskim, dając poczucie i przytulności, i elegancji, i porządku. Jeżeli chcielibyście wyłącznie odświeżyć wystrój salonu czy sypialni wraz z nadchodzącą wiosną - poduszki lub zasłony z kraciastej tkaniny będą strzałem w dziesiątkę.

Oczywiście to, jak wykorzystamy ten motyw we wnętrzu, wymaga chwili zastanowienia. Najłatwiejszą metodą jest połączenie kraty z jednobarwnymi elementami (np. tapicerką mebli). Jednak możemy pozwolić sobie na stworzenie nieco bardziej wyszukanych stylizacji i np. zestawić ze sobą kratę małą i dużą. By zadanie było łatwiejsze wybierzmy tkaniny w tym samym bądź podobnym kolorze. Odważniejsi mogą łączyć kratę z innymi deseniami, np. wzorem florystycznym czy geometrycznym. Pamiętajmy jednak o umiarze, by wnętrze, a dokładnie jego wystrój, nie stał się chaotyczny.

Krata to motyw, który najczęściej spotkamy na tapicerce mebli, zasłonach, roletach, tapetach czy drobnych dodatkach, jak poduszki czy pościel. W sklepach, także internetowych, bez problemu odnajdziemy kolekcje, które sprawdzą się w dekoracji kuchni, salonu, sypialni czy jadalni. Bardzo ciekawą propozycję krat i kratek ma Dekoria - naszą uwagę zwróciły linie Bristol i Edynburg, interesujące inspiracje znajdziemy także w Ikea. Krata od lat znajduje się w czołówce światowych trendów dekoratorskich i jak przekonują styliści, moda na ten wzór szybko nie minie.

Zdjęcia: materiały prasowe firm.

reklama