werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Wnętrza wykończone naturalną skórą

Dekoracje

Elegancka rezydencja w holenderskim mieście Utrecht zrealizowana została z dużym rozmachem i wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. Na powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych rozmieszczone zostały: przestronny salon, sypialnie, łazienki, imponująca garderoba, duży basen kąpielowy i strefa wellness. Autorem koncepcji wnętrz jest znany holenderski architekt Stephen Versteegh, absolwent wzornictwa przemysłowego na Delft University of Technology oraz Designu w Eindhoven.

W tej rezydencji motywem przewodnim stała się naturalna skóra. We wstępnym projekcie domu okładziny ze skóry naturalnej holenderskiej marki Alphenberg zdobić miały jedynie podłogę w garderobie. Fascynacja Stephena potencjałem dekoracyjnym okładzin skórzanych sprawiła, że finalnie materiał ten znalazł się również w sypialni właścicieli, strefie wellness, a nawet na basenie kąpielowym.

Skórze towarzyszą inne naturalne materiały, w tym drewno i kamień. Całość utrzymana jest w kolorach ziemi: brązach, beżach, szarościach. Jedynym mocnym akcentem kolorystycznym we wnętrzach są wielkoformatowe obrazy.

Dużym zaskoczeniem jest obecność skórzanych okładzin na ścianach pomieszczenia mieszczącego basen kąpielowy, a także w strefie wellness. Skóra jest odpowiednio impregnowana i zachowuje swoje właściwości w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza.

Więcej informacji na temat marki Alphenberg oraz oferowanych przez nią produktów znaleźć można na stronie internetowej www.alphenberg.pl.

reklama
reklama
reklama