Pyszne jedzenie trzeba pięknie podać, zwłaszcza w czasie świąt. Dlatego już teraz pomyślcie, jak będzie wyglądał wasz stół. A warto o niego zadbać, wszak to wokół niego wszystko będzie się kręcić – od wigilijnej kolacji, po noworoczny obiad.

Ale nie idźcie w sztampę. Świąteczna stylizacja wcale nie musi być bogata i utrzymana w czerwono-zielonej kolorystyce. Zwłaszcza jeśli w waszym mieszkaniu dominuje oszczędna forma i skandynawski minimalizm. Potraktujcie wyzwanie niezobowiązująco… święta to nie tylko wzór na serwetce albo bombka na choince. To przede wszystkim ciepła atmosfera, którą wyrazić może absolutnie każdy kolor.

Co powiecie na szarość, biel i filc? Że za smutno? Za zwyczajnie? Zbyt roboczo? Nic bardziej mylnego! Owszem, to dość nowoczesne podejście do świątecznego wystroju, co wcale nie oznacza, że mniej efektowne i nastrojowe.

Spójrzcie tylko, jak stół z kolekcji 4 You zaaranżowała firma VOX. Niby nic spektakularnego, a jednak aż chce się przy nim usiąść. Właściwie grzechem byłoby zastawiać go czymś więcej. To właśnie dębowe drewno ociepla szare i proste dodatki, a filcowe podkładki położone pod porcelanową zastawą nabierają szlachetnego i eleganckiego charakteru.

Nawet suche „badylki” powieszone na lampie w zestawieniu z kilkoma gałązkami przytulnej bawełny we flakonie nie budzą sprzeciwu.

Tekst: przygotowała Agata Daniluk

A jednak czuje się tu magię świąt. Może to te pierniczki schowane w szufladach stołu? A może zapach pomarańczy w szklanej misie? Albo czerwone wino, które zachęcająco wystaje ze skrytki w blacie? Można się zasiedzieć…