meble do jadalni

Nie tylko stół i krzesła – jakimi meblami urządzić elegancką jadalnię?

Jadalnia

Stół i wygodne krzesła to za mało. W eleganckiej i wygodnej jadalni przyda się też „pomoc domowa”: kredens, barek, bufet czy stylowa etażerka.

reklama
Mahoniowy stół Column, krzesła Atelier, BAKER FURNITURE, bakerfurniture.com


Jak urządzić jadalnię: komoda i witryna z akcentami złota

W jadalni ważne są nie tylko solidny stół i wygodne krzesła. W niskiej komodzie typu bufet przechowasz idealnie wyprasowane obrusy, a w przeszklonej witrynie pochwalisz się  piękną porcelaną i szkłem. Wyjątkowo szykownie wyglądają komody z tapicerowanymi frontami, np. welwetem, lub zdobione złotymi dekorami. Praktycznym meblem są modne teraz barki na kółkach.   

> Szukasz idealnego stołu do jadalni? Zobacz: 30 stołów do jadalni z blatami z drewna, kamienia i szkła <

Krednes i etrażerka – meble do jadalni w stylu francuskim

Francuski styl ma różne odmiany. Bardziej wytworna to ludwiki o finezyjnych kształtach, z błyskiem i w eleganckich obiciach. Bardziej swojska, prowansalska wersja to meble z malowanego, przecieranego drewna. W jadalni nieodzowne będą kredensy z ozdobnymi płycinami. Zmieszczą pamiątkową zastawę po babci, sztućce i kuchenne bibeloty. Ulubione filiżanki i kubki ustaw na etażerce. Zachowaj umiar! Do stołu z rzeźbionymi nogami wybierz proste, tapicerowane krzesła. Będzie lżej.  

krzesła do jadalni i stoły do jadalni
Krzesła z oparciami z plecionego rattanu idealnie pasują do eleganckiego stołu; aranżacja marki RALPH LAUREN HOME, archidzielo.pl
nowoczesne krzesła do jadalni
W eklektycznie urządzonej jadalni mogą stanąć przy stole krzesła w różnych stylach
Kultowe krzesła z 1947 r. przy marmurowym stole z 2013 r., GUBI, mesmetric.com


Aranżacja nowoczesnej jadalni: udane połączenia

Nowoczesną jadalnię też możesz urządzić przytulnie. Nie bój się łączyć mebli z różnych kolekcji ani zestawiać kultowych modeli sprzed lat ze współczesnymi – to teraz bardzo na czasie! Minimalistyczną szafę na stołowe naczynia postaw na tle stylowych sztukaterii, a proste krzesła na orientalnym dywanie lub posadzce ze starych kafli.

> Zobacz także: nowoczesne krzesła, które odmienią charakter Twojego wnętrza <

Więcej mebli i inspiracji do jadalni znajdziesz w galerii zdjęć

OPRACOWANIE: JOANNA KORNECKA
ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE FIRM