30 stołów do jadalni z blatami z drewna, kamienia i szkła

Jadalnia

Przy pięknym stole apetyt rośnie. Bo ważne jest nie tylko to, co na talerzu. Zobacz naszą galerię 30 aranżacji jadalni, a w nich modnych stołów z blatami z drewna, kamienia i szkła.   

reklama

Stół do jadalni z kamiennym blatem

Moda na kamienne blaty stołów do jadalni rozpoczęła się, gdy marmurem zainteresowali się designerzy. Okazało się, że materiał kojarzony dotąd z klasycznymi wnętrzami jest przebojem i w tych nowoczesnych. Zdobył popularność dzięki dekoracyjnemu żyłkowaniu. Najbardziej ceniony jest biały, pochodzący z okolic Carrary, o efektownym szarym rysunku.

Blaty z marmuru świetnie wyglądają na fantazyjnych podstawach, z ciemnego drewna lub lśniącej miedzi, łączone są też z elementami złota. Ale uwaga! Marmur bywa bezwzględny. Ślad po winie pozostanie w nim na wieki. Mniej wymagające jest lastryko. Chociaż szlachetnością nie dorównuje naturalnemu kamieniowi, jest bardzo dekoracyjne. I to ono w tym sezonie święci triumfy nie tylko w jadalni!

Zdjęcie: stół Gordon Keramik, Cattelan Italia

Drewniany stół do jadalni

Dzięki drewnianym stołom, nawet tym najprostszym, wnętrze staje się przytulne. Naturalne odcienie, piękny zapach i przyjemna w dotyku faktura, to kolejne zalety tego materiału. Poza tym drewno, w odróżnieniu od nowoczesnych materiałów, pięknie się starzeje, a patyna jakiej nabiera z wiekiem, dodaje mu szlachetności oraz uroku.

Zdjęcia od lewej: stół Long Island, Fabryka Wnętrz, stół z kolecji SS 2018, Bloomingville

Stół do jadalni ze szklanym blatem

Szkło w odróżnieniu od drewna jest zimne i mniej przyjazne, ma jednak wiele zalet. Szklane blaty są prawie niewidoczne, dzięki temu nie dominują we wnętrzu, przeciwnie – wprowadzają dużo lekkości. Tafla położona na oryginalnej podstawie, na przykład z dwóch potężnych pni egzotycznego drzewa robi wielkie wrażenie.

Zdjęcia od lewej: stół Roll-Round, Heban Meble, stół Vortex, Calligaris

Zobacz więcej inspiracji i aranżacji w galerii zdjęć

Opracowanie: Joanna Kornecka
Zdjęcia: materiały prasowe