Piękny taras na wiosnę - jak go zaaranżować?

Jak to urządzić?

Jeśli budujesz lub remontujesz taras, cenisz drewno a do tego potrzebujesz materiału wytrzymałego i niewymagającego zabiegów konserwacyjnych – nie musisz długo szukać. Na rynku pojawiły się deski tarasowe RELAZZO marki REHAU, które należą do systemu tarasów kompozytowych. 

By nie być gołosłownym: deski RELAZZO występują w trzech szerokościach, w pięciu różnych wariantach wykończenia i w bogatej palecie barw. Gwarantują swobodę kreowania i sprzyjają indywidualności każdego projektu. Można je dobierać dokładnie tak, jak się chce i jak lubi się aranżować przestrzeń. Gdyby sąsiedzi też postawili na RELAZZO – nie trzeba martwić się o powtarzalność wzorów. Wybór desek tej marki jest tak duży, że wszyscy będą zadowoleni z oryginalnych, własnych kompozycji. A jeśli do tego skorzystamy z wiosennej promocji (do 30 maja: sprawdź stronę, na której znajduje się lista punktów sprzedaży), to możemy dodatkowo sięgnąć po puf lub zestaw lampionów ogrodowych.

Zalety desek RELAZZO

Najważniejszą zaletą systemu tarasowego RELAZZO jest połączenie kapitalnego wyglądu drewnianego tarasu z wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne, jaka cechuje niektóre tworzywa sztuczne. To przecież kompozyt polimerowo-drzewny, w połowie składający się z drewna, a więc jednocześnie naturalny i solidny.

„Efekt takiego mariażu jest łatwy do wyobrażenia: elegancja i piękno, nie mówiąc o modzie na produkty naturalne z jednej strony, a łatwość w utrzymaniu i trwałość z drugiej strony” - mówi specjalista z firmy REHAU.

„Desek tarasowych RELAZZO nie trzeba ani olejować, jak drewnianych, ani malować czy szlifować. Żadne drzazgi, odpryski, czy nieestetyczne naloty spowodowane wilgocią nie wchodzą w grę” – dodaje ekspert. Podkreśla przy tym, że produkt jest wygodny w użyciu i trwały. Niewątpliwą zaletą jest materiał antypoślizgowy w najwyższej klasie właściwości według normy DIN51097, zachowujący te właściwości nawet wtedy, gdy pada deszcz. Wygląda i pachnie jak drewno, jest też podobnie obrabiany. Czego chcieć więcej?

reklama



Rodzaje desek tarasowych

Zanim zdecydujemy się na konkretny odcień, do wyboru mamy trzy podstawowe typy świetnie imitujących drewno desek: puro-uniwersalne, ponadczasowe, finello & naturo - deski stylowe, pasujące szczególnie na tarasy w starym, odrestaurowanym budownictwie, i coro & calmo - wyjątkowe, pełne z wewnętrznym rdzeniem upcyklingowym, dające szczególnie wytrzymałą  konstrukcję.

Pierwszy z tych typów daje nam kolejny wybór. To osiem wariantów kolorystycznych i dwa modele o różnej szerokości, pozwalające decydować się na deskę pełną lub komorową. RELAZZO puro stosowana jest najczęściej na dużych powierzchniach, gdzie mogą być sprawnie montowane dzięki nowej technologii bez nawiercania. Finello & naturo natomiast - zgodnie z nazwą - zapewnia powierzchnię zbliżoną do naturalnej, po której można z przyjemnością chodzić boso i przekonywać się, dlaczego ten model dostał nagrodę Red Dot Award. Są one również przystosowane do układania w specjalnym systemie – aż sześciokrotnie szybszym od standardowego montażu desek tarasowych.  Wreszcie modele coro & calmo łączą ekologię z trwałością i dają projektantom swobodę manewru. Można je wykorzystywać nawet w konstrukcjach łuków.

Każdy z modeli RELAZZO jest odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego, niskich i wysokich temperatur, wilgoci, lodu, czy śniegu, dzięki czemu zachowuje swój kolor przez lata. A jednocześnie… może pokrywać się patyną typową dla drewna, co jeszcze bardziej nadaje mu niesamowitego, naturalnego wyglądu.

I jeszcze jedno. Produkcja desek RELAZZO wykorzystuje polimery z ekologicznych materiałów (np. zakrętek od butelek PET) i nie wymaga specjalnego wycinania drzew. Po prostu drewno pozyskiwane jest wyłącznie z europejskich lasów zarządzanych zgodnie z wymogami międzynarodowych certyfikatów PEFC, z drzew planowo usuwanych w ramach racjonalnej gospodarki lasem. A deski tarasowe RELAZZO, już po zużyciu, czy zniszczeniu, zastępowane nowymi, też nie są odpadami: mogą być ponownie wykorzystane jako biomasa…