werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Święta od progu: ozdabiamy drzwi wejściowe

Dekoracje

Świąteczna dekoracja na drzwiach wejściowych zapowiada, że w domu czuć już ducha świąt. Nie ma znaczenia, czy są to drzwi do wolnostojącego domu, czy do mieszkania w bloku. Warto zadbać o ich dekorację zarówno od frontu, jak i od strony wewnętrznej.  

reklama

Jak udekorować drzwi wejściowe na święta?

Pierwsze ozdoby na drzwiach pojawiają się już w pierwszą niedzielę Adwentu. Najpopularniejszą dekoracją są oczywiście wianki bożonarodzeniowe. Mogą być wykonane właściwie ze wszystkiego: szyszek, świeżych gałązek świerkowych, suszonych owoców czy bombek. Możemy je ozdobić w stylu rustykalnym, np. filcowymi robótkami, albo w stylu eleganckim np. brokatowymi aniołkami czy lmapkami ledowymi. Na drzwiach powiesimy jeden wianek albo kilka połączonych ze sobą np. za pomocą grubej wstążki. Wianek w prostu sposób zrobimy sami (nawet z rękawa zimowego swetra) albo po prostu kupimy gotową dekorację świąteczną.

Rada: aby nie wbijać w drzwi haczyków i gwoździ, na których ma wisieć wianek lub inna bożonarodzeniowa dekoracja, poszukajmy haczyków mocowanych do podłoża za pomocą taśmy klejącej.

Oświetlone wejście: lampki, lampiony, światełka

Drzwi wejściowe udekorujemy nie tylko wiankiem bożonarodzeniowym. Efektownie będą wyglądały lampki ledowe lub światełka choinkowe na baterie, które możemy poprowadzić np. wzdłuż framug. Orginalną dekoracją drzwi będą łyżwy udekorowane np. bombką i gałązką świerku, filcowe skrzaty albo kiść samych bombek (najlepiej wybierzmy z materiału innego niż szkło). Świetnie na drzwiach wygląda także kosz wiklinowy, do którego możesmy włożyć zielony stroik albo dowolną dekorację świąteczną.

Rada: Jeśli mamy werandę, zadbajmu, by i na niej zapanował świąteczny klimat. Możemy ustawić obok drzwi ozdobione światełkami donice z bukszpanem, lampiony czy figurki ogrodowe, np. renifery.  

Dekoracje drzwi wejściowych

Poza klasycznym wieńcem zawieszonym na drzwiach możemy ozdobić wejście do domu za pomocą spektakularnych symetrycznych stroików. Bazą niech będzie drabina gęsto poprzetykana świerkowymi gałązkami, bombkami i gwiazdkami.

Oryginalną świąteczną dekoracją będą latarenki „rozrzucone” swobodnie na fasadzie domu. W połączeniu z figurkami zwierząt będą rozsiewać bajkową aurę. U tych, którzy wolą skandynawski minimalizm od amerykańskiego przepychu, w świątecznych dekoracjach drzwi wejściowych pojawią się naturalne drzewka w wiklinowych donicach i jodłowa „strzecha” nad progiem.

Zobaczcie więcej bożonarodzeniowych dekoracji drzwi wejściowych w galerii zdjęć.

Tekst: Redakcja
Zdjęcia: materiały prasowe; AP PHOTOS, BEW, Shutterstock, archiwum Werandy

reklama
reklama