reklama

Święta od progu: ozdabiamy drzwi wejściowe

Dekoracje

Świąteczna dekoracja na drzwiach wejściowych zapowiada, że w domu czuć już ducha świąt. Nie ma znaczenia, czy są to drzwi do wolnostojącego domu, czy do mieszkania w bloku. Warto zadbać o ich dekorację zarówno od frontu, jak i od strony wewnętrznej.  

Jak udekorować drzwi wejściowe na święta

Pierwsze ozdoby na drzwiach pojawiają się już w pierwszą niedzielę Adwentu. Najpopularniejszą dekoracją są oczywiście wianki bożonarodzeniowe. Mogą być wykonane właściwie ze wszystkiego: szyszek, świeżych gałązek świerkowych, suszonych owoców czy bombek. Mogą być ozdobione w stylu country, np. filcowymi robótkami, albo w stylu eleganckim - brokatowymi aniołkami czy lmapkami ledowymi. Na drzwiach można powiesić jeden wianek albo kilka - połączonych ze sobą np. za pomocą grubej wstążki. Wianek można zrobić samemu nawet z rękawa zimowego swetra (TUTAJ znajdziecie podpowiedź)  albo po prostu kupić gotowy.

> Rada: aby nie wbijać w drzwi haczyków i gwoździ, na których ma wisieć wianek lub inna dekoraca, poszukaj haczyków mocowanych do podłoża za pomocą taśmy klejącej.

Oświetlone wejście: lampki, lampiony, światełka

Drzwi wejściowe można udekorować nie tylko wiankiem bożonarodzeniowym. Efektownie będą wyglądały lampki ledowe lub światełka choinkowe na baterie, które można poprowadzić np. wzdłuż framug. Na drzwiach można powiesić łyżwy udekorowane np. bombką i gałązką świerku, filcowe skrzaty albo kiść samych bombek (najlepiej wybrać z materiału innego niż szkło). Świetnie będzie na drzwiach wyglądał także kosz wiklinowy, do którego można wsadzić zielony stroik albo dowolną dekorację świąteczną.

Jeśli mamy werandę, warto zadbać, by i na niej zapanował świąteczny klimat. Można ustawić obok drzwi ozdobione światełkami donice z bukszpanem, lampiony czy figurki ogrodowe, np. renifera.  

POLECAMY: Dekoracje adwentowe: stroiki, świece, wianki

Tekst: ad/red.wer.

Zdjęcia: materiały prasowe; Shutterstock, archiwum Werandy.

reklama