dekoracje bożonarodzeniowe na drzwi wejściowe

Święta od progu – ozdabiamy drzwi wejściowe. Zobacz zdjęcia i inspiracje!

Dekoracje

Świąteczna dekoracja na drzwiach wejściowych zapowiada, że w domu czuć już ducha świąt. Nie ma znaczenia, czy są to drzwi do wolnostojącego domu czy do mieszkania w bloku. Warto zadbać o ich dekorację zarówno od frontu, jak i od strony wewnętrznej.  

dekoracje bożonarodzeniowe na drzwi wejściowe
Wianek w świątecznych kolorach: białym, czerwonym i zielonym pięknie ozdobi drzwi wejściowe

Jak udekorować drzwi wejściowe na święta Bożego Narodzenia?

Pierwsze ozdoby na drzwiach wejściowych pojawiają się już w pierwszą niedzielę Adwentu. Najpopularniejszą dekoracją na Boże Narodzenie są oczywiście wianki bożonarodzeniowe. Mogą być wykonane właściwie ze wszystkiego: szyszek, świeżych gałązek świerkowych, gałązek ostrokrzewu, suszonych owoców czy bombek. Możemy je ozdobić w stylu rustykalnym, np. filcowymi robótkami albo w stylu eleganckim np. brokatowymi aniołkami czy lampkami ledowymi.

Wianek  na drzwi możemy zrobić samodzielnie albo po prostu kupić gotową dekorację świąteczną. Jeśli upleciemy go sami dodajmy mandarynki naszpikowane goździkami i poprzetykane wiązkami z laseczek cynamonu. Taki wianek będzie nie tylko efektowny, ale i bardzo aromatyczny.

Na drzwiach możemy powiesić jeden duży wianek albo kilka mniejszych – jeden pod drugim. Wianki możemy połączyć ze sobą za pomocą ozdobnej wstążki. Dopasujmy ją kolorystycznie, zawiążmy kokardę, a wyczarujemy magiczną świąteczną aranżację.

Wieszak na wieniec na drzwi, sklep.weranda.pl


Jak powiesić wianek bożonarodzeniowy na drzwiach?

Nasza rada: aby nie wbijać w drzwi haczyków i gwoździ, na których ma wisieć wianek lub inna bożonarodzeniowa dekoracja, poszukajmy haczyków mocowanych do podłoża za pomocą taśmy klejącej. W ten sposób nie uszkodzimy powierzchni. Wianek możemy powiesić na drzwiach za pomocą przezroczystej żyłki (będzie niewidoczna) albo kolorowej wstążki, która będzie dodatkową dekoracją. W sklepie Weranda.pl znajdziemy również specjalne wieszaki na wieńce, które nie uszkadzają drzwi.

> Zobacz także: Pomysły na świąteczne dekoracje okna <

 

Oświetlone wejście: lampki, lampiony, światełka

Drzwi wejściowe udekorujemy nie tylko wiankiem bożonarodzeniowym. Efektownie będą wyglądały lampki ledowe lub światełka choinkowe, które możemy poprowadzić wzdłuż framug. Sznur światełek ułożony w kształt choinki na froncie drzwi to kolejny sprawdzony pomysł. Oryginalną dekoracją drzwi będą łyżwy udekorowane bombką i gałązką świerku, złote gwiazdy, filcowe skrzaty albo kiść samych bombek (najlepiej wybierzmy z materiału innego niż szkło). Świetnie na drzwiach wygląda także kosz wiklinowy, do którego włożymy zielony stroik ze świąteczną dekoracją.

Drzwi i poręcze ozdobimy też dzwonkami i girlandami świątecznymi, a na stopniach schodów postawimy miniaturowe choinki albo lampki ledowe w kształcie gwiazd. Takie dekoracje bożonarodzeniowe wprowadzą atmosferę, która zostanie z nami długo po świętach.
 Nasza rada: Jeśli mamy werandę, zadbajmy, by i na niej zapanował świąteczny klimat. Możemy ustawić obok drzwi ozdobione światełkami donice z bukszpanem, lampiony czy figurki ogrodowe, np. renifery.

> Zobacz także: Jak ozdobić dom na święta – galeria bożonarodzeniowych dekoracji <

Dekoracje bożonarodzeniowe drzwi wejściowych

Poza klasycznym wieńcem zawieszonym na drzwiach możemy ozdobić wejście do domu za pomocą spektakularnych symetrycznych stroików. Bazą niech będzie drabina gęsto poprzetykana świerkowymi gałązkami, bombkami i gwiazdkami. Oryginalną świąteczną dekoracją będą latarenki „rozrzucone” swobodnie na fasadzie domu. Najlepiej, gdy wyglądają trochę retro – jak świeczki w kagankach czy lampy naftowe (wybierzmy ledowe, bezpieczne wersje). W połączeniu z figurkami zwierząt będą rozsiewać bajkową aurę. 

U tych, którzy wolą skandynawski minimalizm od amerykańskiego przepychu, w świątecznych dekoracjach drzwi wejściowych pojawią się naturalne drzewka w wiklinowych donicach i jodłowa „strzecha” nad progiem. Żadnych bombek i światełek, tylko prawdziwe szyszki i… nieprawdziwe, acz efektowne renifery.

Zobacz więcej bożonarodzeniowych dekoracji drzwi wejściowych w galerii zdjęć

Tekst: Redakcja
Zdjęcia: materiały prasowe; GAP PHOTOS, BEW, Shutterstock, archiwum Werandy