oczyszczacz powietrza z jonizacją

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizacją? Sprawdź ofertę Sharp Ultimate Air z technologią Plasmacluster

Jak to urządzić?

Oczyszczacze powietrza jeszcze kilkanaście lat temu znane były przede wszystkim alergikom, jednak wraz z postępem technologicznym i wzrostem świadomości społeczeństwa coraz więcej osób decyduje się na zakup tego typu urządzeń.

Szczególną popularnością cieszą się oczyszczacze powietrza z jonizacją i innowacyjną technologią Plasmacluster. Dlaczego warto kupić taki oczyszczacz i jakie są jego zalety? Podpowiadamy.

Na czym polega jonizacja powietrza?

Zdrowe i czyste powietrze ma ogromny wpływ na ludzki układ oddechowy. Jest nie tylko naturalnym sposobem na poprawę samopoczucia, ale też źródłem energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania i łatwiejszego oddychania. Na jakość powietrza istotnie wpływa natomiast ilość występujących w nim jonów – zarówno naładowane zbyt dużą ilością jonów dodatnich, jak i ujemnych powietrze traci swoje pozytywne właściwości. Dlatego niesamowicie istotne jest zachowanie odpowiedniego bilansu. Układ jonów, który naturalnie występuje w atmosferze, jest zakłócany przez wiele czynników. To właśnie dlatego wiele oczyszczaczy powietrza wyposażonych jest dodatkowo w funkcję jonizacji, która pozwala na przywrócenie równowagi jonowej. Osiągnięcie zbilansowanej liczby jonów pozwala na skuteczne zwalczanie drobnoustrojów i alergenów, które unoszą się w powietrzu.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje tego typu urządzeń, czyli oczyszczacze z jonizacją ostrzową lub plazmową. Pierwszy typ, jonizacja ostrzowa, to zdecydowanie gorsze rozwiązanie, ponieważ w jej wyniku powstają jony o niskiej masie, które mogą rozbijać się na przeszkodach takich jak firanka lub ściana. Dodatkowo jonizacja ostrzowa wiąże się z powstawaniem znacznych ilości ozonu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup oczyszczacza powietrza z jonizacją plazmową, na przykład z innowacyjną technologią Plasmacluster.

oczyszczacz powietrza z jonizacją sharp

Innowacyjna technologia Plasmacluster, czyli doskonały wybór

Technologia Plasmacluster została zaprojektowana przez japońskiego producenta, czyli markę Sharp.  Jej działanie polega na wytwarzaniu zarówno jonów dodatnich, jak i ujemnych, które rozprowadzane są po pomieszczeniu. Cząsteczki wody pobrane z powietrza stabilizują jony, dzięki czemu są one trwałe, a powietrze staje się rześkie. Skupiska jonów skutecznie eliminują napotkane na swojej drodze szkodliwe substancje. Dzięki temu technologia jonizacji Plasmacluster niesie ze sobą następujące zalety:

  • neutralizacja grzybów i roztoczy,
  • usuwanie nieprzyjemnych zapachów,
  • redukcja wirusów i bakterii,
  • unieszkodliwienie alergenów w powietrzu,
  • dbanie o równowagę jonową,
  • dobry wpływ na kondycję włosów i skóry. 

W przypadku Plasmacluster wyładowaniom plazmy towarzyszy emisja takich samych jonów jak te, które znajdują się w naturze. To właśnie zjawiska zachodzące w przyrodzie były inspiracją do stworzenia tej unikalnej technologii. Rozwiązanie to jest więc naprawdę wyjątkowe.

Warto zaznaczyć również, że technologia Plasmacluster dezaktywuje 99% wirusów w powietrzu[i], a emitowane jony zaledwie w 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 % liczbę koronawirusów[ii].

oczyszczacz powietrza Sharp Ultimate Air z technologią Plasmacluster

Przykładowy model oczyszczacza powietrza z technologią Plasmacluster

Wyjątkowym modelem oczyszczacza powietrza Sharp Ultimate Air jest inteligentne urządzenie UA-HG50, które zapewnia idealny stan powietrza w domu. Oprócz wykorzystania innowacyjnej technologii Plasmacluster, stosuje również trzystopniową filtrację powietrza. Filtr wstępny odpowiada za zatrzymywanie większych zanieczyszczeń, filtr węglowy oczyszcza powietrze z zapachów, nawet tak uciążliwych jak dym papierosowy, a filtr HEPA usuwa aż 99,97% drobnych zanieczyszczeń, takich jak bakterie, wirusy, pleśnie i alergeny. Takie unikalne połączenie wieloetapowej filtracji z zaawansowaną technologią Plasmacluster sprawia, że urządzenie jest niezwykle skuteczne. Model UA-HG50 wyposażony jest również w nawilżacz powietrza, a dzięki inteligentnemu trybowi pracy sam jest w stanie zapewnić najbardziej optymalne warunki w pomieszczeniu. Oczywiście użytkownik może samodzielnie ustawić różne czujniki i dopasować je do własnych potrzeb. Ten model przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 38 m2.

Okazuje się, że zakup oczyszcza powietrza z jonizacją z technologią Plasmacluster to doskonały wybór. Takie urządzenie sprawdzi się nie tylko w przypadku alergików, ale wszystkich osób, którym zależy na przebywaniu w czystym i zdrowym powietrzu. 

[i] https://global.sharp/pci/en/

[ii] https://global.sharp/corporate/news/200907-a.html

Materiał Partnera