elfa świętuje 75 lat inteligentnych rozwiązań do przechowywania i projektowania dla domu

Elfa świętuje 75 lat inteligentnych rozwiązań do przechowywania i projektowania dla domu!

Jak to urządzić?

W tym roku Elfa kończy 75 lat pełnych sukcesów i innowacji. Z tej okazji spoglądamy wstecz, przybliżamy Wam historię szwedzkiej marki i dzielimy się najlepszymi wskazówkami dotyczącymi przechowywania w domu oraz mieszkaniu.

Od start-upu do światowego lidera – Elfa świętuje 75 lat!

– Tak, jaki szwedzki dom rozwinął się do tego, czym jest dzisiaj, Elfa przekształciła się z małego start-upu w światowego lidera w zakresie organizacji i przechowywania. Możemy powiedzieć, że nasz rozwój przebiegał ramię w ramię z rozwojem budownictwa mieszkaniowego Szwedów. Spoglądamy wstecz i z niecierpliwością czekamy na co najmniej kolejne 75 lat, mówi Christine Dalman, ekspert ds. przechowywania w firmie Elfa.
 

W ciągu siedmiu dekad Elfa wprowadziła na rynek wiele kultowych produktów, które na stałe zapisały się w historii wyposażenia wnętrz.

W latach 50., kiedy porządek był kluczem do idealnego domu, Elfa otworzyła swoją pierwszą fabrykę i wprowadziła na rynek produkty stalowe: stojak na naczynia, kosz na śmieci i półkę ażurową. W tym samym czasie pojawił się prosty, ale genialny wynalazek innowatora Birgera Sparringa, system Sparring, który pomógł wielu szwedzkim gospodarstwom domowym zorganizować wszystko – od naczyń po książki. Znamy go dzisiaj jako klasyczny system Elfa.

Kiedy nadeszły lata 60., Elfa zdała sobie sprawę, że szafy wnękowe w domach mają ogromny potencjał. Wprowadzenie na rynek koszy drucianych i stojaków, wolnostojących lub na kółkach, przekształciło zwykłe szafy w inteligentne miejsca do przechowywania. Szwedzkie domy szybko zmieniły się w zorganizowane i elastyczne przestrzenie, w których można było dostosowywać półki i kosze do potrzeb każdej rodziny.
 

elfa system przechowywania i zabudowy


W latach 70., kiedy minimalistyczne wzornictwo stawało się coraz bardziej popularne, Elfa zaprezentowała kilka nowych produktów z drutu. I to w charakterystycznym dla tej dekady pomarańczowym kolorze. Nie były to tylko kosze w różnych rozmiarach i do różnych celów, ale też cały kultowy system, który pasował do szwedzkiego domu. Elfa zaproponowała styl, prostotę i rozwiązanie do przechowywania, które pomogło zachować porządek zarówno w salonie, jak i garderobie.

W latach 80. szwedzka firma wprowadziła kolejny przełomowy produkt – szynę Elfa. Listwa montażowa, której oryginał został sporządzony dla szwedzkiego Riksdaghu, to inteligentne i trwałe rozwiązanie do przechowywania na ścianie. Szybko stała się ulubionym rozwiązaniem w salonach i biurach. Dzięki niej Szwedzi mogli w końcu uporządkować swoje ulubione przedmioty i bez trudu utrzymać je w należytym porządku, a jednocześnie skupić się na Caroli, dramacie Pucharu Świata w 1986 roku i innych rzeczach ważnych w tych czasach w życiu codziennym.

– Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że możemy świętować 75 lat innowacji Elfy w zakresie przechowywania. Nasze produkty zawsze dostosowywały się do potrzeb szwedzkich domów. Jesteśmy dumni, że pomogliśmy pokoleniom Szwedów utrzymać porządek i stworzyć atmosferę w wnętrzach – mówi Christine Dalman. W związku z rocznicą Elfa, oprócz ponownego wypuszczenia na rynek kultowego Dishstandu w nowym stylu, wyprodukowała także film Elfa Insights, który w niecałe 2 minuty przedstawia trendy i prognozy związane z przechowywaniem na kolejne lata.
 

system przechowywania elfa


3 najważniejsze wskazówki dotyczące przechowywania w domu:

  • Wykorzystaj wysokość pomieszczenia – półki, szafki lub kosze zawieszone na ścianie pozwalają na wygodne przechowywanie i łatwe utrzymanie czystości w mieszkaniu. To także świetny sposób, by zaoszczędzić więcej miejsca w domu.

  • Zaaranżuj półki na ścianie wokół łóżka – jeśli w sypialni brakuje miejsca na szafę, mądrze jest wykorzystać ścianę wokół łóżka. Powieś na niej półki, szafki, haczyki na ubrania. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania oraz pozwala zaoszczędzić wiele cennej przestrzeni.

  • Używaj koszy mesh i unikaj szukania konkretnych elementów garderoby lub gadżetów. Dzięki koszom siatkowym z łatwością sprawdzisz, gdzie przechowujesz rzeczy i unikniesz niepotrzebnego szukania. Ponadto ubrania i gadżety dłużej wyglądają dobrze!


MATERIAŁ PARTNERA