garderoba jak urządzić

Garderoba – jak urządzić miejsce do przechowywania?

Jak to urządzić?

W twojej szafie brakuje już miejsca? Przytłacza Cię nadmiar ubrań i przedmiotów w garderobie, których nie masz gdzie schować? To dobry moment na zmiany!

systemy przechowywania Elfa

Garderoba – jak urządzić miejsce do przechowywania?

Warto na nowo przemyśleć, jak efektywnie zaaranżować szafę oraz garderobę, aby utrzymać porządek. Z pomocą przyjdą systemy przechowywania Elfa, które proponują wiele wygodnych oraz funkcjonalnych rozwiązań.

Niezależnie od tego, jak dużą przestrzenią w domu dysponujesz – czy w twoim wnętrzu zmieści się tylko niewielka szafa, czy przestronna garderoba, dzięki pomysłowym systemom przechowywania Elfa wszystko znajdzie się w odpowiednim miejscu. Możesz zainspirować się gotowymi rozwiązaniami, które zobaczysz na stronie marki lub stworzyć własne, idealnie dopasowane do wymiarów wnętrza meble.
 

systemy przechowywania do garderoby


Podstawowy system Elfa Classic składa się z wielu kompatybilnych elementów w kolorze białym lub platinum. Używając szyn, wsporników, półek i wysuwanych wieszaków, stworzysz miejsce do wygodnego, uporządkowanego przechowywania ubrań. Za pomocą koszy np. tych z siatki mesh (to delikatna siatka, która nie zaciąga ubrań i zapewnia dobrą wentylację), pojemników oraz haczyków dopasujesz szafę do przechowywania w kontrolowany sposób nawet najdrobniejszych przedmiotów. Skandynawski design i prostota elementów pozwoli Ci pięknie wyeksponować ulubione akcesoria, a także dekoracje wnętrz.

Jak efektywnie urządzić szafę i garderobę?

W efektywnie, optymalnie urządzonej garderobie ubrania, które zakładasz do pracy będą oddzielone do tych na specjalne okazje. Topy, bluzki, marynarki i koszule będą wisiały (najlepiej na dwóch wysokościach), dzięki czemu nie pogniotą się. Jeansy ułożysz na półkach, a eleganckie spodnie powiesisz na wysuwanych wieszakach. Płaszcze i ubrania, których często używasz, mogą wisieć na hakach wewnątrz lub po bokach garderoby, aby nie trzeba ich było szukać. Ulubione buty i torebki wyeksponujesz na półkach, a drobiazgi schowasz w pojemnikach przeznaczonych na akcesoria. Znajdź do nich odpowiednie, dedykowane produkty.

 

zabudowa szaf i wnęk

Miejsce do przechowywania – prosta aranżacja i szybka zmiana

Systemy przechowywania Elfa nie wymagają ani specjalnego sprzętu do montażu, ani technicznych umiejętności. Jedynymi elementami przykręcanymi do ściany są szyny poziome. Półki, kosze i inne akcesoria przeznaczone nie tylko do garderoby, są na nich wieszane. Moduły w łatwy sposób możesz więc w pełni dostosować do swoich potrzeb.

W każdym momencie możesz szybko zmienić aranżację garderoby oraz przekształć jej układ. Zmieniaj układ szafy np. ze względu na zmianę na porę roku. Dzięki sprytnie zaplanowanym rozwiązaniom, uzyskasz łatwy dostęp do letnich lub zimowych rzeczy. Takie proste zmiany aranżacji ułatwiają korzystanie z sezonowych ubrań i dodatków oraz pomagają zachować porządek.

system zabudowy wnęk i garderoby
systemy przechowywania
systemy przechowywania do kuchni


System przechowywania Elfa – rozwiązania nie tylko do szafy i garderoby

Systemy do przechowywania Elfa sprawdzą się nie tylko w szafach i garderobach. Pozwolą wygospodarować dodatkowe miejsce w dowolnym pomieszczeniu, m.in. domowym biurze, kuchni, spiżarni, pokoju dziecięcym, przedpokoju, łazience, pralni, pomieszczeniu gospodarczym oraz garażu.

Zaletą tego systemu jest jego duża elastyczność i możliwość dostosowania go do trudnych, niewymiarowych przestrzeni, np. wąskiej ściany, dużych skosów na poddaszu, miejsca pod sufitem lub pod schodami. Używając szyn montowanych bezpośrednio do ściany na różnych wysokościach, możesz maksymalnie wykorzystać taką przestrzeń. Zamontowane na takich nieregulowanych ścianach półki przekształcą je w wygodne w miejsca do przechowywania.


W niewielkiej przestrzeni biurowej czy miejscu przeznaczonym na hobby sprawdzą się np. wąskie, metalowe półki (ich głębokość zaczyna się od 12 cm). Wygodnym rozwiązaniem do domowego biura i małego kącika kreatywnego będą też organizatory, kosze i schowki umieszczone na montowanej do ściany szynie. Jeżeli masz ograniczoną przestrzeń do przechowywania na ścianie w schowku lub pralni, użyj drzwi. Takie rozwiązanie nie wymaga wiercenia, bo szynę na drzwiach utrzymają specjalnie montowane haki.

Klasyczny regał na książki stworzysz z półek montowanych na szynach z pomocą wsporników. Prosty, elegancki, skandynawski design pozwoli Ci wyeksponować nie tylko ulubione lektury, ale także dekoracje wnętrz, takie jak: ceramikę, plakaty czy rośliny. Półki melaminowe są też idealne do przechowywania magazynów, książek, budzika lub innych małych przedmiotów w sypialni. W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzi się system przechowywania, który można dostosować do wieku oraz wzrostu dziecka. Dzięki sprytnie zaplanowanemu systemowi Elfa zmiana układu elementów będzie w przyszłości niezwykle prosta!

Materiał partnera: elfa.com/pl
 

systemy przechowywania
systemy przechowywania garaż