Z kolorami w domu trzeba postępować rozważnie. Co prawda, kiedy urządzamy nowe mieszkanie może nam się wydawać, że błękitna kuchnia jest rozwiązaniem ciekawym i ponadczasowym, ale po kilku latach takie szafki mogą nam się najzwyczajniej w świecie znudzić. A zmiana wszystkich frontów lub kafelków to kosztowna „zabawa”.

Jeżeli chcemy wprowadzić intensywne kolory do naszego domu, to zdecydujmy się np. na jaskrawe dodatki i tak zwane meble ruchome. Wymiana fotela czy poduszek, które przestaną nam się podobać, nie będzie ani zbyt droga, ani czasochłonna.

Takie rozwiązanie zastosowano w domu, który pokazujemy w naszej galerii.

Opis domu pod Poznaniem

„Sercem domu jest kominek, wokół którego odbywa się komunikacja. Ze względu na dużą bryłę przewodów kominowych i stosunkowo mało pozostającego miejsca, zdecydowaliśmy się na nietypowy pionowy kominek. Ściany zostały obłożone płytami betonowym. Wnęka na drewno oraz wykończenie pasma nad kominkiem (maskujące wentylację) z malowanej proszkowo stali.

Wnętrze miało być jasne, a akcenty kolorystyczne wprowadzone poprzez meble, które można z czasem wymienić. Dlatego zdecydowaliśmy się na białe ściany, białe zabudowy meblowe oraz jasną dębową podłogę.

Ściany łazienki na parterze, która nie posiada okien, zostały wykończone białymi płytkami, ciekawie załamującymi światło. Wnęki oraz ukryte przejście do przestrzeni pod schodami zostały zaakcentowane turkusowym kolorem. Łazienka na piętrze jest utrzymana w czarnej tonacji kontrastującej z białą ceramiką sanitarną.

Wnętrze wiele zyskuje dzięki kolekcji obrazów, dizajnerskim meblom oraz lampom wybranymi wspólnie z gospodarzami. Znalazły się tu m.in. meble firm Noti, BoConcept, Muuto. Ligne Roset, Kristalia oraz Magis”.

Powierzchnia domu to 150m2 wraz z garażem.

Tekst, zdjęcia, projekt: easst.com