werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Jak urządzić wąski przedpokój?

Jak to urządzić?

Długi i wąski przedpokój nie jest łatwo urządzić, ale wystarczy zastosować kilka trików, które sprawią, że pomieszczenie nie będzie wyglądało jak przysłowiowa kiszka.

Duże lustra

Pomogą poszerzyć i powiększyć optycznie przestrzeń. Dodatkowo, będą pomocne gdy zechcemy sprawdzić jak wyglądamy przed wyjściem z domu.

Poprzeczne podziały długiej przestrzeni

Spowodują, że pomieszczenie nie będzie się wydawało takie długie. Na podłodze można położyć np. pas płytek w innym kolorze. Na suficie umieszczamy obniżone, poprzeczne belki lub zostawiamy „pęknięcie” w obniżonym suficie, które dodatkowo możemy podkreślić poświatą ledową.

Fototapeta

Jeżeli wybierzemy zdjęcie z głębią wnętrze zyska dodatkowy wymiar.

Drzwi do pomieszczeń – najlepiej przeszklone

Do wnętrza wpada naturalne światło, jednocześnie nie zamykamy przestrzeni. Warto wybrać drzwi w tym samym kolorze co ściany, dzięki temu staną się prawie niewidoczne.

Długie ściany

Możemy je przełamać malując fragment ściany na inny kolor, pokrywając go innym materiałem np. Tynkiem z ciekawą strukturą bądź kamienna okładziną.

Krótka ściana

Ściana zamykająca przedpokój powinna być efektowna, przyciągać wzrok już od wejścia. Możemy taki efekt uzyskać wieszając na niej duży obraz, pomalować ją intensywnym kolorem bądź pokryć tynkiem o ciekawej fakturze.

Szafy, zabudowy

Powinny być jasne, wykończone na wysoki połysk. Powierzchnie, które odbijają światło powiększają optycznie przestrzeń.

ZOBACZ WIĘCEJ: Aranżacje salonu

Kolorystyka

Najlepiej się sprawdzają jasne, spokojne kolory.

Tekst: red. wer.

Zdjęcia: Materiały prasowe pracowni architektonicznych: Seart, EG Projekt, NatusDESIGN, Pracownia Aranżacji Wnętrz "O-Kreślarnia"; Shutterstock

Polecamy również: Pokój dziecięcy – inspiracje.

reklama
reklama
reklama