Duże lustro do przedpokoju

Lustra do przedpokoju – czyli jak z praktycznego dodatku uczynić wyjątkową ozdobę

Jak to urządzić?

Lustro w tak charakterystycznym pomieszczeniu, jakim jest przedpokój to element, który od razu się z nim kojarzy. Jednak pierwsze skojarzenie to zwykle funkcja praktyczna tego niezbędnego tu elementu wyposażenia. W lustrze przecież przeglądamy się, wychodząc z domu, przychodzący goście też nieraz w nie zerkają. Dlatego najczęściej bywa ono duże, tak żeby można obejrzeć całą sylwetkę. Wiszące, prostokątne lustro w przedpokoju to zwykle najczęściej spotykane rozwiązanie w tym pomieszczeniu.

Tylko czy jedynie aspekt praktyczny musi odgrywać tu główną rolę? Przecież przedpokój jest czymś w rodzaju wizytówki całego domu czy mieszkania. To pomieszczenie, które jako pierwsze widzą goście i inne wchodzące osoby. Tym bardziej więc wystrojowi i jego elementom warto poświęcić nie mniej uwagi niż pomieszczeniom pozornie bardziej reprezentacyjnym jak salon. Nie ograniczać się do tradycyjnego zastosowania luster, czyli jedynie jako praktycznego dodatku.

Praktyczny element aranżacji?

Oczywiście wiadomym jest, że lustra mogą w pewnej mierze poprawiać, czyli korygować proporcje pomieszczenia. Optycznie je powiększać, podwyższać lub poszerzać. Bywa to bardzo przydatne, ponieważ przedpokój często jest niedużym pomieszczeniem, a nieraz także bez okien. Zwłaszcza gdy chodzi o małe mieszkania. W takim przypadku warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie, gdyż tafle luster odbijając światło, mogą nieco rozjaśniać wnętrza. Wydają się jaśniejsze oraz bardziej przestronne. Można także dodatkowo wykorzystać modele z podświetleniem LED. Tym bardziej że zwykle prezentują się bardzo efektownie.

Lustro Helena LED

No właśnie – wygląd. To coś, o czym można czasem zapomnieć, skupiając się na wspomnianych aspektach praktycznych. Tymczasem dzięki nowoczesnym technologiom i dzisiejszemu wzornictwu, lustra przestają już pełnić tylko rolę funkcjonalną. Mogą i przede wszystkim stają się ważnym elementem aranżacji wnętrz oraz wystroju. Dlatego przy wyborze, czy to decydując się na wiszące lustro ścienne, lustro stojące czy lustro w ramie lub bez, warto wziąć pod uwagę walory estetyczne oraz dekoracyjne. Dobrać je do stylu aranżacyjnego, wystroju całego pomieszczenia oraz pozostałego wyposażenia. Pamiętając o tym, że lustro w przedpokoju nie musi być jedynie nudnym i praktycznym dodatkiem.

W ramie czy bez

Jak wykorzystać lustra w wystroju wnętrz? W nowoczesnych aranżacjach często stawia się na minimalizm, decydując się na bardzo prostą oprawę, lub rezygnując z takiego elementu jak ramy do luster. W takim przypadku także można zadbać o aspekt dekoracyjny. Wystarczy pobawić się kształtem bądź odpowiednim oświetleniem czy podświetleniem tafli. Gra światłocienia czy to od światła naturalnego, czy sztucznego, może być bardzo ciekawym i efektownym elementem we wnętrzu. Może eksponować oraz podkreślać przestrzeń, nadając jej pewnej głębi i ozdobnego charakteru. Odpowiednio nakierowane na taflę światło stworzy dodatkowy efekt dekoracyjny, tworząc wokół różne struktury oraz refleksy. Pomieszczenie od razu nabierze blasku i ciekawego charakteru.

Stawiamy na ramy

Gdy mowa o ozdobnym aspekcie, nie można pominąć roli luster w ramach, a bardziej samych ram. Mogą być minimalistyczne albo mniej lub bardziej zdobne i bogate w formie. Ten pozorny dodatek stwarza mnóstwo możliwości aranżacyjnych. To właśnie takie elementy kreują przestrzeń oraz nadają jej wyjątkowego charakteru. Piękne ramy do luster same w sobie mogą być bardzo dekoracyjne, a przy okazji stanowią stylowe i efektowne wykończenie całej aranżacji. Ramy można dopasować do zastosowanego w przedpokoju stylu w wystroju wyglądem, formą, kształtem i kolorystyką. Do charakteru wnętrza oraz innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu, nawet jeśli nie ma ich zbyt dużo. Najlepiej, jeśli meble, ramy luster, dekoracje i dodatki tworzą spójną całość. Choć przy pewnych umiejętnościach i wyobraźni, można te elementy dobierać na zasadzie nie tylko stonowanej, ale też bardziej kontrastowej.

A może szprosy?

Jeśli szukamy jakiegoś rozwiązania pomiędzy minimalizmem a przepychem, pewnym kompromisem mogą być lustra ze szprosami, które cieszą się coraz większą popularnością. Szprosy to elementy dekoracyjne na tafli luster o różnym kolorze, kształcie i układzie. Można wybierać pomiędzy prostszą i delikatniejszą formą lub bogatszymi wzorami. Także w postaci geometrycznych figur czy asymetrycznych układów, aż do bardzo oryginalnych wzorów.

Lustro okno III

Duże pomieszczenie

Jeśli przedpokój jest dużym, a do tego widnym pomieszczeniem z oknem, wybór lustra jest bardziej dowolny i stwarza zdecydowanie więcej możliwości. Może to być lustro ścienne albo efektowne stojące. Może być centralnym punktem na ścianie, który przyciąga uwagę. W dużym pomieszczeniu warto pobawić się nie tylko grą światłocienia, ale też tym, co się w tafli odbija, podkreślając wybrane elementy. Rośliny doniczkowe, różne dekoracje czy obrazy zyskają zupełnie nową oprawę, stając się dodatkowymi ozdobami. Przestawiając lub zmieniając to, co się odbija, można przy tym w szybki i prosty sposób zmienić nieco aranżację oraz charakter wnętrza.

Duże lustro do przedpokoju

Mały przedpokój — lustro ścienne

Często przedpokój jest mały czy wąski, niekiedy jest to tylko nieduży korytarz bez okien. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach wydaje się być wiszące lustro ścienne i to możliwie jak największe. Pomoże nieco skorygować i powiększyć optycznie przestrzeń. Dobrze, żeby w tafli nie odbijał się chaos oraz natłok rzeczy i elementów, co przytłoczyłyby przestrzeń. Jeśli istnieje taka możliwość, można nawet powiesić dwa lustra naprzeciw siebie, co wizualnie poszerzy wnętrze. Odpowiednie oświetlenie tafli po bokach dodatkowo je rozjaśni. Jeśli jest okno, lustro powieszone obok lub na ścianie naprzeciw, odbijając naturalne światło, optycznie poszerzy lub wydłuży przestrzeń.

Lustro okrągłe LED

Lustra do przedpokoju – jakie wybrać

Wiszące lustro ścienne, lustro stojące, standardowe czy na wymiar, lustro okrągłe, prostokątne czy kwadratowe, duże lustro czy kilka o różnej wielkości. Możliwości, jeśli chodzi o wybór lustra do przedpokoju, jest mnóstwo. Wiele zależy od tego, jak duże jest pomieszczenie, jaki ma układ, jaki styl aranżacji został w nim zastosowany oraz jakie są pozostałe elementy wyposażenia i wystroju wnętrza.

Niezależnie od wyboru, warto korzystać z możliwości, jakie stwarza ten element wystroju oraz je doceniać. Więcej na temat wyboru luster do przedpokoju i do konkretnego stylu aranżacyjnego można przeczytać na blogu Alfaram.pl. Poniżej przybliżamy nieco profil tej firmy.

Lustra do przedpokoju od Alfaram.pl

Lustra dostępne są w marketach budowlanych i w internecie. Najczęściej są to jednak mało oryginalne, bo masowe produkty. Nieco inaczej jest w dedykowanych sklepach, także internetowych. Taka właśnie, nietuzinkowa oferta to propozycja firmy Łukasz Ochwat Alfaram, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości luster. Wyróżniają się wyjątkową estetyką oraz niebanalnym designem. Można je wygodnie zakupić w bardzo przejrzystym sklepie internetowym Alfaram.pl, gdzie asortyment jest podzielony na kategorie oraz podkategorie.

Specjaliści z tej firmy nie zapominają o tym, że sposób projektowania wnętrz ma ogromne znaczenie dla estetyki i poczucia piękna. A także o tym, że jednym z elementów aranżacji przestrzeni jest odpowiednie wprowadzenie w nią luster. Eksperci z Alfaram.pl będąc na bieżąco z najnowszymi i modnymi trendami, stale aktualizują ofertę. Zawsze z uwagą wsłuchują się w potrzeby klientów, uwzględniając je w projektowaniu luster. Dzięki temu produkty tej marki sprostają nawet największym i najbardziej wyszukanym oczekiwaniom.

Wszechstronna oferta i duży wybór

Asortyment Alfaram.pl to szeroka gama luster do każdego pomieszczenia i zastosowania. Wyróżniają się piękną stylistyką oraz wyjątkowym designem. Można tu dobrać coś do każdego stylu, od nowoczesnego i minimalistycznego po glamour.

W ofercie znajdują się lustra dekoracyjne, o różnej wielkości i kształtach, stojące i ścienne, ze szprosami, z podświetleniem LED i lustra w ramach. Mają najróżniejsze formy oraz dodatki i zdobienia w różnych kolorach i wzorach. Są nowoczesne czy prostsze modele, skromniejsze lub bogato zdobione. Co jest dodatkowym atutem, poza gotowymi modelami można zamówić także lustra na wymiar o jakimkolwiek kształcie, które firma projektuje na indywidualne zamówienie.

Jakość w dobrej cenie

Warto także nadmienić, że tafle luster Alfaram.pl zostały wykonane z surowca wysokiej jakości, który nie zawiera ołowiu i miedzi. Dzięki temu odbicie oraz kolory w lustrze są wierniejsze, bo tafla jest bardziej transparentna. Do tego nie przepuszcza też światła z diod LED, co wygląda znacznie lepiej.

Warto również dodać, że pomimo wysokiej jakości, lustra Alfaram.pl mają przystępne, konkurencyjne ceny. Firma, starając się zmniejszyć koszty, sama też dostarcza je swoimi samochodami. Daje to możliwość sprawdzenia przesyłki przy odbiorze. W trosce z kolei o środowisko zawartość przesyłki jest zabezpieczana minimalnie gąbkami i folią stretch, co ogranicza zanieczyszczanie środowiska.

Materiał partnera