mała garderoba

Mała garderoba – jak ją dobrze zorganizować?

Jak to urządzić?

Jak urządzić małą garderobę, aby była wygodna i funkcjonalna? Z pomocą w aranżacji tej niewielkiej przestrzeni przychodzą systemy przechowywania Elfa, które proponują wiele praktycznych rozwiązań.

reklama
jak urządzić małą garderobę

Jak wybrać odpowiedni system do przechowywania w małej garderobie?

Jeśli garderoba wydaje ci się za mała i za ciasna, to nadszedł czas na zmiany. Wystarczy kilka sprytnych rozwiązań, a nawet niewielkie, wąskie pomieszczenie do przechowywania będzie wygodne i praktycznie zorganizowane. Aby uniknąć zagracenia przestrzeni, trzeba ją rozsądnie zaplanować. Od czego zacząć?

Zacznij od wyboru odpowiedniego systemu do przechowywania, najlepiej takiego, który pozwala dowolnie zmieniać odległości pomiędzy półkami i wieszakami. Takie rozwiązanie będziesz mógł w pełni dopasować do swoich potrzeb. W aranżacji małej przestrzeni pomogą systemy do przechowywania Elfa. Ich zaletą jest duża elastyczność i możliwość dostosowania do trudnych, niewymiarowych wnętrz: wąskich ścian, dużych skosów na poddaszu czy niewygodnego miejsca pod sufitem lub pod schodami.

Na stronie marki zobaczycz wiele pomysłowych aranżacji. Zainspiruj się nimi i stwórz własną, idealnie dopasowaną garderobę albo zamów gotowe rozwiązanie, które przygotowali eksperci od planowania firmy Elfa.

mała garderoba aranżacja
mała garderoba w sypialni
mała garderoba organizacja

Jak urządzić małą garderobę?

Urządzając małą garderobę warto maksymalnie wykorzystać jej przestrzeń. Jeżeli masz tylko jedną wolną ścianę możesz zagospodarować ją od podłogi aż do sufitu. Rzeczy, których używasz codziennie trzymaj na wygodniej i osiągalnej wysokości, a sezonowe ubrania i dodatki przechowuj na najwyższych półkach.

Wykorzystaj całą przestrzeń wąskiej garderoby, nawet tę w narożnikach. Zawieś swoje stroje na dwóch wysokościach – w ten sposób zyskasz dodatkowe miejsce. Ubrania się nie pogniotą, a ty szybko znajdziesz to, czego szukasz. Szybki przegląd rzeczy ułatwią też otwarte półki.

mała garderoba jak urządzić

Sprytnym sposobem na maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni jest kombinacja półek o różnych głębokościach. Postawisz na nich mniejsze i większe akcesoria. Systemy do przechowywania Elfa posiadają takie wąskie półki o różnorodnych głębokościach oraz wiele innych rozwiązań, dzięki którym urządzisz wygodną i praktyczną małą garderobę, np. ażurowe kosze, które zapewniają odpowiednią wentylację swetrów, dzianin, pościeli oraz ręczników w szafie. Nie zapomnij też o oganizatorach i pojemnikach – pozwolą ci zapanować nad dodatkami. Schowasz w nich wszystkie potrzebne drobiazgi. W ten sposób na pewno się nie zgubią.

W małej garderobie ważną rolę pełnią też różnego rodzaju wieszaki i haczyki. Dostosuj je do swojej szafy i wybierz np. ergonomiczny wieszak na spodnie albo specjalne wieszaki, które pomogą uporządkować apaszki, krawaty lub paski. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń do przechowywania na ścianie, możesz wykorzystać też drzwi – takie rozwiązanie nie wymaga wiercenia, bo szynę na drzwiach utrzymają specjalnie montowane haki.

elfa garderoby

Organizacja małej garderoby – 7 prostych i przydatnych rozwiązań

Oto kilka prostych rozwiązań, które pomogą zachować porządek i ułatwią organizację małej przestrzeni. Dzięki nim zadbasz o przytulny i elegancki wystrój małej garderoby.

  • Podziel ubrania na kategorie – na jednym drążku powieś same koszule, a na drugim swetry albo bluzy, na trzecim długie sukienki albo płaszcze.
  • Uporządkuj ubrania w garderobie według kolorów, zarówno wiszące, jak i te złożone na półkach, a szybciej znajdziesz elementy stroju, których szukasz.
  • Podziel szuflady i posegreguj dodatki – okulary, czapki, szaliki i rękawiczki schowaj do dedykowanych przegród lub odpowiednich pojemników w szufladach.
  • Wysuwana półka na buty nie tylko zapewni łatwy dostęp do obuwia, ale pomieści też więcej par niż standardowa półka. 
  • Lustro w małej garderobie to nie tylko elegancki dodatek, ale także praktyczne rozwiązanie, które powiększy wizualnie niewielką przestrzeń.
  • Stwórz przytulny kącik w garderobie – nawet w małej garderobie możesz postawić ulubioną świecę zapachową, oprawione zdjęcia i drobne ozdoby, które sprawią, że wnętrze będzie eleganckie oraz klimatyczne.
  • Wyeksponuj swoje ulubione stroje i dodatki, niech to one przyciągają wzrok!

MATERIAŁ PARTNERA: ELFA.COM/PL