lampy stojące i wiszące do salonu

Nastrojowe światło – lampy do salonu i sypialni dla artystki, minimalistki i wielbicielki klasyki

Jak to urządzić?

Tradycyjne lampy na szklanych podstawach jak pękate butle, efektowne plecione żyrandole z bawełnianych sznurków, a może oszczędne w formie, ale eleganckie, kule na metalowym stelażu? Wybraliśmy nastrojowe oświetlenie do mieszkania artystki, minimalistki i wielbicielki klasyki.

klasyczne lampy do sypialni
Rea Gold, Kaspa, zdjęcie z kampanii #wspierampolskidesign, fot. Y. Hristov, styl. K. Jakubowska-Szmyd, PR F. Hanus

Nastrojowe lampy do salonu i sypialni dla miłośniczki klasyki

Tradycyjne lampy na szklanych podstawach, które wyglądają jak pękate butle – nigdy nie wychodzą z mody. Mają abażury z gładkich tkanin, w stonowanych kolorach – idealne do postawienia na komodzie w salonie albo nocnej szafce w sypialni. Przytulny nastrój stworzą lampy z frędzlami, nawiązujące do klimatu lat 20., albo z kryształowego szkła nad stół. Złote lub srebrne wykończenia będą tu zawsze mile widziane.
 

Dla artystki – lampy stojące, wiszące i ścienne

W domu artystyki przyda się coś szałowego i z fantazją. Hitem są stołowe lampy do salonu na podstawach w kształcie zwierzaków albo z kloszami z matowego szkła zwiniętego w formę kwiatu. We wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim albo boho świetnie będą wyglądały lampy oraz żyrandole plecione z bawełnianych sznurków – są bardzo efektowne!

> Zobacz też: Lampki dla dzieci – najładniejsze oświetlenie pokoju dziecięcego <

lampy wiszące do salonu
Lampa wisząca Bistro, Pallero, 9design.pl

Piękne i proste – lampy do salonu i sypialni dla minimalistki

Lampy do salonu i kinkiety do sypialni minimalistki są oszczędne w formie, ale eleganckie i niezwykle stylowe. Zawsze sprawdzą się kule – najlepiej grupowane po kilka na metalowym stelażu.

Na stół tradycyjne lampy grzybki, ale na nietypowej podstawie, np. z prawdziwego trawertynu. Na komodę lub stolik kawowy okrągłe z plecionej rafii, jak siedziska thonetów. A dla miłośniczki japońskiej prostoty piękne abażury inspirowane lampionami z delikatnej bibuły.

Zobacz więcej pięknych stojących i wiszących lamp do salonu i sypialni w galerii zdjęć

Opracowanie i wybór: Joanna Kornecka 
Zdjęcia: serwisy prasowe