sposób na małe-duże mieszkanie

Sposób na małe-duże mieszkanie, czyli jak optycznie powiększyć niewielką przestrzeń

Jak to urządzić?

Małe mieszkanie to nie zawsze konieczność. Często to świadomy wybór. Szczególnie dla osób, które nie planują w najbliższym czasie zakładać rodziny. Nawet kawalerka czy studio nie muszą sprawiać wrażenia ciasnej klitki. Istnieje przecież wiele rozwiązań, które optycznie je powiększą.

reklama
podłoga do małego mieszkania

Kompaktowe mieszkania typu M1 lubią jasne kolory. Biel, pastele i szarości. Ciemniejsze odcienie, podobnie jak te wyraziste, lepiej by stanowiły jedynie nieduże akcenty dekoracyjne. Przestrzeń rozjaśniają także, a tym samym powiększają, powierzchnie gładkie i błyszczące, ponieważ odbijają one światło. Ale kluczowy wpływ na odbiór niedużej przestrzeni mają jednak podłogi.

Jedna podłoga, wiele korzyści dla małego wnętrza


Najlepszym rozwiązaniem dla małych mieszkań są zawsze jednolite podłogi na całej powierzchni. Postawmy więc na ten sam materiał i jednolity kolor. Nie musimy nawet robić wyjątku dla kryjących się za drzwiami łazienek, bo istnieją rozwiązania, które pozwalają na zainstalowanie takiej samej podłogi nawet w wilgotnych miejscach. Warto więc wyjść poza utarte szlaki.

Jeśli podłogi są utrzymane w jasnym kolorze, wnętrze wydaje się dużo większe. Kiedy pomieszczenia płynnie przechodzą z jednego w drugie, bez dodatkowych podziałów, ma się wrażenie, że ta kompaktowa przestrzeń tworzy spójną i przemyślaną całość. Podobnie, jak w tak popularnych, monochromatycznych wnętrzach typu loftowego, w których rama, czyli ściany i podłoga, są najczęściej minimalistyczne i jednolite.

Małe mieszkania to często wybór podyktowany względami ekonomicznymi. Mniejszymi rachunkami za prąd czy gaz, niższym czynszem. Wybór jednego materiału podłogowego również uwalnia nas od wielu innych problemów. Nie musimy dobierać i szukać płytek do kuchni czy korytarza, wyrównywać poziomów i nadzorować kolejnych ekip remontowych. Stawiając więc na jeden materiał na podłodze maleją koszty montażu.
 

jaka podłoga do małego mieszkania


Podłogi laminowane i winylowe – materiały do każdego pomieszczenia


Quick-Step to producent podłóg laminowanych i winylowych, który wprowadził do produkcji wiele innowacji sprzyjających temu, by nie trzeba było decydować się na kompromis pomiędzy ceną, jakością i estetyką. Podłogi belgijskiego producenta potrafią doskonale odwzorować naturalną fakturę drewna, z jego sękami i słojami, a nawet strukturę kamienia czy betonu. I co ważne, są zawsze źródłem przyjemnych doznań sensorycznych. Są ciepłe i przyjemne w dotyku i nadają się do montażu z ogrzewaniem podłogowym.

Do kawalerki czy małego studia łatwo jest dopasować jedną z podłóg z oferty Quick-Step w delikatniejszych deseniach i jaśniejszych odcieniach, tak wskazanych do niewielkich pomieszczeń. Do wnętrz nowoczesnych idealny będzie któryś z dekorów drewna w rozjaśnionych wykończeniach, a do aranżacji industrialnych te o bardziej surowym charakterze, z wyraźnie zaznaczonymi sękami i słojami. A miłośnicy niesłabnącego w Polsce stylu skandynawskiego po prostu będą musieli spędzić długie godziny na przejrzeniu każdej podłogi, która może im się spodobać.
 

jaka podłoga powiększy pomieszczenie


Podłogi z laminatu – trwałość na lata


Podłogi z laminatu to również ekonomiczny wybór ze względu na ich trwałość i funkcjonalność, która sprawia, że doskonale zastępują one płytki w kuchni czy łazience. Są trwałe i łatwo je utrzymać w czystości stosując wodę i łagodny płyn do zmywania podłóg. Są również wodoszczelne. Dlatego stanowią ciekawą alternatywę dla kafli łazienkowych. Jeśli zależy nam na wrażeniu ciepła i przytulności, jakie dają naturalne materiały, można je z powodzeniem zastosować w łazienkach. Wybór innowacyjnych paneli Quick-Step to również niezwykła łatwość montażu. W gruncie rzeczy, można je zamontować nawet samemu

Małe mieszkania potrzebują przemyślanych rozwiązań, które nie pozbawią ich przytulności, a dodadzą im powietrza i lekkości, którym sprzyja światło i jasna rama. Jednolita i przywodząca na myśl naturalne ciepło. Podłogi laminowane zdają się wprost dla nich stworzone.

Więcej o innowacyjnych podłogach Quick-Step dowiesz się na stronie: 
quick-step.com.pl

Materiał Partnera