Świąteczne wnętrza w 3 kolorach, czyli zimowe inspiracje od Annie Sloan

Świąteczne wnętrza w 3 kolorach, czyli zimowe inspiracje od Annie Sloan

Jak to urządzić?

Niebieski i złoty to jeden z najbardziej szykownych duetów, czerń na ścianach prezentuje się niezwykle elegancko, a biel tworzy cudownie przytulny klimat. W takich wnętrzach spędzimy magiczne święta!

zimowe aranżacje wnętrz rustykalnych

Biel stworzy przytulny klimat we wnętrzu

Biały tworzy złudzenie, że pomieszczenie jest lżejsze, jaśniejsze i większe. Choć dzięki swym optycznym właściwościom kolor jest praktyczny, to potrzeba warstwy tekstur i tonów, aby nadać mu głębię. Aby uzyskać bardziej zniuansowane wnętrze warto użyć nieoczywistych odcieni, od chłodnego do ciepłego, nigdy pojedynczej, czystej barwy – radzi artystka i ekspertka w dziedzinie kolorów Annie Sloan. Jeśli lubisz nowoczesny styl rustykalny, to zdecydowanie kolor dla Ciebie. Odzyskane drewno pomalowane na biało stworzy w Twoim wnętrzu cudownie przytulny klimat, a białe lub jasnoszare deski podłogowe będą kropką nad i aranżacji pokoju.

Chalk Paints świetnie sprawdzają się na drewnie i płytach MDF, którym dają piękne matowe wykończenie. Na zdjęciu pokzano ścianę w kolorze Old White. Blat stolika nocnego pomalowano w kolorze Old White, nogi w Honfleur wykończone są woskiem Clear Chalk Paint. Deski podłogowe w kolorze Chicago Grey wykończonp lakierem Matt Chalk Paint. Łóżko dekorują małe poduszki z tkanin z kolekcji Linen Union w kolorach Graphite i Old White.

aranżacja białego wnętrza
zimowe aranżacje wnętrz
dekoracje świąteczne bożonarodzeniowe


Niebieski ze złotym to jeden z najbardziej szykownych świątecznych i sylwestrowych duetów

Eleganckie połączenie niebieskiego ze złotym przywodzi na myśl klimat powieści Wielki Gatsby F. Scotta, epokę Art Deco, a nawet uczty w bizantyjskim stylu. Wprowadzenie metalicznych dekoracji do gamy niebieskości sprawia, że aranżacje stają się bardziej uroczyste – mówi Annie Sloan. – Rozejrzyj się po domu i twórczo pomyśl, jak wykorzystać to, co masz – zachęca. Kredens kuchenny potrafi stworzyć fantastyczne tło dla pozłacanych szklanych naczyń i karafek. Mosiądz w liściach czy woski złocące Gilding Wax możesz nakładać na świeczniki, tace i wazony zmieniając je nie do poznania.

Ściana z efektem tynku w Chalk Paint w kolorze Napoleonic Blue (nowa farba kredowa w odcieniu Oxford Navy pięknie łączy się z Napoleonic Blue, tworząc mistrzowską parę o dużej głębi) została wykończona lakierem Gloss Chalk Paint. Komodę w nowym odcieniu Oxford Navy wykończono woskiem Clear Chalk Paint. Deski podłogowe w Athenian Black wykończono lakierem Gloss Chalk Paint, a okrągła taca jest złocona woskiem Gilding Wax w kolorze Bright Gold i Dark Silver.

świąteczne wnętrza granat i złoto
świąteczne wnętrza
dekoracje bożonarodzeniowe czarne

 

Jak zaaranżować świąteczne wnętrze?
Postaw na elegancką czerń

Najnowszym kolorem w palecie farb kredowych Chalk Paint jest Athenian Black. Czerń to niezwykle elegacnki kolor, za pomocą którego wyczarujesz magiczny, świąteczny klimat. 

Annie Sloan zwykle szuka inspiracji w świecie sztuki, tym razem znalazła ją w kolekcji antycznej ceramiki znajdującej się w zbiorach Muzeum Ashmolean w Oksfordzie. – W starożytnej Grecji używano czerni do przedstawiania sylwetek oraz scen rodzajowych. Jest na tych obiektach fascynująca, pozbawiona światła. Zestawiłam Athenian Black z ziemistymi odcieniami, żeby nowy odcień stał się jeszcze bardziej wyrazisty, jednak równie interesujący efekt można uzyskać, kiedy zastosuje się go samodzielnie – wówczas prezentuje się niezwykle elegancko, przywołuje nastrój dekadencji – dodaje autorka.

Farba Athenian Black ma aksamitnie matowe wykończenie, które można uzyskać na większość powierzchni m.in. na meblach, ścianach czy podłogach bez konieczności nakładania podkładu czy szlifowania. Na zdjęciach ściana z efektem tynku w Chalk Paint w odcieniach Old White i Athenian Black. Ławkę w kolorze Athenian Black wykończono woskiem Clear Chalk Paint. Bombki w Emperor’s Silk i Paris Grey wykończono Gilding Wax (Warm Gold i Dark Silver). Świąteczny upominek w czarnym kolorze Athenian Black wykończono Gilding Wax w kolorze Dark Silver. Stół dekorują obrusy i serwetki z kolekcji Linen Union w kolorach Graphite i Old White. Deskę w Athenian Black wykończono lakierem Gloss Chalk Paint.

Więcej informacji o produktach z kolekcji Annie Sloan znajdziecie na stronie: www.anniesloan.com/pl

Zdjęcia: materiały prasowe