system przechowywania elfa

Przechowywanie i wiosenne porządki w garażu, pralni i pomieszczeniach gospodarczych

Jak to urządzić?

Wybierając jedno z gotowych rozwiązań Elfa wykorzystasz maksymalnie przestrzeń swojego garażu i będziesz cieszyć się wygodnym korzystaniem z pomieszczeń gospodarczych.

reklama
system przechowywania narzędzi

Wiosenne porządki w garażu, pralni i pomieszczeniach gospodarczych

...to zmora wielu z nas. Przedostawanie się przez stare kartony, niezliczone szafki i regały zagracone wszystkim z gatunku „przyda się” skutecznie zniechęca do przebywania w tych miejscach. A przecież mamy je po to, by łatwiej utrzymać porządek w domu i choćby w garażu, mieć miejsce na swoje hobby. 

Gotowy system przechowywania Elfa dopasujesz do metrażu swoich pomieszczeń, zyskasz nową przestrzeń i z chęcią będziesz korzystać z garażu czy pralni. Mądrze zaprojektowane haki do rowerów, półki i kosze na pranie zdecydowanie ułatwią codzienne zadania domowe.
 

system przechowywania elfa

Systemy przechowywania w garażu

Dzięki zawieszonemu na ścianie systemowi Elfa wreszcie uda się utrzymać porządek w garażu. Dzięki dobrej organizacji przestrzeni twoje narzędzia, opony zimowe, meble ogrodowe czy rowery będą zawsze na swoim miejscu. We wnętrzu zapanuje harmonia, a ty zyskasz dodatkową przestrzeń, dzięki wolnej podłodze. Możesz samodzielnie zaplanować i zaprojektować przestrzeń, korzystając planera lub wybrać gotowe rozwiązania.

Zawieszony system, na który składają się organizatory, półki, dedykowane haczyki, kosze, uchwyty narzędziowe, itd. Nada pomieszczeniu przejrzystości i pomoże Ci zaplanować przechowanie sezonowo. Gdy nadejdzie lato, narty i inne zimowe przedmioty możesz przenieść do schowka i uzyskać łatwiejszy dostęp do rowerów oraz narzędzi ogrodowych. 

Planując garaż warto pomyśleć też o zawieszonym na ścianie organizatorze na narzędzia, urządzenia ogrodowe oraz o specjalnych hakach na rowery, a także nakładkach do opon zimowych lub letnich. 

Dobrze zaplanowana przestrzeń to też mniej sprzątania, dzięki np. wentylowanym półkom. Umieść je najniżej i na nich przechowuj buty i narzędzia ogrodowe. Błoto i żwir opadną po wyschnięciu na podłogę, którą wystarczy zamieść. Na wolnej podłodze możesz umieścić blat roboczy do majsterkowania lub pielęgnacji roślin.

system przechowywania do pralni

Pralnia i pomieszczenia gospodarcze

Dobrze zaplanowana przestrzeń w pralni pozwoli stworzyć miejsce, w którym cotygodniowe prace staną się znacznie przyjemniejsze. Przy dobrej aranżacji może okazać się, że masz znacznie więcej miejsca na sortowanie i składanie ubrań, przechowywanie detergentów, pościeli, ręczników i bielizny niż do tej pory ci się wydawało. 

Do stworzenia wygodnej pralni wcale nie trzeba wielkiego pomieszczenia. Przy dobrej organizacji wystarczy nawet jedna ściana. Możesz np. stworzyć przestrzeń do przechowywania wokół pralki, a miejsce nad nią przeznaczyć do przechowywania lub wieszania ubrań. Na samej górze, trzymaj pościel i ręczniki.

Eksperci Elfa stworzyli system przechowywania w pralni dostosowany także do bardzo niewielkich pomieszczeń – znajduje się na drzwiach. Co ciekawe, nie trzeba wiercić żadnych dziur – system utrzymuje się na specjalnych hakach. Wśród gotowych rozwiązań do pralni znajdziesz np. składany wieszak do suszenia, który pomieści dużą ilość ubrań i nie zajmuje wiele miejsca, gdy nie jest używany. Innym ciekawym rozwiązaniem jest mobilny zestaw koszy albo szyna z uchwytami na szczotki oraz mopy.

Po więcej inspiracji oraz praktycznych rozwiązań do przechowywania w każdym pomieszczeniu zapraszamy na: ELFA.COM/PL

MATERIAŁ PARTNERA