kuchnia jako centrum domowego życia

Kuchnia jako centrum domowego życia – poznaj nowości marki Häcker, dzięki którym urządzisz wnętrze idealnie dopasowane do potrzeb

Kuchnia

W ramach tegorocznych wrześniowych targów meblowych A30 firma Häcker zaprezentowała wiele nowych produktów, dzięki którym możemy jeszcze sprawniej i wygodniej zaplanować wymarzoną kuchnię. Wyraźnymi trendami są dzisiaj personalizacja wnętrza oraz łączenie kuchni z salonem.

nowości do kuchni Häcker

W 2021 roku marka Häcker zaprezentowała nową linię produktową concept130 i koncepcję kolorystyczną Selection. Firma, po udanym wprowadzeniu na rynek nowej serii w ubiegłym roku, odwiedzającym tegoroczną wystawę pokazała szczególnie dużo innowacji w kolejnej wiodącej linii produktowej – systemat.

Linię charakteryzuje jeszcze większa personalizacja i zaawansowana technologia. Dzięki trzem wysokościom szafek dolnych: 71,5 cm, 78 cm i 84,5 cm, mamy niemal nieograniczone możliwości planowania kuchni. Nowe rozmiary szafek to także ważny krok w stronę lepszej ergonomii (wysokości są przyjazne dla naszych pleców) i ułatwienia pracy w kuchni przy optymalnym wykorzystaniu przestrzeni szafek.

Kolejną innowacją są nowe fronty: drewniane z matową powierzchnią Perfect Sense®, eleganckie fornirowane w pionowym i poziomym usłojeniu oraz AV 6023 GL – tzw. front ryflowany w kolorze eleganckiego dębu, orzecha oraz dębu czarnego. Ekskluzywne i równocześnie ekstrawaganckie wzornictwo wyróżnia misternie wykonana, filigranowo żłobiona okleina.

trendy w kuchni 2023
nowości do kuchni 2023
meble kuchenne haecker


Nieograniczona paleta kolorów mebli kuchennych

Personalizacja przestrzeni, czyli dostosowywanie jej do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań, to jeden z najsilniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Kuchnie Häcker znakomicie się w ten trend wpisują oferując naprawdę bogaty wybór lakierów. Możemy zaprojektować meble kuchenne w naszych ulubionych kolorach oraz bez problemu dopasować je do wystroju każdego domu i mieszkania. Wcześniej marka Häcker oferowała do wyboru 190 kolorów z palety RAL. Dzisiaj mamy jeszcze więcej opcji kolorystycznych – ponad 1900 kolorów NCS.

Lakierowanie mebli zawsze odbywa się w fabrykach firmy (Made in Germany). Zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju używa się w tym celu tylko lakierów na bazie wody, które są przyjazne dla środowiska. Chronią też i uszlachetniają odnawialne, naturalne drewno, przedłużając jego żywotność. 

kuchnia jako centrum domowego życia
nowości i trendy w kuchni 2023

Kuchnia i salon jako spójna, elegancka całość

Coraz częściej decydujemy się dzisiaj na otwarte przestrzenie, w których salon łączy się z kuchnią, a przejścia pomiędzy strefami wypoczynku oraz gotowania są bardzo harmonijnie. – Dwie dziedziny życia - gotowanie i mieszkanie - coraz bardziej się przenikają. Klasyczne meble kuchenne są dzisiaj także designerskimi meblami do salonu, a każdy projekt kuchni staje się ważnym elementem wystroju całego wnętrza. Dzięki ogromnej różnorodności naszych rozwiązań tutaj również nie ma żadnych ograniczeń co do planowania eleganckiej i funkcjonalnej przestrzeni – mówi Markus Sander, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, marketingu i controllingu w Häcker Küchen.

Idealnym rozwiązaniem do kuchni otwartej na salon są nowości zaprezentowane przez niemiecką markę, takie jak cztery prekonfigurowane sideboardy, które można indywidualnie łączyć z 66 wersjami frontów i czterema wariantami nóg meblowych. Oczywiście indywidualne zaplanowanie sideboardów w dowolnym zestawieniu kolorystycznym jest nadal jak najbardziej możliwe.

Kolejnym pomysłem firmy Häcker, wprowadzającym do kuchni charakterystyczny wystrój salonu, są nowe regały z wysuwanymi szufladami głębokimi oraz wiele nowych wzorów uchwytów i listew do kuchni bezuchwytowych, np. bardzo eleganckim w kolorze szczotkowanego złota.

system organizacji szuflad kuchennych
meble kuchenne hacker nowości
oświetlenie szafek kuchennych


Oświetlenie, które nadaje charakter wnętrzom

W kuchni otwartej na pokój dzienny dużą rolę odgrywa również oświetlenie. Nie sposób przecenić jego roli zarówno w miejscy do pracy, jak w strefie wypoczynku, w której tworzy miłą, nastrojową atmosferę sprzyjającą relaksowi. Oprócz nowych sideboardów, Häcker prezentuje też nowe systemy oświetleniowe z opcją Smart Home. Oświetlenie wpuszczane, lampy wiszące oraz podświetlane szklane półki w kolorach stali nierdzewnej i czarnym nadają pomieszczeniom charakteru i sprawiają, że salon z kuchnią tworzą harmonijną, zgraną całość.

modne kolory frontów kuchennych

Linia concept130 – wzbogacona o nowe kolory Azur i Blackberry

Linia produktów concept130, wprowadzona na rynek w zeszłym roku, szybko zdobyła uznanie klientów. To był wystarczający powód, żeby obok serii systemat zaprezentować też kilka nowości uzupełniających tę kolekcję.

Przykładem może być nowa seria frontów ramowych Toskana w matowym lakierze – do wyboru mamy aż 14 pięknych barw. Kuchnię Toskana możemy również zaprojektować w jednym spośród czterech doskonale nam znanych kolorów Selection: Burgund, Eukaliptus, Ocean i Umbra Natur. W tym roku zostały one uzupełnione o nowe odcienie Azur i Blackberry, które wnoszące żywe akcenty do wnętrza. Kolory Selection cechuje niewielka domieszka szarości, która sprawia, że idealnie dopasowują się do wystroju dzisiejszych domów i mieszkań. Barwy dobrano w taki sposób, aby pasowały do wszystkich odcieni drewna, a także do bieli, czerni oraz grafitu. Dzięki temu możemy stworzyć w naszych kuchniach eleganckie, idealnie zgrane zestawienia.

Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę haecker-kuechen.com/pl, gdzie znajdziecie mnóstwo przydatnej wiedzy, a także wiele ciekawych nowości zgodnych z najnowszymi trendami w aranżacji kuchni.

MATERIAŁ PARTNERA
HAECKER.PL