Kuchnia z wyspą - jak ją urządzić?

Kuchnia

Kuchnia z wyspą - jak ją urządzić?

Wyspa kuchenna

Co trzecia pani domu marzy o wyspie kuchennej, a jedynie 14 procent ją ma – tyle badania przeprowadzone przez serwis Homebook. Warto spełniać marzenia! Popatrzmy więc, jak wyspę można urządzić.

Kuchnia z wyspą - miejsce do jedzenia

Coraz częściej w kuchni rezygnujemy ze stołu. Z powodzeniem zastąpi go blat ułożony na wyspie (może mieć różne kształty!), a okap-lampa odpowiednio oświetli.
Przy okazji zajrzymy do garnków kucharzowi, na naukę przecież zawsze jest czas.

Gotowanie w kuchni z wyspą

Ale nie tylko! Ukrywamy w niej wszystkie niezbędne akcesoria. Coraz częściej zmyślnym schowkiem staje się zlew (również na składaną baterię), który w razie imprezy przykrywamy dopasowaną deseczką. Na blacie powinniśmy znaleźć miejsce na uprawę ziół. Od biedy baterię doniczek postawimy na obudowie okapu. Wyspa bywa też podręczną biblioteką, bo przecież trzeba gdzieś przechować ulubione książki kulinarne i numery „Werandy”.

Wyspa kuchenna - jak ją urządzić?

Ale szuflada! Próżnię znajdziemy nie tylko w kosmosie, ale i w kuchni. Tę pierwszą stworzył Bóg, tę drugą firma Miele. Chodzi o specjalną kuchenną szufladę EVS 6214. Wkładamy do niej woreczek np. z zamarynowaną kaczką i odsysamy powietrze. Mięso w moment przejdzie niezwykłym aromatem. Poza tym ugotujemy je metodą sous-vide (w niskiej temperaturze). Dzięki temu będzie wyjątkowo soczyste. www.miele.pl

Okap nad wyspę

Zawieszony jest na cienkich żyłkach i sprawia wrażenie, jakby lewitował. Tak wygląda Soffio – okap i lampa w jednym. Ma osłonę z dmuchanego satynowego szkła, ale poza tym, że jest ładny, filtruje powietrze jak szalony – 800 m³ w godzinę, czyli wymieni powietrze w kuchni o powierzchni 30 m². www.falmecpolska.pl

Zobacz więcej: Okap kuchenny - jaki model wybrać?

Niezły wycisk

Podobno lato ma być gorące, a jeśli tak, to trzeba pić sok albo wodę z cytryną. Liczy się tylko ten świeży, przed chwilą wyciśnięty. I to wyciśnięty elegancko, np w VitaStyle Citro (w Polsce kupimy z czar- ną obudową) – bardzo dizajnerskim urządzeniu w kształcie klepsydry. Kiedy mamy już sok, nie przelewamy go do dzbanka. Dolna część wy- ciskarki jest jednocześnie gustowną karafką. Stawiamy ją na stole i... możemy pomarzyć o takim wcięciu w talii.

Pojawia się i znika

Wysuwamy go, gdy jest potrzebny. Zamknie się natomiast sam, kiedy uzna to za stosowne, czyli jak powietrze w kuchni będzie krystalicznie czyste. Poza tym Fabula BK 90 marki Faber pracuje cicho i świeci energooszczędnie. To po prostu skarb.

Opracowanie: Beata Woźniak