meble do kuchni fornirowane

Meble kuchenne fornirowane naturalnym drewnem i kamieniem. Są efektowne i praktyczne

Kuchnia

Fronty kuchenne w okleinie z prawdziwego drewna mają wiele zalet. Nigdy nie wychodzą z mody, dodają kuchni przytulności i urody. Pasują zarówno do nowoczesnych mebli, jak i stylowych.


Forniry od wieków stosowano w meblarstwie do uszlachetniania wyglądu mebli. Ilość gatunków drewna, rodzajów usłojenia i kolorystyki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Do tego dochodzą dodatkowe sposoby obróbki powierzchni forniru np. poprzez glazurowanie, szczotkowanie, bejcowanie lub lakierowanie, które pozwalają dostosować powierzchnię okleiny do indywidualnych upodobań kolorystycznych. Często powierzchnie są również zabezpieczone niewidoczną dla oka ochronną warstwą wodnego lakieru, dzięki czemu kuchnia z naturalnym drewnem jest nie tylko zdrowa dla użytkownika, ale też szczególnie odporna i łatwa do utrzymania w czystości. Co więcej, wszelkie zarysowania możemy w prosty sposób samodzielnie usunąć.


Wysoka jakość drewna na fornir meblowy

Jakość fornirów na meblach zależy w dużej mierze od sposobu pozyskiwania drewna i jego obróbki. W meblach kuchennych marki Häcker drewno pozyskuje się z odpowiedzialnych źródeł - mamy gwarancję, że nie pochodzi ono z nielegalnego wyrębu. Ponadto Häcker pozyskuje drewno z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

drewniany fornir na szafkach kuchennych
Drewniany fornir na meblach kuchennych Häcker

Warstwy forniru są wprasowywane do płyty wiórowej pod bardzo wysokim ciśnieniem co najmniej 30 000 ton na metr kwadratowy za pomocą prasy strukturalnej. Po wykończeniu fornirowanych obrzeży, dla dodatkowej ochrony, materiał jest pokrywany bezbarwnym, ochronnym lakierem. W firmie Häcker dostępnych jest kilka rodzajów oklein: forniry drewniane, forniry lakierowane i forniry kamienne. Jeśli chodzi o gatunki i odmiany drewna, to mamy do wyboru: dąb, dziki dąb, stary dąb, modrzew i orzech amerykański. Co ciekawie, możemy wybierać nawet typ usłojenia na okleinie - może ono przebiegać poziomo lub pionowo, w zależności od upodobań.

kolorowy fornir na meblach w kuchni
Fornir na meblach Häcker można zamówić w wybranych kolorze

Fornir drewniany w kolorze

Ci, którzy którzy nie lubią brązów czy drewna o naturalnym wyglądzie, ale cenią je sobie jako materiał, mogą zamówić lakierowanie fronty ramowe drewniane w dowolnym kolorze. Häcker oferuje do wyboru ponad 1900 kolorów z palety NCS i aż 190 z palety RAL. Ci, którzy z kolei uwielbiają naturalny wygląd drewna, i to w wersji starej, szlachetnej, mogą zamówić wyjątkowy fornir z odzyskanego drewna - jest on "obrany" z belek gospodarczych oraz poprzemysłowych. Taka aranżacja w połączeniu z nowoczesnymi blatami roboczymi stworzy oryginalny i modny efekt w kuchni.

kamienny fornir na meblach kuchennych
Kamienny fornir na meblach Häcker

Forniry kamienne i drewniane specjalne

Kto szuka niestandardowym, ekskluzywnych rozwiązań w kuchni, w ofercie firmy Häcker znajdzie oryginalny fornir kamienny w postaci łupka (Silverstar & Blackstar) oraz nowy front ryflowany. Misternie wykonane fronty ryflowane w wersji Oak Elegant oraz Walnut Elegant i Oak Black mają ekstrawagancki look.

Wynika to ze specjalnej obróbki materiałów i misternego procesu produkcji o charakterze rzemieślniczym. W specjalnym procesie produkcyjnym płyta drewnopochodna jest pokrywana z obu stron pięcioma warstwami drewnianego obłogu. Następnie w precyzyjnym procesie tłoczenia 400 kilogramów na centymetr kwadratowy, drobna struktura rowków jest wytłaczana po obu stronach. W efekcie powstaje niepowtarzalna faktura.

av7030_black_star from Illya Karpenko on Vimeo


Zalety mebli fornirowanych w kuchni

Fronty kuchenne i powierzchnie pokryte fornirami są trwałe, zachowują szlachetny wygląd przez lata użytkowania, są odporne na uszkodzenia, łatwe do czyszczenia oraz wyróżniają się naturalnym, szlachetnym wyglądem. Mają jeszcze dodatkowy praktyczny wymiar - są bardziej efektowne i technologicznie niezmienne od mebli kuchennych wykonananych z litego drewna, które są wrażliwe na odziałowywanie  wilgoci i temperatury. Przytulne, eleganckie, przyjemne w dotyku meble fornirowane dają wielkie możliwości aranżacyjne - stąd ich bezkonkurencyjność.

MATERIAŁ PARTNERA
HAECKER.PL