sprytne rozwiązania do kuchni

Sprytne rozwiązania do kuchni – pomysły na funkcjonalne i wygodne przechowywanie w kuchni

Kuchnia

Kuchnia powinna być nie tylko elegancka, ale też wygodna i funkcjonalnie wyposażona. Jak zmieścić w niej wszystkie sprzęty i akcesoria? Przydadzą się sprytne rozwiązania do przechowywania, takie jak pojemne szafki typu cargo, wysuwane dodatkowe blaty, półki na butelki, relingi na akcesoria kuchenne oraz szuflady z praktycznymi pojemnikami.

reklama
sprytne rozwiązania w małej kuchni

Nowoczesna kuchnia musi spełniać nasze oczekiwania, nie tylko pod względem wystroju, ale i funkcjonalności. Garnki, przybory kuchenne, akcesoria do gotowania i pieczenia, naczynia do serwowania, produkty spożywcze, napoje oraz środki czystości – czy naprawdę potrzeba tak dużo miejsca, by je pomieścić? Niekoniecznie. Niezależnie od powierzchni, kuchnię możemy urządzić tak, aby zmieściło się w niej wszystko, czego potrzebujemy. Dlatego warto dokładniej przyjrzeć się funkcjonalności mebli kuchennych i wybrać sprytne rozwiązania do przechowywania. Pozwolą zaoszczędzić miejsce, ułatwią przygotowywanie posiłków, sprzątanie oraz wspólne gotowanie.

Jak pogodzić elegancki wystrój wnętrza z maksymalną praktycznością? Podpowiada nam niemiecka marka Häcker, która ma w swojej ofercie wiele zmyślnych rozwiązań do przechowywania. Dzięki nim nasze kuchnie będą nie tylko stylowe, ale też wygodne dla całej rodziny. Zobaczcie przykłady sprytnych i funkcjonalnych rozwiązań, które dla was wybraliśmy.

szafka cargo wysoka

Sprytne rozwiązania do kuchni:

Wysuwana szafka typu cargo – wygodne przechowywanie nawet w małej kuchni

Wysoka, wysuwana szafka typu cargo to sprytny pomysł na przechowywanie zarówno w małej, jak i dużej kuchni. Dzięki niej zagospodarujemy każdy kąt – nawet to niewygodne, wąskie miejsce tuż obok lodówki. Szafka cargo jest bardzo pojemna i świetnie nadaje się do przechowywania produktów spożywczych. Przy pomocy pojemników wygodnie podzielimy wewnętrze półki. Wysuwając szafkę szybko sprawdzimy, czego nam brakuje w kuchni, aby przygotować pyszny obiad i wyśmienitą kolację. Zrobienie listy zakupów zajmie nam najwyżej minutę.

Również dolna, wysuwana szafka typu cargo to świetny sposób na przechowywanie w małej oraz wąskiej kuchni. Pozwoli nam na zagospodarowanie niemal każdej niewykorzystanej przestrzeni pomiędzy meblami. Wystarczy rzut oka, by sprawdzić, które zapasy trzeba uzupełnić.

Wysokiej jakości, płynnie działający mechanizm zastosowany w meblach kuchennych Häcker sprawia, że korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Pamiętajmy, że łatwy dostęp do zawartości szafek jest jednym z ważnych punktów dobrze zaprojektowanej, ergonomicznej kuchni. A ergonomia w kuchni nie tylko ułatwia pracę w czasie przygotowywania posiłków, ale też pomaga zadbać o nasze bezpieczeństwo i zdrowie.

sprytne rozwiązania do kuchni

Szafki kuchenne dedykowane do przechowywania – wszystko na swoim miejscu

W ofercie marki Häcker znajdziemy specjalne rozwiązania do szafek i szuflad kuchennych. Dopasowane są do różnorodnych, często nieporęcznych przedmiotów, takich jak butelki czy blachy do pieczenia, naczyń kuchennych oraz produktów spożywczych. Dedykowane rozwiązania sprawiają, że w kuchni panuje porządek, a szafki zmieniają się w idealne miejsca do przechowywania, w których wszystko, czego potrzebujemy zawsze mamy pod ręką. Dzięki temu możemy zaprojektować system przechowywania idealny do naszych potrzeb.

Regał na butelki – ulubione napoje zawsze pod ręką

Metalowa półka na butelki wygląda w kuchni bardzo elegancko. Dzięki niej uporządkujemy napoje takie jak woda, sok czy wino. Wszystkie butelki znajdą w tym specjalnym regale swoje miejsce. Plusem jest także wygodny dostęp do przechowywanych produktów.

Wysuwany blat – dodatkowa przestrzeń do gotowania

Potrzebujecie więcej miejsca na przybory kuchenne? Mały sprzęt AGD w trakcie gotowania już nie mieści się wam na blacie? Dzięki wysuwanemu mechanizmowi, który można zastosować w meblach marki Häcker bez problemu powiększymy obszar roboczy w kuchni o niewielki, dodatkowy blat. Mechanizm schowany jest w szafce, gdy skończymy pracę po prostu z powrotem w niej znika. Wygodne? Nawet bardzo!

szuflada na blachy do pieczenia


Miejsce na blachy do pieczenia nad lub pod piekarnikiem

Blachy do pieczenia powinny mieć swoje dedykowane miejsce. Gdzie je przechowywać? Nad czy pod piekarnikiem? To zależy już tylko od tego, które rozwiązanie będzie dla nas wygodniejsze. Häcker oferuje wiele opcji, dzięki którym aranżacja kuchni będzie bardziej funkcjonalna, a pieczenie jeszcze przyjemniejsze. 

rama nad blatem kuchennym

Funkcjonalna rama i wygodne relingi na przybory kuchenne – oszczędność miejsca na blacie

Rama to rozwiązanie, które fantastycznie wygląda i jest bardzo praktyczne. Dzięki niemu uporządkujemy akcesoria kuchenne. Na tej funkcjonalnej ramie powiesimy na przykład: łopatki, chochle, trzepaczki do jajek, otwieracze do butelek czy nożyczki oraz postawimy oliwę, ocet, ulubione zioła i przyprawy w słoiczkach. Drobne przybory do gotowania zawsze będą pod ręką – są łatwo dostępne i nie musimy już tracić czasu na szukanie ich po szafkach i szufladach. Ten pomysłowy element na pewno przyda się w każdej kuchni.

Przygotowywanie posiłków i utrzymanie porządku w kuchni ułatwiają też wyjmowane wyposażenia szuflad np. system organizacji Move oraz rozwiązania takie, jak relingi na ścianach. Zawiesimy na nich wszystkie przybory, z których często korzystamy. W ten sposób uwolnimy blat kuchenny, zyskując więcej miejsca do pracy. Relingi kuchenne mogą być dodatkowo wyposażone w otwarte pojemniki.

 

relingi kuchenne
reling na przybory kuchenne


Wieszak na ściereczki kuchenne – wygodne rozwiązanie do kuchni

Suszenie ściereczek i ręczników kuchennych to ważna kwestia, która jest częścią naszej codzienności. Dlatego marka Häcker proponuje specjalny wieszak na ręczniki, który można zintegrować z meblami kuchennymi. W ten sposób tekstylia zyskają swoje dedykowane miejsce, a my przekonamy się, że małe zmiany często robią dużą różnicę.

Szafka z koszami na pranie – sprytnie przechowywanie w kuchni

Szafka dolna wyposażona w pojemniki na tekstylia kuchenne przeznaczone do prania, jest bardzo praktyczna – gwarantujemy, że świetnie sprawdza się w codziennym życiu. Wygląda elegancko i ukrywa całą swoją zawartość przed wzorkiem gości. To także świetne rozwiązanie do mieszkań, w których łazienka jest zbyt mała, żeby pomieścić dodatkowy kosz na pranie. Dzięki wygodnym, zintegrowanym uchwytom kosze można łatwo przenieść. System przechowywania zastosowany w meblach Häcker jest nowoczesny, praktyczny i wykonany z wysokiej jakości materiałów.
 

szuflada z pojemnikami na odpady

Szuflada z segregatorami odpadków – porządek i ekologia w kuchni

Nikomu nie trzeba przypominać, że konsekwentne segregowanie śmieci jest ważne dla środowiska. Ale gdzie pomieścić te wszystkie pojemniki na różne rodzaje odpadków? Häcker ułatwia nam dbanie o planetę i proponuje dedykowane, praktyczne rozwiązanie do kuchni. Szuflada z łatwo dostępnymi segregatorami na różne rodzaje odpadów jest bardzo poręczna i niezwykle wygodna. Dostępne są różne systemy, np. wiszące w ramie wysuwanej lub stojące w mechanizmie wysuwanym, możemy wybrać też rożne rozmiary pojemników. Szuflada z segregatorami pomoże nam zachować porządek i stworzy dodatkowe miejsce do przechowywania, w którym zmieszczą się też środki czystości.

sprytne sposoby na przechowywanie w kuchni

Sprytne sposoby na przechowywanie w kuchni – dolna szuflada z pełnym wysuwem

Zamiast standardowych dolnych szafek możemy zdecydować się na zastosowanie pojemnych szuflad z pełnym wysuwem. Tak sprytnie można przechowywać np. sprzęt do sprzątania. W szufladzie cokołowej schowamy też niepotrzebne drobiazgi albo rzeczy, z których rzadko korzystamy. Zamiast leżeć na wierzchu, szybko znikną z zasięgu wzroku. Ten „tajny schowek” przyczyni się do lepszego wykorzystania dostępnej przestrzeni i utrzymania porządku w kuchni.

Projektanci mebli Häcker, którzy pomogą nam zaprojektować wymarzoną kuchnię z uwzględnieniem rozwiązań sprzyjających bezpieczeństwu, zdrowiu oraz codziennej wygodzie, proponują wiele sprytnych i praktycznych rozwiązań do przechowywania. Warto je poznać, by zadać o porządek i zyskać dodatkową przestrzeń.

MATERIAŁ PARTNERA: HAECKER.PL