inteligentne rozwiązania w nowoczesnej łazience

Łazienka smart? To możliwe! 5 nowoczesnych rozwiązań w trosce o komfort i higienę

Łazienka

Nowe technologie zmieniają nasze codzienne funkcjonowanie nawet w łazience. Wybraliśmy 5 najciekawszych rozwiązań marki Roca, które nie tylko poprawiają komfort, ale wprowadzają nowy standard czystości na miarę XXI wieku.

Nowoczesna technologia i inteligentne rozwiązania w łazience 

Nigdy dotąd o higienie nie mówiło się tak dużo, jak w ciągu ostatniego roku. Troska o zdrowie stała się naszym absolutnym priorytetem. W związku z tym nie tylko do miejsc pracy, ale również do własnych domów i mieszkań zaczęliśmy coraz częściej wybierać bezdotykowe i inteligentne rozwiązania, które zapewniają doskonałą higienę. To one sprawiają, że łazienka jest funkcjonalna i łatwiej utrzymać w niej czystość.  

Nowoczesne technologie w łazience zmieniają nasze podejście do codziennej pielęgnacji. Pomagają dbać o zdrowie, chronią przed zarazkami i poprawiają jakość codziennego życia. Bezkontaktowe uruchamianie, automatyczne spłukiwanie czy samodzielne czyszczenie to nie przyszłość. To rozwiązania, które możemy mieć już dziś. Czas wyposażyć dom w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie – wybraliśmy najlepsze rozwiązania marki Roca, po które warto sięgnąć urządzając łazienkę.
 

toaleta myjąca roca

1/5 Inteligenta toaleta myjąca

Dlaczego warto wybrać do łazienki toaletę myjącą? Dlatego, że zapewnia nam maksimum czystości oraz niesamowitą wygodę. Zaprojektowaną przez firmę Roca inteligentną toaletę In-Wash wyposażono w funkcje mycia i suszenia ciała. Mimo tego, że jest wyposażona w najbardziej zaawansowane technologie, obsługa nie sprawia trudności. Za pomocą dołączonego do zestawu pilota możemy bez problemu dopasować ustawienia do naszych potrzeb. Dopasujemy odpowiednie ciśnienie i temperaturę wody, temperaturę powietrza oraz pozycję dyszy. A jakby tego było mało, to dysza czyści się samodzielnie (system automatycznego czyszczenia dyszy włącza się przed i po każdym użyciu).

inteligentne rozwiązania w łazience

Czy może być jeszcze wygodniej? Okazuje się, że tak. Ułatwiono nam nawet korzystanie z łazienki po zmroku. Lampka nocna wskazuje drogę do toalety bez konieczności włączania światła w łazience. A uniwersalny, elegancki design sprawia, że toaleta myjąca łatwo dopasowuje się do łazienki w każdym stylu.
 

2/5 Innowacyjna deska myjąca

A co, jeśli chcemy korzystać z udogodnień najnowszej technologii, ale nie planujemy wymiany toalety w łazience? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie deska Multiclean. Dzięki trzem dostępnym kształtom (wersja okrągła Round, wersja zaokrąglona Soft i wersja kwadratowa Square) pasuje do większości produktów z kolekcji Roca.

Czy wiesz, że zarówno toalety In-Wash, jak i deski Multiclean firmy Roca zapewniają łatwiejszą i dokładniejszą higienę niż papier toaletowy?

Inteligenta, innowacyjna deska ma podobne funkcjonalności, jak toaleta myjąca: mycia i suszenia ciała, dopasowania odpowiedniego dla nas ciśnienia i temperatury wody, temperatury powietrza oraz regulowaną dyszę, która czyści się automatycznie przed i po każdym użyciu. Deskę pokrywa powłoka antybakteryjna, która powstrzymuje rozwój zarazków i gwarantuje maksimum czystości.

Wybierając deskę myjącą warto rozważyć wersję premium dodatkowo wyposażoną w system oczyszczania powietrza, który eliminuje nieprzyjemne zapachy w łazience, podgrzewane siedzisko oraz opcję personalizacji – ustawienia i zapisania naszych preferencji w pamięci systemu.

deska myjąca roca
inteligentne rozwiązania do łazienki

3/5 Bezdotykowy mechanizm i elektroniczny przycisk spłukujący

Łazienka jest szczególnie narażona na rozprzestrzenianie się niepożądanych wirusów i bakterii. Łatwo można temu zapobiec wybierając innowacyjne rozwiązania bezdotykowe, które znajdziemy w ofercie Roca.

Jednym z nich jest elektroniczny mechanizm spłukujący EM1. Z jego pomocą w kilka minut zmienimy „zwykłą” toaletę w nowoczesną i bardziej higieniczną. Instalacja mechanizmu jest niezwykle prosta i nie wymaga kucia ścian. Dzięki niemu do obsługi spłuczki wystarczy jedynie dłuższy lub krótszy ruch ręki (w zależności od tego, jakiej ilości wody potrzebujemy). Cztery baterie alkaliczne wystarczą na ok. 40 tys. spłukań, więc nie musimy się martwić o ich częstą wymianę. Warto podkreślić, że to rozwiązanie pozwala też na znaczą oszczędność wody.

Kolejne rozwiązanie w stylu smart to bezdotykowy przycisk EP1 uruchamiający spłukiwanie toalety. To urządzenie, które wygląda bardzo efektownie i nowocześnie (jest wykonane ze szkła i wyposażone w podświetloną powierzchnię), ale też pomaga zoptymalizować ilość zużywanej wody. Elektroniczny przycisk możemy skonfigurować tak, by automatycznie uruchamiał spłukanie toalety albo dopiero w momencie, gdy zbliżmy dłoń do płyty. Urządzenie jest kompatybilne ze stelażem podtynkowym Roca Duplo. 

bezdotykowa bateria umywalkowa

4/5 Bezdotykowa bateria umywalkowa

Mycie dłoni bez konieczności dotykania baterii umywalkowej to rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów. Wśród produktów Roca mamy do wyboru wiele elektronicznych modeli, zarówno bardziej klasycznych, jak i inspirowanych industrialnym designem.

Bezdotykowa bateria umywalkowa jest niebywale funkcjonalna, higieniczna (zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków), a także redukuje zużycie wody. Czujnik zintegrowany w podstawie uruchomia wypływ wody, a automatyczny system go zatrzymuje, gdy tylko odsuniemy dłonie. Do zachowania pełnego komfortu w łazience przyda się jeszcze automatyczny dozownik do mydła.

nowoczesne lustra do łazienki

5/5 Nowoczesne lustro do łazienki

Zaawansowane technologicznie lustro łazienkowe? To nie science fiction! Lustro Iridia wokół ramy ma oświetlenie ledowe, dzięki czemu jest doskonałym źródłem ciepłego światła (można je dowolnie rozjaśniać lub przyciemniać). W ciągu dnia ułatwi wykonanie precyzyjnego makijażu, a wieczorem umili relaks w wannie. I nie zaparuje! Nowoczesne lustro do łazienki wyposażono bowiem w systemem zapobiegający zaparowaniu, więc nawet po gorącej kąpieli, możemy się dokładnie w nim przejrzeć. 

Łazienka jeszcze nigdy nie była tak wygodna i funkcjonalna. Chcąc zapewnić sobie na co dzień więcej bezpieczeństwa i komfortu, warto korzystać z nowych technologii, które ułatwiają dbałość o higienę. 

MATERIAŁ PARTNERA: ROCA.PL