Czysta przyjemność – łazienki w 4 modnych stylach

Czysta przyjemność – łazienki w 4 modnych stylach

Łazienka

Zaaranżuj swoją łazienkę tak, żeby poczuć się jak w prywatnym spa. Pomysły możesz przywieźć z egzotycznych podróży – po bajecznie kolorowych ogrodach czy targu w Marrakeszu.   

Od góry: toaletka Symphony, Maison Valentina, maisonvalentina.net; żeliwna wanna Tweed, drummonds-uk.com

Ona kwitnie!

Moda na zielone nie omija też łazienek. Tutaj jednak zamiast żywych roślin pojawiają się tapety oraz mozaiki w kwiaty, często trójwymiarowe, które sprawiają wrażenie, że właśnie przenieśliśmy się do ogrodu. Ale uwaga! Drobna łączka odchodzi do lamusa. Na czasie są kwiaty w wersji XXL. Taka aranżacja pasuje nie tylko do klasycznych kąpielowych salonów. Będzie dobrze wyglądać i w połączeniu ze stylową boazerią, i z surowym betonem. Do mniejszych łazienek lepiej wybrać kwiaty na jasnym tle, które optycznie powiększą pomieszczenie. Nie bójmy się koloru! Nawet seledynowe wanny i umywalki w takim kwitnącym towarzystwie będą dobrze wyglądały.

Naturalnie drewno

Najciekawsze połączenie: ciemne drewno z ciemnym kamieniem i gładkimi ścianami. Absolutną nowością są ręcznie robione drewniane wanny. Ten szlachetny materiał pojawia się też na podłogach. Szerokie deski z widocznymi sękami albo bardziej praktyczne gresowe płytki, które je udają. Ma być przytulnie, ale luksusowo. 

 

drewniana wanna wolnostojąca
Wanna Shell, Nina Mair, shop.ninamair.at
marmurowa umywalka z drewnianą podstawą
Wolnostojąca marmurowa umywalka Eccentrico, podstawa do kupienia w kilkunastu gatunkach drewna, Falper, wloskielazienki.pl

Kolory Marrakeszu

Łazienka w marokańskim stylu to przede wszystkim intensywne barwy inspirowane orientalnymi przyprawami i błękitem nieba. Nie może w niej zabraknąć kafli w drobne orientalne wzory i ręcznie malowanej ceramiki. Obowiązkowe są też baterie z mosiądzu albo w kolorze starego złota, ażurowe lampiony oraz pachnące kadzidła. Dobrze widziane terakotowe umywalki.

Drzwi z marokańską konieczyną
Marokańska koniczyna to popularny motyw często powtarzany na płytkach, dodatkach, a nawet stolarce drzwiowej
łazienka w stylu marokańskim
Umywalki z terakoty na półce wyłożonej bogato zdobionymi płytkami.
Żeliwna wanna Spey Cast, Drummonds, drummonds-uk.com

 

 

 

Figury Idealne

Geometryczne motywy to absolutny bestseller sezonu. Nadają płaskiej ścianie wrażenie głębi. Trzeba jednak postępować ostrożnie, żeby ich nadmiar nie przytłoczył wnętrza. Jeśli decydujemy się na podłogę w sześciokątne płytki, ściany lepiej zostawić gładkie, a tapetę z dużymi geometrycznymi motywami położyć tylko na jednej ścianie. Pozostałe możemy pomalować na kolor z jej palety. 

 

Opracowanie: Joanna Kornecka
Zdjęcia: materiały prasowe, living4media

Kolorowe tapety do łazienki
Welcome to Sky Valley, tapeta z graficznymi motywami, London Art, tapety-sklep.com; Płytka z kolekcji Giardino delle Delizie, Fornace Brioni, fornacebrioni.it