Nowoczesne wnętrza: łazienka w 10 aranżacjach

Łazienka

Jeśli marzysz o dizajnerskiej, nowoczesnej łazience, daj się zainspirować: sprawdź 10 propozycji!

Nowoczesne wnętrza, czyli jakie?

Nowoczesne wnętrza są odzwierciedleniem tego, jaki jest człowiek XXI wieku. Spróbujmy go opisać. Z pewnością lubi komfort i ta wygoda jest ważniejsza niż tradycja, choćby najstarsza. Jednocześnie chce powrócić do korzeni: ceni naturalne materiały i harmonię. Unika przesytu, ponieważ jest on niepraktyczny. Minimalistyczne wnętrza są ładniejsze i… łatwiejsze w sprzątaniu. Wpuszcza do domu dużo słońca, by poprawić sobie humor. W końcu współczesne społeczeństwa odważają się mówić, co tak naprawdę jest dla nich ważne. I nie boją się posądzenia o bycie hedonistami.

Jakie kolory do łazienki?

Kolor łazienki jest sprawą drugoplanową. Najważniejsze są materiały, jakie pojawią się we wnętrzu. Okładziny kamienne wywołują efekt ciekawych struktur na ścianie. Są dekoracją, która nie potrzebuje towarzystwa innych ozdób.

W domach chętnie przyjmowane są płytki z kamieni półszlachetnych, na przykład z agatu zielonego, niebieskiego lub z kwarcu. Bez względu na wybrany surowiec, pamiętajmy o impregnacji kamienia.
Obok kamienia, prym wiedzie drewno, które coraz częściej zastępuje terakotę. W pomieszczeniach wilgotnych zastosowanie mają deski z egzotycznych gatunków drzew. Rodzime sosny bardzo szybko ulegną zniszczeniom. Nawet po lakierowaniu.

Prysznic czy wanna?

Na to pytanie każdy odpowiedział sobie już w drugim akapicie. Zależy, co właściciel wnętrza uzna za wygodniejsze. Jeśli jednak wanna to głęboka, z miejscem na poduszkę wodoodporną. Prysznic natomiast: w sukulentach, za szkłem i z radiem, z którego popłynie muzyka relaksacyjna. W polskich domach, na podobieństwo willi zza oceanu, pojawiają się podwójne umywalki z długim lustrem. Gdy co rano trwa wojna o miejsce w łazience – taki pomysł wydaje się sensowny. Dodatkowo wśród osób planujących remont wzrosło zainteresowanie bezdotykowymi rozwiązaniami, np. bateriami z czujnikiem ruchu czy elektronicznymi przyciskami spłukującymi do toalet, co czyni łazienkę, nie tylko ładną, ale też funkcjonalną. 

Zapraszamy również do artykułu: Duża łazienka – trendy 2018.

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Shutterstock