płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne – jak je wykorzystać w łazience?

Łazienka

Lubimy regularność. Geometria daje nam poczucie równowagi i stabilności, także w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego, że spektakularną popularność zdobywają płytki heksagonalne. Jak je wprowadzić do łazienki, aby nie przesadzić? Rozprawimy się z tym w poniższym artykule.

Klasyka w nowej odsłonie

Jeśli jesteś tradycjonalistą i nie lubisz krzykliwych rozwiązań, ale pragniesz czegoś bardziej stonowanego, wówczas polecamy płytki sześciokątne jednobarwne. Niezaprzeczalnym hitem ostatnich lat są wersje białe lub szare. To faktycznie klasyk.

Jednak jeśli wolisz przytulniejsze wnętrza, lepiej sprawdzą się cieplejsze, beżowe odcienie.

Jedną z ciekawszych, naszym zdaniem, propozycji jest płytka heksagonalna imitująca drewno. Dzięki niej stworzysz charakterystyczne wnętrze ekskluzywnego SPA. Taki efekt możesz osiągnąć, łącząc heksagony z prostokątnymi płytkami drewnopodobnymi.

Płytki heksagonalne dla lubiących kolor

Producenci poszli o krok dalej. Dla tych, którzy cenią sobie kolory we wnętrzu, na rynku istnieje już cała gama różnorodnych produktów, które zaspokoją gust niemal każdego. Kupić można płytki jak plaster miodu z drobnymi elementami kolorowymi, które delikatnie ożywią wnętrze. Natomiast odważniejszym polecamy intensywne wzornictwo lub łączenie kilku intensywnych barw. Taki patchwork z heksagonów nada charakter łazience i podkreśli indywidualizm właścicieli. O tym, jak bogata jest obecnie oferta producentów, przekonać się możesz, oglądając płytki heksagonalne na stronie sklep.terradeco.com.pl.

Kolor, wielkość i wzornictwo mogą przyprawić o zawrót głowy.

Heksagony w różnych kolorach i trójwymiarowy efekt WOW

Łączenie różnych kolorów płytek sześciokątnych pozwala uzyskać efekt trójwymiarowości. Standardem jest biel i czerń. Jest to bardzo klasyczne rozwiązanie, jednak wyjątkowo intensywne, dlatego polecamy je do większych przestrzeni.

białe płytki heksagonalne


W mniejszej ten sam efekt uzyskasz przy połączeniu dwóch lub trzech pastelowych kolorów. Może być to delikatny błękit, róż i biel. Albo różne odcienie beżu i brązu ze złotymi dekorami.

Baw się fugą

Ten sam “trzeci wymiar” można stworzyć, dzięki kolorowi spoiwa, który będzie kontrastował z barwą samych płytek heksagonalnych. Ciekawy i prosty trik, który za każdym razem daje niesamowity efekt.

Jeśli nie boisz się ekstrawagancji, zastosuj jedno z ciekawszych rozwiązań - płytki heksagonalne z printem 3D. To silne rozwiązanie, które może zdominować cały wystrój, więc sprawdzi się raczej na dużej przestrzeni.

płytki heksagonalne w łazience

Heksagony idealne do wydzielenia stref

Łazienka jest idealnym miejsce dla mozaiki z drobnych płytek sześciokątnych, które podzielą przestrzeń na strefy. Pamiętaj jednak o tym, że te heksagony lepiej wykorzystać jedynie jako element ozdobny. Możesz je położyć na ścianie pod prysznicem - pokryć całą, albo wydzielić jedynie pasek. Ciekawie będą wyglądać jako obudowa wanny lub dekoracja nad umywalkami.

Gdzie i jak?

Płytki jak plaster miodu, nawet jednokolorowe, są wyraziste. Należy uważać, aby z nimi nie przesadzić. Jeśli ozdobią podłogę, lepiej zrezygnować z nich na ścianach, albo wykorzystać jedynie jako dekor nad wanną, czy prysznicem.

Ciekawym rozwiązaniem jest nieregularna ekspozycja płytek sześciokątnych tzn. tylko na jej części. Tworzy to ciekawy, bardzo nowoczesny efekt.

Heksagony są uniwersalne. Chociaż oparte są o nowoczesną technologię, to mogą nadać wnętrzu zarówno charakter modernistyczny, jak i klasyczny, czy rustykalny.

Jednak najlepsze w nich, to możliwość indywidualnych kompozycji. Wystarczy inaczej dobrać kolory, aby stworzyć niepowtarzalny patchwork z heksagonów. Dzięki nim można stworzyć łazienkę niepodobną do innych. Jedyne ograniczenie to wyobraźnia.

Materiał Partnera