Płytki Grespania Ceramica. Pragniesz luksusu? Możesz go mieć w... łazience

Pragniesz luksusu? Możesz go mieć w... łazience

Łazienka

Koniec z powściągliwością, prostotą, bielą i czernią... Nadchodzi czas bizantyjskiego przepychu i płytek do łazienek udających wszystko: od marmuru, po skórę węża, drewno i rajski ogród. Tak zaaranżowana łazienka wygląda jak milion dolarów.

reklama
aranżacja łazienki glamour
Luksusowa umywalka z białego marmuru, maisonvalentina.net


Dekoracje łazienkowe – mozaiki z różnych materiałów

Najmodniejsze dziś płytki to nie zwykła glazura, ale małe dzieła sztuki z ceramiki, kamienia, drewna i szkła. Niektóre wzory wyglądają jak inkrustacje. Żyłki w kamieniu wypełnia się płatkami złota, surową terakotę łączy ze szlachetnym marmurem, a szkło z lustrzanymi taflami. Mozaiki robi się nawet z masy perłowej.

> Zobacz także: Dekoracje do łazienki –10 pomysłów na ozdoby łazienkowe <

Płytki Korzilius z kolekcji Wood Land Brown, tubadzin.pl


Płytki łazienkowe jak z drewna 

Modne są nadal wszelkiego rodzaju płytki drewnopodobne, ale też mozaiki do łazienki z prawdziwego dębu, bambusa czy jesionu. Podczas układania trzeba jednak pilnować, żeby wszystkie sęki, słoje i barwne niuanse stworzyły jak najbardziej naturalny efekt, wtedy płytki robią największe wrażenie. 

Mozaiki Constellation, rawdecor.pl

Płytki do łazienki w geometryczne wzory i kształty

Rybie łuski, cegiełki, migoczące kolorami kosteczki, no i oczywiście robiące furorę heksagony. Mozaiki z drobnych płytek układa się na wiele sposobów. Te w jednym kolorze miesza się z wzorzystymi. Mogą leżeć na całej ścianie, ale nawet już niewielki szlaczek ładnie ją ożywi.

Dyscypliny wymagają wnętrza historyczne. Tutaj gładkie szkliwione kafle dobrze przeplatać pięknymi dekorami: rozłożystymi artdecowskimi wachlarzami, arabeskami, secesyjnymi dekoracjami roślinnymi, złotymi ornamentami.

Zobacz więcej aranżacji i płytek łazienkowych.
Tekst: Joanna Kornecka
Zdjęcia: materiały prasowe