sonos soundbar

Sonos Arc – dźwięk na miarę Oscara w Twoim domu

RTV i AGD

Miłośnicy opery i muzyki docenią czystość brzmienia i wyraźnie słyszalne niuanse. Fani dobrego kina poczują jakby na chwilę przenieśli się do sali kinowej, w sam środek oglądanej historii. Wszystko za sprawą inteligentnego soundbaru klasy premium gwarantującego wyjątkową jakość dźwięku.

reklama
sonos arc
Soundbar to niezależny moduł, umieszczany zwykle pod telewizorem. Ten zewnętrzny system audio zapewnia wysokiej jakości dźwięk.

Soundbar – co to takiego?

To niezależny moduł, który zwykle umieszcza się pod telewizorem, jako zewnętrzny system audio zapewniający wysokiej jakości dźwięk. Zaawansowany technologicznie soundbar jednocześnie jest łatwy w montażu. Wystarczy skonfigurować głośniki i można odtwarzać muzykę, radio, podcasty i audiobooki. I to w bardzo wygodny sposób, bez ruszania się z kanapy czy fotela. 

Sprzęt marki Sonos, jednej z czołowych producentów rozwiązań audio multi-room, jest sterowany dzięki Wi-Fi, aplikacji Sonos i poleceniom głosowym. Warta uwadze jest szczególnie aplikacja, która działa jak platforma łącząca wszystkie serwisy streamingowe, usługi głosowe i sterowanie. 

Sonos Arc – dźwięk klasy premium

Wyjątkowość sprzętu Sonos Arc to przede wszystkim zastosowana technologia Dolby Atmos. Dzięki niej jesteśmy w stanie w w domowych wnętrzach uzyskać wyjatkowo realistyczne brzmienie i intensywny bas. W jaki sposób? Ponieważ zastosowano 11 wydajnych głośników, w tym dwa skierowane w górę dla efektu audio 3D. 

W strojeniu urządzenia brał udział zespół nagrodzonych Oscarami inżynierów dźwięku, zatem śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia ze sprzętem najwyższej klasy.

Sonos Arc działa w oparciu o nową platformą oprogramowania Sonos S2, dzięki czemu dostosowuje profil dźwięku do ustawienia kina domowego, rodzaju i źródła odtwarzanych treści oraz systemu stereo, Dolby Digital 5.1 lub Dolby Atmos. Treści zgodne z tym ostatnim standardem można już znaleźć w ponad 25 usługach streamingu wideo.

 

Urządzenie zostało wyposażone w zaktualizowaną wersję Sonos Trueplay – technologii, która pozwala dostosować profil akustyczny głośników do pomieszczenia. Trueplay bierze teraz pod uwagę dźwięk poziomy i pionowy, zapewniając wsparcie dla audio 3D.

Soundbar posiada, między innymi funkcje poprawy jakości odtwarzanej mowy (Speech Enhancement) oraz tryb nocny (Night Sound), który tłumi np. dźwięk głośnych eksplozji w kinie akcji. Arc można wygodnie kontrolować za pomocą aplikacji, pilota telewizora lub głosowo. Urządzenie jest kompatybilne z Amazon Alexa, Asystentem Google oraz Apple AirPlay 2. 

sonos głośnik

Sonos Arc – design i technologia

Nowy soundbar znajduje się w zaokrąglonej o 270 stopni maskownicy z łagodną, gładką obudową. Jego wygląd jest tak nowoczesny, a zarazem neutralny, że będzie pasował w każdym wnętrzu niezależnie od stylu. Można postawić go na szafce rtv, stoliku kawowym albo zamontować na ścianie, przy pomocy specjalnego uchwytu. Podłączenie do telewizora odbywa się za pomocą złącza HDMI eARC lub ARC.

Soundbar Sonos Arc jest w pełni samodzielnym urządzeniem, który wypełni pomieszczenie dźwiękiem najwyższej jakości. Istnieje także możliwość rozszerzenia systemu kina domowego np. o Sonos Sub i parę głośników One SL. 

Materiał Partnera: Sonos.com